Disperzné kontaktné lepidlo Wakol D 3540 (LMS 100) vhodné pre lepenie korkových dlaždíc prírodných, predlakovaných a voskovaných, bez akokoľvek upravené spodnej strany na savé a nesavé podklady a taktiež na už položené podlahové krytiny vo vnútorných priestoroch. Lepidlo je tiež vhodné pre lepenie korkových obkladov a lepenie kobercov na schody.

  • Bez obsahu rozpúšťadiel podľa TRGS 610
  • Vhodné na podlahové vykurovanie
  • Vhodné pod stoličky s kolieskami
  • Ihneď pochôdzne
  • Emisie EC1 PLUS: veľmi nízke

Parametre

Parameter Popis
Typ Lepidlá
Lepiť Korok
Materiál Latex - akrylátová disperzia
Balenie 1 | 5 l
Spotreba 250 g/m²
Doba zaschnutia cca. 30 - 45 minút na savé podklady, | cca 60 - 90 minút na nesavé podklady
Doba spracovania Vzájomné spojenie (zlepenia) musí byť vykonané do cca 120 - 180 minút po zaschnutí oboch náterov tak na korku, tak na podklade; u přednatřeného korku (max. 24 hod vopred) iba 60 - 90 minút po zaschnutí lepidla na podklade
Odolnosť proti mrazu Citlivé na mráz - neskladovať pri nižších teplotách než + 5°C

Priložené súbory

Wakol_D_3045_CZ.pdf (263 kB)
Technický list CZ

Wakol LMS 100 kontaktné lepidlo na korkové podlahy

Výrobca:
Wakol
Cena s DPH:
od 14,70 €
Dostupnosť:
Skladom
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Wakol LMS 100 kontaktné lepidlo na korkové podlahy 1l 7420B01201
1 kg
Skladom 2 ks 14,70 €
Wakol LMS 100 kontaktné lepidlo na korkové podlahy 5l 7420B01205
5 kg
6 dní 0 ks 51,10 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Podklad a klimatické podmienky v mieste aplikácie musí spĺňať požiadavky normy DIN 18365. Podklad musí byť rovný, trvale suchý, pevný, bez trhlín, špiny a iných látok ovplyvňujúcich priľnavosť. Staré krytiny musí byť dobre prilepené, musia mať hladký povrch bez vosku a ošetrujúcich produktov. Lepenie korkových podláh pomocou lepidla Wakol D 3540 vyžaduje hladký a rovný podklad. Hrubý a nerovný podklad musí byť vyrovnaný vhodnou cementovou stierkou.

Anhydritové, magnesitové, kamenné a liate asfaltové podlahy musí byť vyrovnané minimálne 2 mm vrstvou stierky. Nedostatočne rovné sadrové podklady musia byť vyrovnané stierkou.

Aplikácia: Lepidlo dobre premiešajte. Na podklad a lepenú stranu korku naneste pomocou velúrového valčeka rovnomernú a súvislú vrstvu lepidla tak, aby sa netvorili kaluže. Uistite sa, že aplikované množstvo postačuje na vytvorenie kompletného povlaku. Zaschnuté lepidlo musí vytvoriť celistvý rovnomerný matný povlak.

Ihneď ako lepidlo zaschne a sprehľadní, položte korkové dlaždice a přiklepejte je gumovou paličkou. Položené dlaždice sú ihneď pochôdzne. Prírodný korok môže byť lakovaný po 24 hodinách od lepenia.

V deň pokládky naneste lepidlo na podklad a po dostatočnej dobe schnutia položte korkové dlaždice kontaktným spôsobom. V tomto prípade je pracovná doba skrátená na 60 - 90 minút. Nenanášajte pri teplote nižšej ako +15 °C. V prípade chladného počasia nechajte zohriať vo vykurovanej miestnosti. Lepidlo nie je vhodné na lepenie korkových podláh s PVC podložkou podľa DIN EN 655.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky