Bezfarebná polymérna disperzia Osmo 7350 pre tmelenie prasklín a škár brúsených parkiet. Extrémne vysoká tmeliaca schopnosť, krátka doba schnutia a dobrá brúsiteľnosť robí z tohto výrobku výnimočný produkt. Osmo škárovací tmel na parkety sa kombinuje s prachom z brúsenia a tým je možné dosiahnuť rovnakého farebného odtieňa ako podkladový materiál.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1l približne na 10 - 15 m2
Náradie pre aplikáciu Špachtľa
Typ Tmely
Prevedenie Bezfarebné
Použitie Interiér
Doba zaschnutia 30 - 60 minút

Priložené súbory

Osmo_7350_tmel_na_drevo.pdf (226 kB)
Technický list

Osmo 7350 tmel na drevené podlahy

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 17,00 €
Dostupnosť:
6 dní
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 7350 tmel na drevené podlahy 1l 13500025
1 liter
6 dní 0 ks 17,00 €
Osmo 7350 tmel na drevené podlahy 5l 15100025
5 litrov
6 dní 0 ks 72,90 €

Odporúčame prikúpiť

 • Osmo dvojitá špachtľa 270 mm

  Dvojitá špachtľa Osmo je vhodná pre spracovanie tvrdého voskového oleja a dekoračných voskov. Odporúčame taktiež...
  Cena s DPH: 44,90 €
  Dostupnosť: 6 dní
 • Osmo Easy Clean obrúsky na ruky

  Vlhčené obrúsky na ruky Osmo Easy Clean sú ideálne pre zotretie všetkého prebytočného produktu, ktorý vám zostal...
  Cena s DPH: 4,80 €
  Dostupnosť: SkladomPopis tovaru

Oblasti použitia: Tmel na špáry je vhodný pre vyplnenie menších škár (<2 mm) a malých poškodení (napr. otvory po skrutkách) v drevených a parketových podlahách. Je univerzálne použiteľný pre všetky druhy dreva. Nie je vhodný pre použitie v pružných konštrukciách, ako sú napr. palubové podlahy, netuhé podlahy, roštové podlahy a hrubé typy podláh, ako sú napríklad korkové podlahy.

Príprava: Drevenú podlahu obrúste až na drevo a zaistite čistý povrch bez olejov, tukov a iných nečistôt. Finálne brúsenie pred použitím Osmo Tmelu na škáry vykonajte pásovou brúskou (zrnitosť plátna P80) alebo vibračnou brúskou (zrnitosť plátna P60). Povrch pred nanesením tmelu dôkladne povysávajte. Upozornenie: brúsny prach sa zvyšky starých náterov nepridávajte do tmelu, k tomuto môžete použiť iba brúsny prach z čistého dreva.

Spracovanie: Pred spracovaním Osmo Tmel na špáry dôkladne premiešajte, aby došlo k homogenizácii prípadných usadenín. Do tmelu zamiešajte brúsny prach pokiaľ možno z rovnakého druhu dreva tak, aby vznikla ľahko roztierateľná cestovitá hmota (prídavok brúsneho prachu cca 15% hmot.). Správna konzistencia tmelu je dôležitá pre následné spracovanie. Príliš hustá pasta v prasklinách zle priľne a pri následnom brúsení môže vypadávať. Ak je tmel príliš riedky, zanecháva nevyplnené praskliny. Ak je drevený prach vláknitý (zvlášť u exotických driev), môže to spôsobiť problémy pri miešaní a zlé zapracovania tmelu do prasklín. V takom prípade znížte podiel pridaného prachu. Odporúčame tmel dôkladne premiešať v osobitnej nádobe.

Osmo Tmel na špáry nanášajte diagonálne pomocou nerezovej dvojitej špachtle, pri čom ho silou zatláčajte do prasklín či otvorov. V prípade potreby postup opakujte. Po zhruba 30 - 60 minútach je možné zaschnutý tmel nahrubo prebrúsiť (zrnitosť P80). Nasleduje finálne brúsenie (zrnitosť P100 - P120) tak, aby na povrchu parketové podlahy nezostali žiadne zvyšky tmelu. Po finálnom prebrúsení je možné podlahu ošetriť voskovými olejmi radu Osmo. Miesta znečistená tmelom ihneď umyte vodou.

Upozornenie: Vzhľadom na to, že namiešanie tmelu a jeho spracovanie silne závisí od druhu dreva a použitom drevnej prachu, dôrazne odporúčame vykonať skúšobnú aplikáciu. Tmel nepoužívajte v pružných podlahách.

Čistenie náradia: Ihneď po použití vyčistite vodou a mydlom.

Doba schnutia: Približne 30 - 60 minút (za bežných klimatických podmienok: 23°C/50% relatívnej vzdušná vlhkosť). Pri nižších teplotách a / alebo vyššej vzdušnej vlhkosti sa predlžuje dobu schnutia. Počas schnutia zaistite dobré vetranie.

Výdatnosť: 1 l výrobku vystačí približne na 10 - 15 m2, výdatnosť náteru závisí od veľkosti a počtu tmelených prasklín.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky