Dyhovaná podlaha Parky DELUXE+ s dlhými, širokými lamelami a výraznou pozdĺžnou fázou vytvára atmosféru masívne drevené podlahy. A k tomu kefovaná konečná úprava a supermatný lak Titanium 3%, dotvára prírodný, luxusný vzhľad olejované podlahy. Vzhľadom k hrúbke lamely a integrované korkové podložke počujete len tlmený zvuk vášho kroku. Tento pocit a zvuk sa dajú porovnať s klasickou, celoplošne lepenú drevenou podlahou. Dyhované podlahy sú opatrené antibakteriálne vrstvou s názvom "Ultrafresh", ktorá eliminuje baktérie v drážkach. Hrany a zámky sú navyše naimpregnované proti prenikaniu vlhkosti Aqua Sealing Complete. Pozdĺžna maxi + priečna mini fáza. Vysoká záťažová trieda 33, celoživotná záruka pre bytové priestory. Vysoká odolnosť proti vode - testované 12 hodín pod vodou.

Parametre

Parameter Popis
Typ Dýhovaná
Prevedenie Plávajúca
Rad Deluxe
Záťaž 33
Vzor Doska
Fáza V4
Dekór Dub
Tón Stredný
Povrchová úprava Lak
Rozmery 12 x 166 x 1810 mm
Balenie m2 7 lamiel = 2,103
Korková podložka Áno
Hrúbka 12
Nášľapná vrstva 0,6
Podlahové vykurovanie Áno
Tepelný odpor m² K/W 0.109
Tepelná vodivosť W/m²K 0,11
Spoj Zámkový
Spodná protiťahová vrstva Dyha
Nosná doska HDF
Útlm krokového hluku dB 16
Hustota Kg/m3 850
Úprava Škrabaný

Priložené súbory

Parky Deluxe 06 2020 CZ.pdf (494 kB)
Technický list

Parky_montazni_navod_UnifitX.pdf (476 kB)
Návod na montáž

Parky Deluxe+ Antique Oak Premium

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Čo znamená BRUSHED (KEFTAČOVANÝ)?
Kefovaním dreva pred lakovaním otvoríme póry dreva. Vďaka tejto úprave zvýrazníme štruktúru dreva a podporíme vzhľad masívnej podlahy lakovanej matným lakom, ktorý vyzerá ako prírodný olej.

Najčastejšia prvá reakcia zákazníkov pri zoznámení sa s hrúbkou nášľapnej vrstvy 0,6mm u Parky je obava z rýchleho poškodenia takto tenkej vrstvy dreva oproti lakovanej podlahe so silnou nášľapnou vrstvou (napr. 4mm). Opak je ale pravdou, Parky vydrží v reálnej prevádzke výrazne dlhšie bez známky poškodenia než trojvrstvové či pasívne podlahy.

Vysvetlíme Vám prečo:

  •  Veľmi tvrdá stabilná HDF doska. Stred lamely Parky je najkvalitnejšia drevovláknitá doska s veľmi vysokou odolnosťou proti vlhkosti (bobtnavosť 5-8%), ktorá má vysokú hustotu (1.100 kg/m3) a tvrdosť dvojnásobne vysokú oproti napr. dubu.
  • Obojstranná impregnácia dyhy lepidlom a 8 vrstvami laku Na túto veľmi tvrdú HDF dosku je nalepená drevená dyha hrúbky 0,6 mm. Táto dyha je zospodu impregnovaná lepidlom a zhora 8 vrstvami tvrdého a dostatočne pružného laku tak intenzívne, až dôjde k nasýteniu medzibunkových priestorov z 97%. Dyha tak získa v celom svojom profile výnimočnú tvrdosť a odolnosť proti vnikaniu vlhkosti. Teda aj pri silnom bodovom zaťažení podlahy, pretlaku, vrypu dochádza u Parky k výrazne menšiemu poškodeniu, než u lakovaného rastlého dreva, pretože nášľapná vrstva mäkké rastlé drevo neobsahuje - proti pretlaku stoja 2 tvrdé komponenty: vrstva impregnovanej vytvrdenej tenkej dyhy a tvrdá ktorou je dyha nalisovaná. Takto pretlačené miesto na vodu vôbec nereaguje. Kdežto laková vrstva (tvrdá vrstva laku) na silnej nášľapnej vrstve dreva pri trojvrstvových alebo masívnych podlahách prenikne iba do 3-4 desatín mm a pri vyššom bodovom tlaku (páde bežného predmetu v domácnosti) sa „preboríte“ do rostlého mäkkého dreva so všetkými negatívami - laková vrstva sa prelomí, do dreva začne prenikať vlhkosť z bežnej údržby, tmavý zábeh od vlhkosti sa začne zväčšovať a lak odprýskavať.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky