Čistiace prostriedky pre koberce, lepidlá a pásky


Ak chcete, aby vám váš koberec slúžil po dlhé roky, musíte sa o neho starať a pravidelne ho čistiť.

Základom dlhej životnosti vášho koberca je bežné denné čistenie. Pravidelná údržba zaistí maximálnu dobu, po ktorej bude vyzerať váš koberec stále ako nový. Frekvencia bežného čistenia je závislá od vonkajších vplyvov, ktorým je koberec vystavený. Výkonný kartáčový vysávač odstráni nielen všetky viditeľné nečistoty na povrchu, ale aj prach z hĺbky vlákna. Vysávanie odporúčame vykonávať denne alebo niekoľkokrát týždenne. V neposlednom rade vysávanie navracia vláknam koberca ich tvar. Pozor si dajte len u kobercov s vysokým vlasom. V tomto prípade vysoká intenzita sania z dlhodobého hľadiska spôsobuje zfilcovatění povrchu. Preto voľte najnižší stupeň sania.

 

Vedľa pravidelného vysávania nemožno vynechať ani intenzitní čistenia vašich kobercov. Ideálnym pomocníkom sú čističe kobercov. Nezabudnite ani na odstraňovače škvŕn. S nimi si môžete byť istí, že na vašich behúňoch či iných kobercoch, nezostanú nevzhľadné škvrny. Nehodám sa bohužiaľ väčšinou nikdy úplne nevyhneme.

 

Ďalej v tejto sekcii nájdete obojstranne lepiace pásky či lepidlá pre fixáciu kobercov. Pomôžu vám upevniť koberec pevne na tom mieste, kde ho chcete mať.


presmerovat_automaticky