Záťažové koberce


Dostupnosť kobercov je v čase, keď výrobcovia majú po niekoľkomesačnej odstávke prázdne sklady, nutné preveriť pred objednaním. Koberce uskladnené v Českej republike (dostupnosť 6 dní, sú dodávané v termíne. Vo všeobecnosti majú problém v niektorých radoch kobercov, výrobcovia EDEL, IDEAL, VORWERK a vždy záleží na konkrétnom type a odtieňa.

 

Záťažové koberce

Záťažové koberce v metráži alebo vo štvorcoch sú určené do komerčného sektora, kde je vyžadovaná vysoká odolnosť opotrebenia, ako sú hotely, kancelárie, úrady, banky, reštaurácie alebo chodby.

Na záťažový koberec sú kladené náročné požiadavky, ktoré sú závislé na prostredí použitia a jednotlivých parametroch - ZÁŤAŽ (32, 33), TRIEDA KOMFORTU (1,2,3,4.5), vhodnosť použitia STOLIČIEK NA KOLIESKACH (stále, príležitostné), REAKCIA NA OHEŇ (Bfl, Cfl), TYP - SLUČKOVÉ alebo STRIHANÉ.

Na záťažové a hotelové koberce kladené nároky nielen na odolnosť a dlhú životnosť, ale aj na príjemný došľap, ľahkú údržbu a zaujímavý dizajn. Preto u nás nenájdete riedko vpichované koberce s krehkým vláknom a nízkou životnosťou, skrz ktoré je vidieť.1231017ďalšia stránkapresmerovat_automaticky