Soklová lišta Mardom Decor MD095 je veľmi podobná soklovým lištám štýlu Ogge. Rozdiel je v prepracovanejšom detaile horného nosa lišty MD095, ktorý dáva celej kompozícii dokonalosť a úžasný vzhľad. Soklové lišty Mardom časom nežltnú ani nenapučia kvôli nadmernej vlhkosti, preto sa skvele hodia do kúpeľne alebo kuchyne.

Lišta je dodávaná v prevedení Štandard - biely základný náter, odporúčame pretrieť alebo Premmium - bielo lakovaný lesklý povrch RAL 9003. Soklové lišty Mardom sú vyrobené z vysoko kvalitného materiálu PolyForce s vysokou hustotou, odolného voči vode a slnečnému žiareniu.

Parametre

Parameter Popis
Délka mm 2000
Šírka mm 15
Výška mm 120
Vedenie káblov Áno
Pripevneníe Lepenie
Dekor Biela
Materiál Duropolymer
Vhodné Odolné
Profil Oblá
Tvrdosť 55 shore D
Hustota kg/m³ 450
Umiestnenie Interier
Vodeodolnosť Áno

Mardom MD095 tvrdá soklová lišta

Hmotnosť:
0.92 kg
Objem:
3.6 l
Výrobca:
Mardom
Cena s DPH:
od 20,70 €
Dostupnosť:
14 dní
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Mardom MD095 tvrdá soklová lišta, biela MD095
ŠTANDARD, biely základ, mat
14 dní 0 ks 20,70 €
Mardom MD095P Premium tvrdá soklová lišta, biela
MD095P
PREMIUM, lak, RAL 9003, lesk
14 dní 0 ks 24,80 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Mardom Decor je jednou z popredných značiek v oblasti dekoratívneho zdobenia. Produkty, vyrobené z najkvalitnejších vodeodolných materiálov, ponúkajú dokonalý vzhľad po mnoho rokov. Široká ponuka designov, vytvorená v spolupráci s renomovanými priemyselnými návrhármi, spĺňa všetky interiérové štýly - od minimalizmu a jednoduchých foriem až po bohaté, klasické dekorácie. Produkty Mardom Decor sú medzi zákazníkmi veľmi obľúbené a boli ocenené v mnohých prestížnych priemyselných súťažiach.

 

PolyForce je extrudovaný polymér s veľmi vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu a vysokou hustotou materiálu 450 kg/m³, obsahuje špeciálne zušľachťovače, ktoré zvyšujú hustotu a odolnosť lamiel. Jedná sa o plne vodeodolný materiál - vďaka tomu je možné nástenné lamely inštalovať do kúpeľní, kuchýň, kozmetických salónov, reštaurácií a všetkých miestností vystavených vlhkosti, priamemu kontaktu s vodou a častému čisteniu. Problém nástenných líšt vyrobených z iných materiálov (napr. MDF) je v tom, že lamely sa vplyvom vlhkosti delaminujú. Potom sa vrchná vrstva nevzhľadne odlepuje od jadra. Nástenné lamely z PolyForce nebobtnú ani sa nedeformujú a zachovávajú si svoj krásny vzhľad po mnoho rokov. Náhodné rozliatie alebo čistenie podlahy mopom neovplyvní estetiku lamely. Materiál je plne recyklovateľný. Výroba je založená na uzavretom cykle. Neobsahuje freóny, azbest ani kyanidy. Faktor poškodzovania ozónovej vrstvy: 0.

 

ScratchShield je technológia, ktorá extrémne vytvára nástenné lamely a spočíva v maximálnom spevnení povrchu a jeho ochrane pred poškodením. Vďaka použitiu špeciálnych polymérových tužidiel a zvýšenej rázovej húževnatosti, vzrástla tvrdosť lamely o 40%. Nástenné lamely Mardom s technológiou ScratchShield sú najtvrdšími polymérovými lamelami na trhu.

 

Pre zákazníkov, ktorí ocenia komplexné riešenie, je pripravený rad saténových líšt Mardom Decor Premium. Lišty sú pokryté exkluzívnou povrchovou úpravou SupremeSatin, ktorá im dodáva dokonalý povrch, ideálnu hladkosť a snehovo bielu farbu v odtieni RAL 9003. Tento efekt je dosiahnutý nástrekom líšt v špeciálnej lakovacej komore. Obliečka SupremeSatin sa vyznačuje vynikajúcou mechanickou odolnosťou, pružnosťou povrchu a vytvára účinnú bariéru proti vlhkosti a nečistotám. Soklové lišty Premium sú určené na okamžitú montáž, bez nutnosti ich natierania.

 


 

FAQ

 

 

Aký je rozdiel medzi soklovými lištami Standard a Premium?

Soklové lišty Mardom Decor sú dodávané v dvoch povrchových úpravách - Standard matné a exkluzívne satén Premium.

  • Soklové lišty Standard v matnom prevedení sú pokryté špeciálnym základným náterom ScratchShield, ktorý uľahčuje rozter farby a zvyšuje priľnavosť pigmentu. Vďaka tomu môžete soklové lišty natrieť ľubovoľnou farbou na vodnej báze, čím získame intenzívny odtieň a vynikajúcu odolnosť.
  • Soklové lišty Premium sú opatrené saténovo lesklým bielym lakom SupremeSatin RAL9003, ktorý vyzerá úplne skvele a zároveň sa už nemusí natierať. Stačí ich jednoducho prilepiť na stenu a je hotovo. Na zamedzenie viditeľnosti spojov dodávame vo fľaštičkách rovnaký lak na ich pretretie.

Akú zvoloit výšku soklových líšt?

Východiskovým bodom pri výbere výšky soklových líšt je zmeranie výšky stien vo vašej izbe. Štandardná výška bytov v panelových domoch sa pohybuje od 250-270 cm. V prípade rodinných domov dosahuje až 280 cm. Miestnosť v nájomnom dome môže merať 300 až 500 cm. Rôzne vysoké interiéry vyžadujú flexibilné prispôsobenie ďalších prvkov vybavenia. Znalosť rozmerov našej izby bude prvým krokom pri výbere soklových líšt.

  • Byty a domy so štandardnou výškou 250-270 cm -> rozmery soklovej lišty do 6-10 cm
  • Rodinné domy so zvýšenou výškou 270-280 cm -> rozmery podlahovej lišty v rozmedzí 8-13 cm
  • Činžové domy a vysoké podkrovné interiéry presahujúce 300 cm -> soklové lišty v rozmedzí 14-20 cm

Z tohto všeobecného pravidla však existuje niekoľko výnimiek. Keď sa budete rozhodovať, akú soklovú lištu vybrať do vašej miestnosti, bude dôležité vziať do úvahy celkovú podlahovú plochu. Miestnosť s veľmi vysokými stenami, ale malú podlahovú plochu, nebudú vysoké soklové lišty dobrý nápad. Namiesto toho sú pre podobné miestnosti s vysokými stenami a malou plochou oveľa lepšie lišty strednej výšky, ktoré majú asi 10 cm až 12 cm.

Nie každý chce, aby soklová lišta bola nápadná, pretože často túži po minimalistickom efekte. V takom prípade sa odporúča voliť soklové lišty s výškou nepresahujúcou 4 centimetre. Tento subtílny profil umožní zakryť dilatačné škáry, ktoré vznikajú pri inštalácii podlahy bez toho, aby sa zakryla významná časť stien. Soklové lišty tak majú svoju praktickú funkciu, keď esteticky dotvárajú podlahu bez toho, aby boli nápadné.

Ako schovať káble do soklovej lišty?

Keď ide o skrytie káblov, soklové lišty sú skvelým riešením. Nie všetky modely však majú profil, ktorý umožňuje skryť káble. Spravidla platí, že čím vyššia je lišta, tým väčšia je šanca, že sa káble zmestia. Veľkosť niektorých líšt znamená, že sú hlbšie a majú vzadu väčšiu plochu na skrytie káblov. Pokiaľ chcete dosiahnuť optimálnu estetiku a skrytie káblov, mali by ste skontrolovať, či má daný model vzadu špeciálne profilovaný priestor a akú má veľkosť.

Sú soklové lišty Mardom vodeodolné?

Áno, soklové lišty sú vodeodolné, takže ich možno inštalovať do kúpeľní, kuchýň a miestností s vysokou vlhkosťou. V prípade zatopenia, priamy kontakt s vodou neovplyvní. Sokle nereagujú s vodou, nenapučia, nedelaminujú sa a nemenia tvar ani vzhľad.

Sú soklové lišty Mardom UV odolné?

Sokle Mardom sú odolné voči UV žiareniu. To znamená, že skvele fungujú v miestnostiach s intenzívnym slnečným žiarením a ich farba vplyvom slnečného žiarenia nebledne, nežltne, zostávajú živé a nezakalené.

Aké lepidlo použiť na montáž soklových líšt Mardom?

  • MARDOM FIX PRO - montážne lepidlo, slúžiace na lepenie všetkých typov soklových líšt na stenu a strop. Je možné ho tiež použiť na lepenie spojov medzi lištami PolyForce.
  • MARDOM MAX - montážne, hybridné, polymérové lepidlo s maximálnou pevnosťou spoja a okamžitou rýchlosťou uchopenia - už po 8 sekundách. Určené na použitie na problematické povrchy. Používa sa na lepenie všetkých typov líšt na stenu a strop.
  • MARDOM FIX EXTRA - lepidlo na spájanie soklových líšt z polyuretánu ProFoam.

Ako pripraviť povrch pred inštaláciou soklových líšt?

Povrch by mal byť suchý, zbavený prachu a odmastený. V prípade rozpadajúcich sa stien je potrebné ich najprv napenetrovať.

Ako opraviť drobné poškodenie povrchu soklovej lišty?

Drobné poškodenia na povrchu soklovej lišty je možné opraviť tmelom Flex Filler. Hmota je veľmi plastická a po zaschnutí sa ľahko brúsi. Vďaka tomu môžete vyplniť všetky dutiny a zarovnať hmotovú vrstvu s povrchom soklovej lišty.

Ohybné soklové lišty Flex natierať pred alebo po inštalácii?

Ohybné lišty natierame až po nalepení na stenu. Keď je soklová lišta stabilne a trvalo pripevnená k povrchu, je možné na ňu naniesť farbu. Vďaka tomu sa vyhneme riziku popraskania vrstvy farby na povrchu soklovej lišty.

Majú sa inštalovať soklové lišty za nábytok?

Inštalácia soklových líšt za nábytok je častým dilemou pri dokončovaní interiérov. Pokiaľ nábytok tesne prilieha k stene a jeho konštrukcia neobsahuje otvor pre podlahový sokel, potom lišty za nábytok neinštalujeme. V takejto situácii sa soklová lišta dostane iba na bok nábytku. Iná situácia je v prípade voľného nábytku, ako sú pohovky alebo komody. Aj keď kus nábytku úplne zakryje danú časť steny a podlahy, odporúčame zaň nainštalovať soklovú lištu.

Ako čistiť a ošetrovať soklové lišty?

Lišty Mardom Decor nevyžadujú žiadnu zvláštnu starostlivosť. Prach je možné odstrániť metličkou alebo vysávačom pomocou čistej špičky s mäkkými štetinami. Pri bežných soklových líštách je spôsob mokrého čistenia závislý od náteru, ktorý zákazník použije. Pokiaľ by išlo o umývateľnú farbu, je možné lišty čistiť rovnako ako steny. V prípade rady Mardom Premium je možné lišty čistiť vlhkou handričkou s použitím vody alebo saponátov bez prídavku alkoholu.

 


 

Upozornenie

Fotografie produktu sa môžu líšiť v závislosti od nastavenia monitora alebo zariadenia a svetelných podmienok, predovšetkým teplote osvetlenia. Fotografie zobrazujú iba vizuálne znázornenie výrobku. Odporúčame si preto pred nákupom zakúpiť od nás vzorky. Vzorky predstavujú výrez originálu, pomocou ktorého sa môžete presvedčiť o farbe a type povrchu. Vzorky a fotografie sú vďaka svojej limitovanej veľkosti iba ilustratívne a teda nezáväzné pre objednávky.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky