Nástenné lamely Stretto v odtieni prírodného duba sa stane mimoriadnou dekoráciou a aj z obyčajnej steny urobí impozantný prvok interiéru. Nástenné lamely Stretto je možné inštalovať zvisle aj vodorovne a vytvoriť tak originálne nástenné dekorácie. Lamely Stretto sú nutnosťou pre milovníkov jemných akcentov interiéru. Úzke pruhy vytvárajú hustý vzor, ktorý vytvára krásne variácie na hladkej stene. Lamely sú vyrobené z vodeodolného a ekologického materiálu PolyForce, čo umožňuje ich inštaláciu na miesta, kde môžu byť vystavené vlhkosti. Lamely majú razený štruktúrovaný, laminovaný povrch, ktorý je dokonale matný a vďaka synchrónnej štruktúre sú zvýraznené všetky detaily pravého dreva, ako hrče a očká. Prírodný odtieň dreva je najlepší spôsob, ako interiér opticky prehriať.

Každé prevedenie lamely má vlastné ukončenie – ľavé a pravé. Po vytvorení plného vzoru na stene, ktorý sa skladá z niekoľkých lamiel, dokončíme celú skladbu ukončovacími lištami. Lamely sú vyrábané technológiou pero-drážka. Vďaka tomu sú spoje úplne neviditeľné. Rad nástenných lamiel Stretto môže byť doplnený LED profilom LLP1. Šírka nástenných lamiel Stretto je 12 cm. Na 1 meter šírky steny budete potrebovať približne 9 lamiel.

Parametre

Parameter Popis
Prevedenie Vodeodolné
Materiál Duropolymer
Výška mm 12
Šírka mm 120
Dĺžka mm 2700
Farba Dub
Hustota kg/m³ 450
Vodeodolnosť Áno
Použitie Interiér
Plocha m² 0,324
Lamela 10x12
Rad Stretto
Tolerancia +/- 0,5%

Priložené súbory

Lamelli_CZ.pdf (6,98 MB)
Stiahnite si katalóg

Nástenné lamely Stretto Natural Oak 120*2700

Katalógové číslo:
L0105
Hmotnosť:
1.28 kg
Objem:
3.88 l
Výrobca:
Mardom
Dostupnosť: 14 dní
Naša cena s DPH
25,70 €

Zadajte potrebné množstvo

ks alebo bm
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Ľavé ukončenie lamely Stretto Natural Oak
Ľavé ukončenie lamely Stretto Natural Oak
L0105L
Ľavé ukončenie
14 dní 0 ks 9,40 €
Pravé ukončenie lamely Stretto Natural Oak
Pravé ukončenie lamely Stretto Natural Oak
L0105R
Pravé ukončenie
14 dní 0 ks 8,80 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Mardom Decor je jednou z popredných značiek v oblasti dekoratívneho zdobenia. Produkty, vyrobené z najkvalitnejších vodeodolných materiálov, ponúkajú dokonalý vzhľad po mnoho rokov. Široká ponuka designov, vytvorená v spolupráci s renomovanými priemyselnými návrhármi, spĺňa všetky interiérové štýly - od minimalizmu a jednoduchých foriem až po bohaté, klasické dekorácie. Produkty Mardom Decor sú medzi zákazníkmi veľmi obľúbené a boli ocenené v mnohých prestížnych priemyselných súťažiach.

 

PolyForce je extrudovaný polymér s veľmi vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu a vysokou hustotou materiálu 450 kg/m³, obsahuje špeciálne zušľachťovače, ktoré zvyšujú hustotu a odolnosť lamiel. Jedná sa o plne vodeodolný materiál - vďaka tomu je možné nástenné lamely inštalovať do kúpeľní, kuchýň, kozmetických salónov, reštaurácií a všetkých miestností vystavených vlhkosti, priamemu kontaktu s vodou a častému čisteniu. Problém nástenných líšt vyrobených z iných materiálov (napr. MDF) je v tom, že lamely sa vplyvom vlhkosti delaminujú. Potom sa vrchná vrstva nevzhľadne odlepuje od jadra. Nástenné lamely z PolyForce nebobtnú ani sa nedeformujú a zachovávajú si svoj krásny vzhľad po mnoho rokov. Náhodné rozliatie alebo čistenie podlahy mopom neovplyvní estetiku lamely. Materiál je plne recyklovateľný. Výroba je založená na uzavretom cykle. Neobsahuje freóny, azbest ani kyanidy. Faktor poškodzovania ozónovej vrstvy: 0.

 

ScratchShield je technológia, ktorá extrémne vytvára nástenné lamely a spočíva v maximálnom spevnení povrchu a jeho ochrane pred poškodením. Vďaka použitiu špeciálnych polymérových tužidiel a zvýšenej rázovej húževnatosti, vzrástla tvrdosť lamely o 40%. Nástenné lamely Mardom s technológiou ScratchShield sú najtvrdšími polymérovými lamelami na trhu.

 


 

FAQ

 

 

Sú nástenné lamely Mardom ťažké?

Dekoratívne nástenné lamely Mardom ponúkajú výnimočnú odolnosť a pritom zostávajú ľahké, čo výrazne uľahčuje ich inštaláciu. Táto vlastnosť nielen uľahčuje proces inštalácie, ale taktiež umožňuje kreatívnu slobodu pri navrhovaní interiéru. Tieto lamely je možné aplikovať na steny, stropy, nábytok alebo ako lišty medzi kuchynské linky a pracovné dosky. Ich ľahkosť je obzvlášť výhodná pre projekty zahŕňajúce rôzne výšky a väčšie dekoratívne inštalácie, vďaka čomu je proces rýchlejší a pohodlnejší.

Ako dokončiť lamely na stranách?

Každá lamela aj farba má vlastné ukončenie – ľavé a pravé. Po vytvorení plného vzoru na stene alebo strope, ktorý sa skladá z niekoľkých spojených lamiel, dokončíme celú konštrukciu ukončovacími prvkami.

Je možné natierať biele lamely?

Áno, odporúčame natierať biele lamely v akomkoľvek odtieňom a ľubovoľnými farbami na vodnej báze (bez rozpúšťadiel). Oplatí sa použiť umývateľné farby, pretože ich vlastnosti umožnia opakované mokré umývanie. Na nanášanie farieb môžete použiť valček, hubku, štetec alebo lakovanie striekaním.

Majú lamely funkciu tlmenia hluku?

Áno, lamely majú blahodarný vplyv na akustiku v interiéri. Vďaka svojej trojrozmernej podobe, majú schopnosť meniť šírenie zvukových vĺn. To znamená, že sa zvuk šíri rôzne po miestnosti. 3D nástenné lamely účinne stíšia hluk v miestnosti a znížia ozvenu. Lamely efektívne zlepšujú celkovú akustiku interiéru, čo je dôležitá vlastnosť, vďaka ktorej je miestnosť tichá a pohodlná.

Sú lamely vodeodolné?

Áno, lamely sú vodeodolné, takže ich možno inštalovať do kúpeľní, kuchýň a miestností s vysokou vlhkosťou. V prípade zatopenia, priamy kontakt s vodou neovplyvní. Lamely nereagujú s vodou, nenapučia, nedelaminujú sa a nemenia tvar ani vzhľad.

Sú lamely UV odolné?

Lamely Mardom sú odolné voči UV žiareniu. To znamená, že skvele fungujú v miestnostiach s intenzívnym slnečným žiarením a ich farba vplyvom slnečného žiarenia nebledne, nežltne, zostávajú živé a nezakalené.

Ako dokončiť lamely pri podlahe?

Pre čierne lamely odporúčame použiť čiernu soklovú lištu MD359B. Biele lamely odporúčame zakončiť bielou lištou MD359 alebo inou, ktorej hĺbka je podobná hĺbke lamely. Nie je však potrebné používať soklovú lištu, lamely môžu byť inštalované až na podlahu, ale musíte počítať s tým, že upratovanie nebude také jednoduché.

Zvládnem si namontovať lamely sám?

Montáž lamiel spočíva v nanesení montážneho lepidla a ich pripevnení na stenu. Nepotrebujete na to žiadne špecializované nástroje ani zručnosti. Rezanie lamiel je možné vykonávať ako ručnou pílou, tak elektrickou pílou. Na zachovanie vysokej presnosti odporúčame používať ostrý kotúč s mnohými zubami.

Ako nalepiť lamely na stenu?

Na montáž lamiel na čistú, hladkú, suchú a odmastenú stenu odporúčame montážne lepidlo Mardom Fix Pro. Je výbornou voľbou pre neskúsených užívateľov - jeho štandardná doba tuhnutia je niekoľko hodín, čo umožňuje vykonávať drobné korekcie pri inštalácii. Na inštaláciu lamiel na drsné, klzké a ťažké povrchy odporúčame rýchloschnúce hybridné lepidlo Mardom Max. Vyznačuje sa vysokou priľnavosťou a veľmi krátkou dobou schnutia - iba 8 sekúnd. Toto lepidlo je určené na použitie skúsenými montážnikmi, pretože neumožňuje žiadne korekcie. Jedna kartuša lepidla vystačí na 4 lamely. Ani to najlepšie montážne lepidlo si nemusí poradiť s pripevnením na zaprášený, vlhký múr. Lamely ponechajte v miestnosti, kde budú inštalované 24 hodín pred montážou. Vďaka tomu sa lamely aklimatizujú a prispôsobia izbovej teplote.

Môžu byť lamely inštalované vonku?

Lamely sú nástenné dekorácie určené na usporiadanie interiérových priestorov. Neodporúčame ich inštalovať vonku.

Je drevený vzor na lamelách zo skutočného dreva?

Nie, drevený vzor na lamelách je reliéfna laminácia. Lamely majú špeciálny štruktúrovaný reliéfny povrch, podobný prírodnému drevu, vďaka ktorému vzor dreva dokonale ladí s čiernou drážkou v materiáli. Vďaka tomu lamely získavajú jedinečnú dubovú štruktúru.

 


 

Upozornenie

Fotografie produktu sa môžu líšiť v závislosti od nastavenia monitora alebo zariadenia a svetelných podmienok, predovšetkým teplote osvetlenia. Fotografie zobrazujú iba vizuálne znázornenie výrobku. Odporúčame si preto pred nákupom zakúpiť od nás vzorky. Vzorky predstavujú výrez originálu, pomocou ktorého sa môžete presvedčiť o farbe a type povrchu. Najmä pri rustikálnych dekoroch upozorňujeme na to, že povrch môže mať viac farieb a že vzor sa v niektorých častiach lamely nachádza av iných sa líšia. Vzorky a fotografie sú vďaka svojej limitovanej veľkosti iba ilustratívne a teda nezáväzné pre objednávky.

Lamely zakúpené v odlišných termínoch sa z dôvodu rôznych výrobných šarží môžu líšiť v zrne, sfarbení, odtieni. Preto je dôležité pri objednávke nakupovať z jednej výrobnej série pre celú vašu zákazku a nedeliť si objednávky na čiastkové.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky