Vytvrdzovací podlahový olej na báze alkydových a prírodných olejov s vysokým obsahom sušiny Rustic Solid 100. Jeho použitie je veľmi univerzálne, od olejovanie parkiet až po olejovanie dreveného nábytku, pracovných dosiek stolov, dverí a iných interiérových prvkov. Tento užívateľovi veľmi vyhľadávaný olej zvýrazňuje hĺbku a farebný tón ošetreného dreva, výborne zapĺňa póry a preniká hlboko do štruktúry dreva. Hodí sa na mäkké aj tvrdé dreviny. Odoláva bežným čistiacim prostriedkom v domácnosti, ľahko sa čistí a renovuje. V budúcnosti možno olejovaný povrch bez akýchkoľvek ťažkostí prelakovať všetkými typmi lakov Junckers, a to už po 24 hodinách. Aplikuje sa na prebrúsené povrchy, a to v jednej až dvoch vrstvách.

Parametre

Parameter Popis
Typ Vytvrdzovacie
Prevedenie Bezfarebné
Pre Interiér
Balenie kg 0,75 | 2,5 | 5
Stupeň lesku Mat
Počet náterov 1 - 2
Spotreba Nasiakavé podklady (buk, javor) - cca 7,5 m2/l, menej savé podklady (dub, merbau, jaseň) - cca 15 m2/l
Doba zaschnutia 16 hodín
Riedenie Neredit
Báza Alkyd
Náradie pre aplikáciu Valčekom, bavlnenou handrou, oceľovou stierkou, štetcom
Konečné vytvrdenie 7 dní
Obsah VOC g/l 30

Priložené súbory

TL_Junckers_Rustic_Solid_100.pdf (431 kB)
Technický list

Olej na drevo Junckers Rustic Solid 100

Výrobca:
Junckers
Cena s DPH:
od 32,30 €
Dostupnosť:
Skladom
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Olej na drevo Junckers Rustic Solid 100 0,75l 131500-ROZ
0,75 litra
6 dní 0 ks 32,30 €
Olej na drevo Junckers Rustic Solid 100 2,5l 131400-EXP
2,5 litra
Skladom 2 ks 98,70 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Odporúčané množstvo náterov: Všetky plochy 1 alebo 2 vrstvy Junckers Rustic Solid 100, doba schnutia 16 hodín + 1 vrstva Junckers Rustic Top Oil, doba schnutia 30 - 60 minút + 1 vrstva Junckers Rustic Top Oil. Frekvencia ošetrenie podlahy prostriedkom Junckers Rustic Top Oil sa mení so stupňom zaťaženia, viac namáhané plochy je potrebné ošetrovať častejšie.

Pokyny pre použitie:

Zbavte povrch podlahy všetkého prachu, vosku, mastnoty, polituračních prípravkov a zvyškov z mydlových saponátov. Vybrúste povrch pred nanášaním oleja, pre posledný brúsenie odporúčame použiť brúsny papier o zrnitosti č. 100 - 120.

  •  Menej savé druhy drevín (dub, jaseň, merbau) postačuje jedna vrstva oleja. Naneste olej a v priebehu 20 minút prebývajúci olej rozotrite na viac savá miesta. Zotretie možných zvyškov oleja vykonajte čistou bavlnenou handrou najneskôr do 45 minút po nanesení. Povrch musí mať po zotretí jednotný matný vzhľad. Podlahu ponechajte zaschnúť minimálne 16 hodín, potom vykonajte prípadné prebrúsenie zdvihnutých drevných vlákien čiernym padom. Brúsny prach povysávajte.
  • Savé druhy drevín (buk, javor) naneste olej v priebehu 20 minút na podlahu. Následne vykonajte nanesenie druhej vrstvy spôsobom "mokrý do mokrého". Aj pri tomto spôsobe nanášania platí podmienka zotretie prebytočného oleja do 45 minút od nanesenia druhej vrstvy.

Konečné ošetrenie:

K záverečnému ošetrenie použite Junckers Rustic Top Oil na vodnej báze. Naneste dve slabé vrstvy v intervale jednej hodiny. Pred použitím výrobku Rustic Top Oil preštudujte návod na jeho použitie uvedený na obale. Po cca 1 hodine je povrch dostatočne suchý a pochôdzny. Pozn .: uvedené doby platia pre bežnú izbovú teplotu. Úplné vytvrdnutie pre kombináciu Junckers Rustic Solid 100 a Junckers Rustic Top Oil je 3 dni.

Ďalšou z možností je dodať podlahe olejovaný vzhľad a napriek tomu docieliť ľahkej údržby ako u lakovaného povrchu je nanesenie vysokosušinového oleja Junckers SOLID 100 a následné prelakovanie jedným z lakov Junckers (HP Commercial 2K, alternatívne Strong, alebo ProFinish). Prednosťou tejto varianty je skutočnosť, že uvedená kombinácia produktov neobsahuje rozpúšťadlá a spĺňa zodpovedajúce požiadavky príslušných noriem.
 
Postup je nasledujúci:

  •  Podlahu prebrúsime mriežkou zrnitosti 100 - 120.
  • Olej rovnomerne nanesieme mohérovým valčekom alebo stierkou a po 20 - 30 minútach zapracujeme tanierovou brúskou s bielym padom.
  • Spotreba je závislá na druhu dreva a posledným brúsenie. Všeobecne platí, že spotreba oleja Junckers SOLID 100 je výrazne nižšia ako u oleja Junckers Rustic Oil.
  • Po cca 16 hod. Schnutia (závisí na teplote a vlhkosti v objekte) povrch ľahko zdrsníme čiernym Padom a nalakujeme. V domácnostiach vykonáme náter v dvoch, v komerčných priestoroch v troch vrstvách. Medzibrus vykonávame pred nanesením poslednej vrstvy laku.

Diskusia


Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky