Nízke dubové stoliky


Keď premýšľame o stole do obývačky, najviac sa nám vybaví nízký konferenčný stolík. Tento kúzelný priestor pred sedačkou, ktorý môže byť hostiteľom nielen vašej kávy, ale aj časopisov, ovládačov, telefónu, kľúčov a všetkého ostatného, čo máte v rukách, keď vstúpite do svojej obývačky. Je to tiež stredobod - miesto pre kvetinové aranžmány a knihy na konferenčnom stolíku. Pre ľudí, ktorí nemajú dostatok miesta na veľký jedálenský stôl, sa konferenčný stolík stáva taktiež východiskovým pre konzumáciu ich každodenných jedál.

 

Konferenčný stolík môže úplne zmeniť dojem a funkčnosť miestnosti, k lepšiemu aj horšiemu. Aby ste sa vyhli posledne menovanému, je zásadné správne meranie. Všetko je to o proporciách; aj keď existuje bežná veľkosť konferenčného stolíka, každý domov je jedinečný, takže meranie vášho existujúceho nábytku v obývacej izbe určí ideálnu dĺžku a šírku vášho konferenčného stolíka.

 

Výška konferenčného stolíka: Štandardný konferenčný stolík je obvykle vysoký 40 - 50 cm, ale dokonalá výška závisí od veľkosti vášho okolitého nábytku. Napríklad konferenčný stolík by mal byť obvykle buď v rovnakej výške ako vankúše na sedačke, alebo by mal byť maximálne o 5 cm nižší, aby bol umožnený ľahký prístup k povrchu konferenčného stolíka. Odporúčame vyhnúť sa konferenčným stolíkom, ktoré sú vyššie ako sedák vašej pohovky, pretože je to menej pohodlné a miestnosť bude pôsobiť neprimerane.

 

Šírka konferenčného stolíka: Typická šírka štandardného konferenčného stolíka je okolo 120 cm, ale môže sa líšiť od 70 cm do 250 cm v závislosti od meradla, ktoré hľadáte. Rovnako ako pri výške by veľkosť, ktorú zvolíte, mala byť určená vašou sedačkou. Šírka, ktorá je rovnako veľká alebo väčšia ako vaša sedačka, bude vyzerať príliš veľká a vaša obývacia izba bude vyzerať menšia. Aby ste udržali proporcie pod kontrolou, odporúčame hľadať štýl, ktorý je v dvoch tretinách dĺžky vašej pohovky. Vďaka tomu bude váš obytný priestor vyváženejší.

 

Hĺbka konferenčného stolíka sa môže pohybovať od 50 cm do 100 cm. Ak ste si však už prečítali výšku a šírku konferenčného stolíka, nebudete prekvapení, keď budete počuť, že dokonalú hĺbku do značnej miery určuje aj zvyšok nábytku vo vašej obývačke. V tomto prípade všetko závisí od umiestnenia. Medzi konferenčným stolíkom a sedačkou budete chcieť ponechať 30 až 45 cm priestoru a medzi ostatnými kusmi nábytku, ako je televízny stolík, asi 75 cm priestoru, aby bol zaistený pohodlný pohyb. Ak chcete vypočítať dokonalú hĺbku, zmerajte vzdialenosť od vašej sedačky k vášmu TV stolíku (alebo inému veľkému kusu nábytku) a potom odčítajte 120 (čo je 45 + 75, čiže vzdialenosť, ktorú chcete zachovať medzi vašou pohovkou a konferenčným stolíkom, plus vzdialenosť medzi vašim konferenčným stolíkom a televíznym stojanom).

presmerovat_automaticky