Univerzálne fixačné lepidlo Ardex AF 800 je vysoko lepivá, vodou zmývateľná fixácia, aplikovateľná valčekom alebo zubovou stierkou so širokým spektrum použitia, veľmi nízke emisie EC1, garancie zdravého ovzdušia pre spracovateľov a používateľov. Počas spracovania a po vyschnutí nie sú miesta zaťažené škodlivými emisiami a zamedzuje tak nežiaducim reakciám u alergikov.

Oblasť použitia:

  • textilných podlahovín s vliesovým rubom
  • textilných podlahovín s textilným rubom
  • textilných podlahovín s penovým rubom
  • mäkčeného PVC

Zloženie: polymérna disperzia, prírodná živice, minerálne plnivá, voda, aditíva a konzervačné látky.

Parametre

Parameter Popis
Typ Lepidlá
Lepiť PVC Koberce
Materiál Redispergovateľná plastová disperzia
Balenie 10 kg
Spotreba 150 – 300 g/m²
Vhodné pre podlahové vykurovanie Áno
Teplota pri spracovaní nie pod +15 °C
Doba odvetrania 10 - 15 min. savé, 30 - 45 min. nenasiakavé
Doba pre pokládku 90 - 120 min.
EMICODE EC1 + - veľmi nízke emisie PLUS
GISCODE D1 - bez rozpúšťadiel

Priložené súbory

TL-ARDEX-AF-800.pdf (1,39 MB)
Technický list

BL_ardex_af_800_cz.pdf (137 kB)
Bezpečnostný list

Fixačné lepidlo Ardex AF 800 vedro 10 kg

Katalógové číslo:
4992
Hmotnosť:
10 kg
Výrobca:
Ardex
Cena s DPH:
96,14 €
Dostupnosť:
6 dní
ks

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Príprava podkladu: Podklad musí byť najmä rovný, trvale suchý, pevný, nosný, bez trhlín a zbavený separačných častíc, ako aj pevný v ťahu a v ohybe alebo pripravený zodpovedajúcim spôsobom. Staré úžitkovej vrstvy ako napr.: nátery alebo povlaky musia byť pred pokládkou obrúsené. Staré zvyšky lepidiel musia byť odstránené. Stierkovanie vykonajte vhodnou Ardex stierkovacou hmotou s Ardex prednáterom.

Spracovanie: Ardex AF 800 naneste pomocou valčeka alebo jemnej stierky rovnomerne na pripravený podklad. Zabráňte tvorbe lepidlových kaluží. Doba odvetrania závisí od teploty miestnosti, podkladu a materiálu, nasiakavosti podkladu a množstvo nanesenej vrstvy. Pri pokládke mäkčeného PVC alebo iných hutných krytín na nasiakavé podklady musia byť fixácie úplne odvetraná. Pri pokládke difúzne otvorených krytín môžu byť krytiny položené aj do vlhkej fixácie. Pri predĺžení doby odvetraní sa zvyšuje počiatočnú prídržnosť. Podlahovinu uložíme počas doby pre pokládku a dobre pritlačíme. Po cca 30 minútach znova pritlačíme. U podlahovín, ktoré sú udržiavané vlhkú alebo mokrou cestou je potrebná spoje dielov uzatvoriť napríklad studeným zvarom. Zváranie škár je možné najskôr nasledujúci deň.

Neskoršie odstránenie podlahoviny a fixácie: Priepustné krytiny pokropte tečúcou teplou vodou (napr. kanví s kropiacou hlavou), prikryte fóliu a nechajte pôsobiť podľa hustoty krytiny a aplikovaného množstva. Potom odstráňte krytinu a fixáciu hladkú špachtľou alebo podobným nástrojom. Ak je to potrebné, prípadne narežte nenasiakavé krytiny na pásy (dajte pozor aby ste nepoškodili podklad) a zlúpnite. Fixáciu odstráňte po pôsobení vody hladkú špachtľou alebo tvrdou hubou.

Diskusia


Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky