Podložka pod drevené a laminátové podlahy Multiprotec 1000 je dokonalým riešením pre podlahové kúrenie s najnižším súčiniteľom tepelného odporu (0,006 m²K/W). Podložka výrazne tlmí zvuky vznikajúce v miestnosti (RWS 72% útlm odrazeného zvuku) a tým je najúčinnejšia pre zlepšenie akustického komfortu. Vďaka vysokej odolnosti na zaťaženie je vhodná na použitie v miestnostiach s veľmi hustou prevádzkou. Ideálne pre intenzívne využívané plochy s veľmi ťažkou prevádzkou vďaka pevnosti v tlaku 280 kPa. 3in1 znamená podložku s integrovanou parozábranou Aquastop a prekrývajúcou sa fóliou s páskou. Podložka na podlahové kúrenie je vyrobená z polyuretánu s minerálnymi plnivami. Protipožiarna trieda Bfl-s1. Rýchla a jednoduchá montáž. Podložka sa kladie striebornou fóliou nahor. Balenie 8 m².

 

 

 

 

 

 

Parametre

Parameter Popis
Podlahové vykurovanie Áno
Hrúbka mm 1,5
TR: Tepelný odpor m² K/W 0,006
RWS: Kročajová izolácia - Sone 72
IS: Akustická izolácia dB 14
CS: Pevnosť v tlaku kPa 280
CC: Odolnosť bodovému tlaku kPa 50
DL: Dynamická záťaž cyklov 2500000
RLB: Ochrana proti nárazu RLB2
Rozmery 8 x 1 m
Obsah balenia v m² 8
PC: Vyrovná nerovnosti mm 1,2
Parozábrana Obsahuje
Odolnosť vlhkosti SD >150
Materiál Polyuretán
Vhodná pre Laminát a drevo
Recyklácia Áno
Požiarna klasifikácia Bfl-s1
Formát Rola
Trieda Professional

Priložené súbory

Technical_parameters.pdf (220 kB)
Stiahnite si technické údaje

Arbiton Multiprotec 1000 3in1 1,5 mm, bal. 8 m²

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené


Popis tovaru

 

Rad Arbiton PROFESSIONAL predstavuje vysoko kvalitné podložky pre špecifické aplikácie. Pri praktickom použití, dosahujú špičkové hodnoty výkonu a sú tak vhodné pre náročných užívateľov požadujúcich špičkové parametre bez kompromisov.

BLAUER ENGEL: ekologická značka nemeckej spolkovej vlády - nastavila pevný štandard pre šetrnosť k životnému prostrediu, zdravé a odolné produkty a služby nezávislým a dôveryhodným spôsobom už od roku 1978. Modrý anjel je najznámejšia nemecká environmentálna značka. Certifikácia Blue Angel je známe vďaka jej dôveryhodnosti a jej objektívne kritériá.

Od apríla 2019 musí každá podlahová podložka spĺňať podmienky Európskej podlahovej normy EN16354. Požiadavky normy sú rozdelené do dvoch skupín.

  1. V prvej skupine povinných parametrov nájdete údaje, ktoré sú nevyhnutné na zabezpečenie kvalitných podlahových povrchov. Tieto parametre majú priamy vplyv na trvanlivosť a odolnosť podlahy. Napríklad DL, čo je dynamické zaťaženie merané pomocou počtu cyklov, ktoré podložka musí vydržať bez poškodenia. Ďalej máme CS, čo je statické zaťaženie alebo pevnosť v tlaku, ktorá je nevyhnutná pre správnu funkčnosť podlahy. Nezabúdajme tiež na parameter PC, ktorý sa týka vyrovnávania nerovností podkladu a je kľúčový na dosiahnutie rovnomerného povrchu. V technickom liste je tiež povinné uviesť rozmery podkladu, počet metrov štvorcových a ďalšie parametre, ako napríklad rovinnosť a pravouhlosť. Dôkladné uvádzanie týchto informácií nielenže pomáha zákazníkom pri výbere správneho materiálu, ale taktiež podporuje transparentnosť a dôveru vo vašu prácu.
  2. Druhá skupina normy EN16354 zdôrazňuje kľúčové faktory, ktoré výrazne ovplyvňujú úroveň pohodlia pri používaní podlahy, a tiež načrtáva prísne testovacie postupy používané na posúdenie týchto parametrov. Najmä dva z týchto parametrov sa týkajú akustiky, ktorá hrá významnú úlohu pri vytváraní pokojného a tichého prostredia.
  3. Prvý parameter, známy ako RWS – redukcia odrazených zvukov, platí konkrétne pre miestnosti, kde sú inštalované dielcové podlahy. Poskytuje cenné informácie o tom, ako efektívne podložka minimalizuje zvuk krokov. Táto informácia je vyjadrená v percentách, čo nám umožňuje zmerať, o koľko tichšia je podložka v porovnaní s bežnou podložkou z PE peny. S týmito znalosťami môžeme zaistiť pokojný a nehlučný priestor.
  4. Druhý parameter, IS - akustická izolácia, sa zameriava na zníženie prenosu zvuku v miestnosti pod podlahou, kde je podlaha inštalovaná. Táto rozhodujúca hodnota je vyjadrená v decibeloch, čo znamená úroveň zvukovej izolácie poskytovanej podkladom. Začlenením tejto funkcie môžeme vytvoriť prostredie, ktoré je nielen príjemné pre uši, ale aj ohľaduplné k ostatným používateľom zdieľajúcim priestor.
  5. Tretí parameter, TR - tepelný odpor. Tento parameter nás informuje o schopnosti podložky uľahčiť alebo obmedziť prenos tepla. Jeho význam spočíva v tom, že nám poskytuje dve kľúčové výhody. Po prvé, nízka hodnota TR znamená, že podložka je vhodná na podlahové vykurovanie a zaisťuje optimálnu priepustnosť tepla. Naopak vysoká hodnota TR ponúka dodatočnú izoláciu pri inštalácii podlahy nad nevykurovanou miestnosťou, ako je garáž alebo pivnica, a poskytuje zvýšenú energetickú účinnosť.
  6. Štvrtý parameter, RLB - ochrana proti nárazu. Tento parameter nás informuje o schopnosti podložky absorbovať náraz. Pochopením tohto aspektu môžeme zaistiť podlahu, po ktorej sa nielen pohodlne chodí, ale taktiež ponúka ochranu proti potenciálnemu poškodeniu spôsobenému nárazmi.

Na záver, druhá časť normy EN16354 predstavuje presvedčivý argument pre dôležitosť týchto parametrov pri vytváraní prostredia, ktoré je pohodlné a funkčné. Dodržiavaním týchto noriem môžeme zaručiť podlahu, ktorá nielen spĺňa naše estetické preferencie, ale poskytuje aj výnimočný komfort, akustiku, tepelnú odolnosť a ochranu proti nárazu.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky