Vytvrdzovací podlahový olej na báze alkydových a prírodných olejov s vysokým obsahom sušiny Rustic Solid 100. Jeho použitie je veľmi univerzálne, od olejovanie parkiet až po olejovanie dreveného nábytku, pracovných dosiek stolov, dverí a iných interiérových prvkov. Tento užívateľovi veľmi vyhľadávaný olej zvýrazňuje hĺbku a farebný tón ošetreného dreva, výborne zapĺňa póry a preniká hlboko do štruktúry dreva. Hodí sa na mäkké aj tvrdé dreviny. Odoláva bežným čistiacim prostriedkom v domácnosti, ľahko sa čistí a renovuje. V budúcnosti možno olejovaný povrch bez akýchkoľvek ťažkostí prelakovať všetkými typmi lakov Junckers, a to už po 24 hodinách. Aplikuje sa na prebrúsené povrchy, a to v jednej až dvoch vrstvách.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l Nasiakavé podklady (buk, javor) - cca 7,5 m2/l, menej savé podklady (dub, merbau, jaseň) - cca 15 m2/l
Počet náterov 1 - 2
Náradie pre aplikáciu Valčekom, bavlnenou handrou, oceľovou stierkou, štetcom
Typ Vytvrdzovacie
Prevedenie Bezfarebné
Použitie Interiér
Veľkosť balenia 0,75
Stupeň lesku Mat
Doba zaschnutia 16 hodín
Riedenie Neredit
Konečné vytvrdenie 7 dní

Olej na drevo Junckers Rustic Solid 100 0,75l

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené


Popis tovaru

Odporúčané množstvo náterov: Všetky plochy 1 alebo 2 vrstvy Junckers Rustic Solid 100, doba schnutia 16 hodín + 1 vrstva Junckers Rustic Top Oil, doba schnutia 30 - 60 minút + 1 vrstva Junckers Rustic Top Oil. Frekvencia ošetrenie podlahy prostriedkom Junckers Rustic Top Oil sa mení so stupňom zaťaženia, viac namáhané plochy je potrebné ošetrovať častejšie.

Pokyny pre použitie:

Zbavte povrch podlahy všetkého prachu, vosku, mastnoty, polituračních prípravkov a zvyškov z mydlových saponátov. Vybrúste povrch pred nanášaním oleja, pre posledný brúsenie odporúčame použiť brúsny papier o zrnitosti č. 100 - 120.

  •  Menej savé druhy drevín (dub, jaseň, merbau) postačuje jedna vrstva oleja. Naneste olej a v priebehu 20 minút prebývajúci olej rozotrite na viac savá miesta. Zotretie možných zvyškov oleja vykonajte čistou bavlnenou handrou najneskôr do 45 minút po nanesení. Povrch musí mať po zotretí jednotný matný vzhľad. Podlahu ponechajte zaschnúť minimálne 16 hodín, potom vykonajte prípadné prebrúsenie zdvihnutých drevných vlákien čiernym padom. Brúsny prach povysávajte.
  • Savé druhy drevín (buk, javor) naneste olej v priebehu 20 minút na podlahu. Následne vykonajte nanesenie druhej vrstvy spôsobom "mokrý do mokrého". Aj pri tomto spôsobe nanášania platí podmienka zotretie prebytočného oleja do 45 minút od nanesenia druhej vrstvy.

Konečné ošetrenie:

K záverečnému ošetrenie použite Junckers Rustic Top Oil na vodnej báze. Naneste dve slabé vrstvy v intervale jednej hodiny. Pred použitím výrobku Rustic Top Oil preštudujte návod na jeho použitie uvedený na obale. Po cca 1 hodine je povrch dostatočne suchý a pochôdzny. Pozn .: uvedené doby platia pre bežnú izbovú teplotu. Úplné vytvrdnutie pre kombináciu Junckers Rustic Solid 100 a Junckers Rustic Top Oil je 3 dni.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky