Univerzálne disperzné lepidlo Chemos DL 155 s vysokou konečnou pevnosťou, bez obsahu rozpúšťadiel, vhodné na lepenie rôznorodých PVC a CV krytín v pásoch a štvorcoch, korku s PVC rubom a kobercov na nasiakavých podkladoch v bytovej a priemyselnej výstavbe. Vhodné aj pre mokré šampónovanie lepených textilných krytín. Priestory so stredným až vyšším zaťažením ako sú: kancelárie, hotelové haly, markety a pod.

Prednosti:

  • vysoká konečná pevnosť
  • veľmi dobre rozotierateľné
  • dlhý čas na lepenie
  • nízka spotreba
  • neobsahuje rozpúšťadlá
  • vhodné na podlahové kúrenie
  • vhodné pod kolieskové stoličky
  • nízky obsah emisií

Parametre

Parameter Popis
Typ Lepidlá
Lepiť Univerzálne
Farba Krémovo biela
Merná hmotnosť cca. 1,30 kg/l
Spotreba PVC 200 - 250 g/m², koberec 300 - 350 g/m²
Vhodné pre podlahové vykurovanie Áno
Plné zaťaženie cca. 72 hod
Doba odvetrania cca. 10 - 20 minút
Otvorená doba cca. 40 - 60 minút

Priložené súbory

profilep-155-pdf.pdf (139 kB)
Technický list

Chemos DL 155 univerzálne disperzné lepidlo

Výrobca:
Chemos
Cena s DPH:
od 41,10 €
Dostupnosť:
6 dní
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Chemos DL 155 univerzálne disperzné lepidlo 6kg 15420127043
6 kg
6 dní 0 ks 41,10 €
Chemos DL 155 univerzálne disperzné lepidlo 12kg 15420127044
12 kg
6 dní 0 ks 53,60 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Príprava podkladu: Podklady musia byť rovné, suché, zbavené nečistôt ako sú: prach, olej, vosk, sadra, farba a pod. Povrch podkladu musí byť pevný, špáry a trhliny treba vyspraviť. Dilatačné špáry neuzatvárajte! Nerovnosti vyrovnajte stierkovou hmotou. Okrajové pásy izolácie pri stenách odrežte až po vystierkovanie. Potery z liateho asfaltu prestierkujte vrstvou stierky v hrúbke min. 2 mm. Dbajte, aby teplota podkladu pri lepení bola aspoň +15 °C.

Pracovný postup: Zameraná a odrezaná podlahová krytina by mala byť vopred aklimatizovaná na teplotu v miestnosti. Potom ju uložte na miesto pokládky a preložte na polovicu. Na uvoľnenú plochu naneste lepidlo jednostranne zubovou stierkou na podklad a nechajte asi 10 - 20 minút zavädnúť. Správne zavädnutí je, keď začne lepidlo spriehľadňovať, ale pri jemnom dotyku zostáva trochu na prstoch. Potom ukladáme krytinu, pričom zároveň vytláčame vzduchové bubliny a silno pritlačíme k podkladu. Lepidlo veľmi dôkladne rozotrite, aby sa vytvoril "hrebeň" a nevytvárali sa miesta so zbytočne hrubšou vrstvou lepidla. Lepidlo naneste len na takú plochu, na ktorej ste schopní položiť podlahovinu do cca 40 minút. Optimálne podmienky pre lepenie sú 18 - 25 °C pri relatívnej vlhkosti vzduchu do 65 %. Vyššia vlhkosť a nižšia teplota vzduchu predlžujú a naopak vyššie teploty a nízka vlhkosť vzduchu skracujú dobu odvetrania, čas lepenia a tuhnutia.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky