Hliníková soklová lišta Profilpas Metal line 97/8 dokonale vymedzuje prechod steny a podlahy. Je špeciálne navrhnutá pre uloženie káblov, vďaka použitiu prídavného držiaku z PVC, ktorý sa uchytáva na stenu pomocou skrutky a hmoždiniek a v niektorých prípadoch slúži ako úchyt obvodové lišty. Je obzvlášť vhodná pre prípady rekonštrukcie, pre zamedzenie vytváranie nových drážok pre priechod kanálika pre uloženie kábla. Inštalácia je jednoduchá a rýchla aj pomocou držiaku z prírodného hliníka, uchyteného na stenu skrutkami a hmoždinkami, ak sa nepoužíva priestor pre káble z PVC. Jedna lišta obsahuje 6 ks držiakou.

Pre lišty Metal line 97 sú dostupné aj špeciálne tvarovky ako vonkajšie rohy, vnútorné rohy, spojky a ukončenie, pre zjednotenie a rovnomerný vzhľad. Ukončenie sú dodávané vždy v páre, tj. pravé a ľavé.

Parametre

Parameter Popis
Typ Metal line
Délka mm 4000
Šírka mm 22
Výška mm 80
Povrch Elox
Vedenie káblov Áno
Držiak soklových líšt Áno
Pripevneníe Vŕtanie
Dekor Strieborná
Materiál Hliník
Vhodné Pre vinyl
Profil Oblá

Hliníková podlahová lišta 97/8 SF Strieborná 80 mm

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené


Popis tovaru

Eloxovaný hliník: Zliatina Al-Mg-Si, tepelne spracované v stave T6 (6060 T6). Profily sú realizované extrúziou a následným eloxovaním. Majú veľmi dobrú odolnosť proti chemickým a atmosférickým vplyvom. Mokrý cement a jeho deriváty vytvárajú kyslé zložky, ktoré pôsobia na povrch a spôsobujú hrdzavenie kovu (vytváranie hydroxidu hlinitého). Z tohto dôvodu musí byť viditeľná plocha profilu rýchlo a opatrne očistena od cementu, lepidiel a materiálu použitých na škárovanie.

Starostlivosť a údržba: Lišty nevyžadujú zvláštnu údržbu a možno ich ľahko upraviť pomocou bezfarebného liehu riedeného s vodou alebo pomocou bežných čistiacich prípravku, s výnimkou prípravku na báze kyselín (napr. kyselina soľná alebo kyselina fluorovodíková).

Pri čistení sa odporúča používať neutrálne prípravky riedené s vodou a potom ich opláchnuť čistou vodou za použitia huby alebo neabrazívné handričky, aby nedošlo k odreninám alebo poškodeniu eloxovania, leštenia či laku.

Počas čistenia je nutné venovať zvýšenú pozornosť nasledujúcim pokynom:

  • Nepoužívajte kyslé alebo alkalické čistiace prípravky, ktoré môžu hliník poškodiť
  • Nepoužívajte abrazívne prípravky alebo materiály
  • Nepoužívajte organické rozpúšťadlá u lakovaných povrchov
  • Nepoužívajte čistiace prípravky s neznámym chemickým zložením
  • Nenanášajte čistiace prípravky priamo na čistenú plochu
  • Povrch musí byť počas čistenia "studený" (T ° max = 30°C) a nesmie byť vystavený priamemu slnečnému žiareniu
  • Čistiace prípravky používané na čistenie musí byť "studené" (T ° max = 30°C) a nesmie sa používať zariadenie rozprašujúci paru

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky