Dýhovaná podlaha Parky Pro Chocolare Oak Premium Brushed do bytových a ľahko namáhaných komerčných priestorov so zámkovým spojom. Povrchová úprava dyhovanej podlahy Parky ôsmymi vrstvami antibakteriálneho, matného, ultra tvrdého laku, ktorý vyzerá ako prírodný olej. Štvorstranná jemná mikro fáza. Dyhované podlahy Parky Pro sú vybavené antibakteriálnou vrstvou s názvom „Ultrafresh“, ktorá eliminuje baktérie v drážkach. Hrany a drážky sú navyše naimpregnované proti vlhkosti Aqua Sealing Complete.

Parametre

Parameter Popis
Typ Dýhovaná
Prevedenie Plávajúca
Rad Pro 06
Záťaž 31
Vzor Doska
Fáza V4
Dekór Dub
Tón Tmavý
Povrchová úprava Lak
Rozmery 7,2 x 190 x 1203 mm
Balenie m2 11 lamiel = 2,514
Hrúbka 7,2
Nášľapná vrstva 0,6
Podlahové vykurovanie Áno
Tepelný odpor m² K/W 0,043
Tepelná vodivosť W/m²K 0,230
Spoj Zámkový
Triedenie Natur
Nosná doska HDF
Útlm krokového hluku dB 15
Hustota Kg/m3 950
Úprava Škrabaný

Priložené súbory

TL.pdf (968 kB)
Technický list

Podlahove-vytapeni-parky.pdf (150 kB)
Podlahové kurenie

Navod k pokladce podlah Par-Ky Pro.pdf (445 kB)
Návod na montáž

Prirucka k udrzbe podlah Par-Ky.pdf (422 kB)
Údržba

Parky Pro Chocolate Oak Premium

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Čo znamená BRUSHED (KEFTAČOVANÝ)?
Kefovaním dreva pred lakovaním otvoríme póry dreva. Vďaka tejto úprave zvýrazníme štruktúru dreva a podporíme vzhľad masívnej podlahy lakovanej matným lakom, ktorý vyzerá ako prírodný olej.

Vysvetlíme Vám prečo:

  •  Veľmi tvrdá stabilná HDF doska. Stred lamely Parky je najkvalitnejšia drevovláknitá doska s veľmi vysokou odolnosťou proti vlhkosti (bobtnavosť 5-8%), ktorá má vysokú hustotu (1.100 kg/m3) a tvrdosť dvojnásobne vysokú oproti napr. dubu.
  • Obojstranná impregnácia dyhy lepidlom a 8 vrstvami laku Na túto veľmi tvrdú HDF dosku je nalepená drevená dyha hrúbky 0,6 mm. Táto dyha je zospodu impregnovaná lepidlom a zhora 8 vrstvami tvrdého a dostatočne pružného laku tak intenzívne, až dôjde k nasýteniu medzibunkových priestorov z 97%. Dyha tak získa v celom svojom profile výnimočnú tvrdosť a odolnosť proti vnikaniu vlhkosti. Teda aj pri silnom bodovom zaťažení podlahy, pretlaku, vrypu dochádza u Parky k výrazne menšiemu poškodeniu, než u lakovaného rastlého dreva, pretože nášľapná vrstva mäkké rastlé drevo neobsahuje - proti pretlaku stoja 2 tvrdé komponenty: vrstva impregnovanej vytvrdenej tenkej dyhy a tvrdá ktorou je dyha nalisovaná. Takto pretlačené miesto na vodu vôbec nereaguje. Kdežto laková vrstva (tvrdá vrstva laku) na silnej nášľapnej vrstve dreva pri trojvrstvových alebo masívnych podlahách prenikne iba do 3-4 desatín mm a pri vyššom bodovom tlaku (páde bežného predmetu v domácnosti) sa „preboríte“ do rostlého mäkkého dreva so všetkými negatívami - laková vrstva sa prelomí, do dreva začne prenikať vlhkosť z bežnej údržby, tmavý zábeh od vlhkosti sa začne zväčšovať a lak odprýskavať.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky