PROSTAIR je kompletný systém zložený z profilu a príslušenstva pre uchytenie kobercov a behúňov na schody. Pripevnenie je jednoduché a rýchle a tento systém zaručuje bezpečnosť a stabilitu položených kobercov. Prichycovacie prvky umožňujú rýchle odstránenie koberca v prípade demontáže z dôvodu čistenia či výmeny koberca. Tyč môžete zvoliť z leštenej Mosadze alebo lesklé Zlato z hliníka.

Parametre

Parameter Popis
Typ Skrutková
Délka mm 3200
Šírka mm 16
Výška mm 16
Povrch Leštěný
Pripevneníe Vŕtanie
Prevedenie rohu Vnútorné

Kobercová schodová lišta Prostair 16 x 16

Výrobca:
Profilpas
Cena s DPH:
od 4,50 €
Dostupnosť:
Skladom
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Tyč 16 x 16 Hliník zlatý 155/16
78379
Tyč hliník - 300 cm
Skladom 9 ks 26,10 €
Držiak schodové tyče Mosadz leštená 178/16
78420
Držiak - mosadz
Skladom 1 ks 12,20 €
Koncovka tyče 16 x 16 Mosadz leštená 168/16
78418
Koncovka - mosadz
Skladom 7 ks 4,50 €

Popis tovaru

Leštená mosadz: zliatina CW624N UNI EN 12167. Schodové lišty pre koberce sú realizované extrúziou a následným mechanickým leštením. Vonkajší povrch musí byť chránený pred odieraním a trením. Majú dobrú odolnosť proti chemickým a mechanickým vplyvom. Viditeľné časti z mosadze napriek tomu podliehajú oxidácii, ktorej vplyvom sa vytvára povrchová vrstva. Pri výraznej atmosférickej vlhkosti či silnému pôsobeniu korozívnych činiteľov mosadz podlieha zvýšenej oxidácii a na povrchu sa môžu vytvárať škvrny. V prípade potreby môže byť pôvodný vzhľad vrátený špeciálnymi brúsnymi a leštiacimi prípravkami.

Leštený hliník: Zliatina Al-Mg-Si, tepelne spracované v stave T6 (6060 T6). Profily sú realizované extrúziou a následným mechanickým zpracováním. Majú veľmi dobrú odolnosť proti chemickým a atmosférickým vplyvom a naopak nemajú dobrú odolnosť proti mechanickým vplyvom, pri ktorých dochádza k poškodeniu povrchovej vrstvy.

Nevyžaduje zvláštnu údržbu: možno ju čistiť pomocou liehu riedeného s vodou alebo pomocou bežných čistiacich prípravkov, s výnimkou prípravku na kyslé báze. Používa sa voda s prídavkom neutrálnych čistiacich prípravkov a nakoniec je nutné opláchnuť čistou vodou. Nepoužívajte abrazívne špongie alebo handričky, ktoré môžu poškodiť povrch.

Hliník a Mosadz nie sú odolné proti všetkým chemickým látkam, preto je nutné zamedziť, aby prišli do styku s agresívnymi prípravkami ako je kyselina soľná (HCl) a kyselina fosforečná (H3PO4). Prípravky používané na čistenie kameňa, keramiky a glazované dlažby, ako je napríklad kyselina soľná, čpavok, bieliace prípravky a podobne, poškodzujú povrch kovu a spôsobujú silnú koróziu. Okrem toho je vždy nutné rýchlo a opatrne odstrániť z povrchu profilu zvyšky cementu, lepidla alebo materiálu použitých na škárovanie.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky