Premiová ohybná krycia lišta Orac Decor C902F Flex je viacúčelová lišta, ktorú je možné namontovať ako štandardnú lištu k stropu alebo nižšie na stenu ako rímsu s nepriamym podsvietením pre žiarivkové alebo LED osvetlenie. Použitie na rôzne účely v rôznych miestnostiach.

Ohybné mutifunkčné lišty Flex boli navrhnuté tak, aby boli inštalované bez deformácie profilu alebo namáhania montážnej plochy. Vďaka ich flexibilite je možné elegantne zakončiť zakrivené steny a stropy. Ohýbacie lišty je možné použiť pre vnútorné aj vonkajšie aplikácie, aj vo vlhkom prostredí. Materiál sa môže namočiť, je vode odolný, brúsiteľný, akusticky neutrálny, hladký s prvým základným náterom bielou farbou na zvýšenie adhézie budúcej farby. UV stabilná bude lišta po dokončení konečného náteru. Lištu je nutné na stenu priskrutkovať.

Lišta je vyrobená z vysoko kvalitného pružného polyuretánu Purotouch do ktorého sa pridáva guma, takže sa vytvárajú pružné profily, ktoré majú schopnosť miernych polomerov, aby vyhovovali väčšine aplikácií. Prednosťou polyuretánu sú presné detaily, tvarová a rozmerová stálosť, vysoká odolnosť voči vlhkosti, pevný povrch a malá hmotnosť.

Parametre

Parameter Popis
Ohybná Áno
Prevedenie Stropné
Materiál Polyuretán
Pretierateľná Áno
Výška mm 103
Šírka mm 103
Dĺžka mm 2000
Minimálny rádius R cm 600
Výška do mm 110
Farba Biela
Hustota kg/m³ 215
Vodeodolnosť Áno
Osvetlenie Hore
Tvrdosť 30 shore D
Použitie Exterier, Interier
Trieda požiarnej ochrany E. Možno dodať v triede B-s2

Priložené súbory

Purotouch.pdf (411 kB)
Stiahnite si materiálový list

Flexibilni_listy.pdf (540 kB)
Minimálne a maximálne ohnutie lišty

Flex_mouldings cs.pdf (1,37 MB)
Stiahnite si návod na montáž

Orac C902F Flex ohybná lišta pre nepriame osvetlenie

Katalógové číslo:
C902F
Hmotnosť:
1.63 kg
Výrobca:
ORAC
Dostupnosť: 14 dní
Naša cena s DPH
179,00 €

Zadajte potrebné množstvo

ks alebo bm

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Orac Decor je luxusná značka interiérových dekorácií, ktorá do všetkých svojich produktov prináša inovácie, kreativitu, eleganciu a špičkovú kvalitu. ORAC (Ostend Research and Applications Company) z Ostende na pobreží Belgicka, je výrobca vysoko kvalitných ozdobných ornamentov od roku 1970 a rýchlo rozvinula do najinovatívnejšieho výrobcu ozdobných ornamentov na svete. Stropné lišty a obklady Orac Decor sa vyrábajú z vysoko kvalitných polymérov. Purotouch je druh polyuretánu, ktorý má špeciál pevnosť a tvrdosť. Z nej sa vyrábajú profily. Pri niektorých modeloch, ktoré sú označené Flex, sa do kompozície pridáva guma, takže sa vytvárajú pružné profily. Tieto jedinečné vlastnosti produktu odlišujú profily Orac Decor od produktov vyrobených z dreva, MDF alebo sadry.

Orac Decor dôsledne znižuje ekologickú stopu av roku 2021 sa stal CO2 neutrálny. 70% obalov výrobkov tvorí recyklovaný materiál. Vo výrobkoch Orac sa používa 12% recyklovaných alebo biologických surovín. Všetky profily a lepidlá Orac sú VOC A+ certifikované a teda 100% bez toxínov. Sú tiež v súlade s LEED v4.1 a BREEAM. Dekorácie Orac neobsahujú azbest, kyanid a formaldehyd.

 

Orac dodáva iba lišty a lepidlá, nedodáva ovládače, LED pásky ani hliníkové vložky. Vložku z hliníka budete potrebovať iba vtedy, ak používate stropnú lištu ako osvetlenie svietiacu smerom dole. Hliníkovú vložku odporúčame použiť pre profily vyrobené z Duropolyméru, pretože zabráni priechodu svetla cez materiál. U profilov z polyuretánu Purotouch vyžadovaná nie je, pretože svetlo cez tento materiál neprechádza. Maximálna prípustná teplota profilov pre nepriame osvetlenie Orac v kombinácii s osvetlením je 70°C.

 

Kalkulátor spotreby lepidiel Orac

 

Pokiaľ je zakrivený povrch dlhší ako dva metre, zlepte ohybné lišty Flex dohromady 24 hodín pred inštaláciou lepidlom Orac DecoFix Ultra FX400.

Lišta sa lepí lepidlom Orac DecoFix Power. Lištu je nutné na stenu priskrutkovať. Lepenie líšt k sebe v spoji lepidlom Orac DecoFix Ultra FX400. Lepidlo pre spoje je k dispozícii v kartuši 270 ml (FX400). Povrch musí byť čistý, suchý a bez prachu. Odstráňte všetky farby a tapety zo stien. Na vnútorné použitie a porézne povrchy (nie pre vlhké priestory alebo exteriér). Pre vlhké priestory a exteriér použite lepidlo Orac DecoFix Power 290 ml (FDP700). Na škáry, praskliny a dokončenie použite tmel FL300 Deco Filler.

Spotreba lepididiel Orac:

  • FDP700 Power EXTERIÉR A VLHKO - 290 ml | 7 > 8 metrov lišty
  • FX400 Ultra INTERIÉR AJ EXTERIÉR - 270 ml | min. 80 metrov lišty
  • FL300 Deco Filler INTERIÉR - 310 ml = 7 metrov lišty

Podobný tovar

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky