Originálna soklová lišta Orac Decor SX171 Square je určená k možnému zakrytiu už existujúcich podlahových soklov (max. 14 x 88 mm). Tým sa stáva ideálnym riešením vo všetkých renovačných projektoch, kde je ťažké odstrániť staré podlahové lišty alebo skryť el. kabeláž. Lišta je vyrobená z Duropolymeru, čo je extrudovaný syntetický polymérový materiál, ktorý spĺňa najvyššie štandardy z hľadiska tvrdosti a odolnosti. Sokle z Duropolymeru využijete v každom priestore, aj vo vlhkej kúpeľni. Materiál sa môže namočiť, je vode odolný, vytieranie teda nie je problém. Lišta je opatrená základným bielym náterom pre zvýšenie adhézie budúce farby alebo laku. Odporúčame si len vybrať akúkoľvek vodouriediteľnou farbu a lištu podľa vášho vkusu natrieť. UV stabilná bude lišta po dokončení náteru.

Parametre

Parameter Popis
Typ Biele soklové lišty
Druh montáže Lepenie
Délka mm 2000
Šírka mm 22
Výška mm 100
Povrch Hladký
Vedenie káblov Áno
Pripevneníe Lepenie
Dekor Biela
Materiál Duropolymer
Vhodné Krycia
Pretierateľná Áno
Profil Hranatá
Tvrdosť 45 shore D
Hustota kg/m³ 420
Vodeodolnosť Áno
Umiestnenie Interiér aj exteriér

Priložené súbory

Duropolymer.pdf (477 kB)
Stiahnite si materiálový list

Kryci listy.pdf (3,76 MB)
Stiahnite si návod na montáž

Orac SX171 tvrdá krycia soklová lišta

Katalógové číslo:
SX171
Výrobca:
ORAC
Dostupnosť: 14 dní
Naša cena s DPH
20,20 €

Zadajte potrebné množstvo

ks alebo bm

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

ORAC (Ostend Research and Applications Company) z Ostende na pobreží Belgicka, je výrobca vysoko kvalitných ozdobných ornamentov od roku 1970 a rýchlo rozvinula do najinovatívnejšieho výrobcu ozdobných ornamentov na svete. Stropné a podlahové lišty, obklady Orac Decor sa vyrábajú z vysoko kvalitných polymérov Purotouch - vysoko kvalitný polyuretán vysokej hustoty, Duropolymér - extrudovaný nárazuvzdorný polymér a kombinujú odolnosť, spracovateľnosť a kvalitu syntetických materiálov.

Orac Decor dôsledne znižuje ekologickú stopu av roku 2021 sa stal CO2 neutrálny. 70% obalov výrobkov tvorí recyklovaný materiál. Vo výrobkoch Orac sa používa 12% recyklovaných alebo biologických surovín. Všetky profily a lepidlá Orac sú VOC A+ certifikované a teda 100% bez toxínov. Sú tiež v súlade s LEED v4.1 a BREEAM. Dekorácie Orac neobsahujú azbest, kyanid a formaldehyd.

 

Kalkulátor spotreby lepidiel Orac

 

Lišta sa lepí k stene v interiéri lepidlom Orac DecoFix Pro, lepenie líšt k sebe v spoji lepidlom Orac DecoFix Ultra FX400. Lepidlo je k dispozícii v kartuši 310 ml (FDP500) alebo vo vedre 4200 ml (FDP600). Lepidlo pre spoje je k dispozícii v kartuši 270 ml (FX400). Povrch musí byť čistý, suchý a bez prachu. Odstráňte všetky farby a tapety zo stien. Na vnútorné použitie a porézne povrchy (nie pre vlhké priestory alebo exteriér). Pre vlhké priestory a exteriér použite lepidlo Orac DecoFix Power 290 ml (FDP700). Na škáry, praskliny a dokončenie použite tmel FL300 Deco Filler.

Spotreba lepididiel Orac:

  • FDP500 INTERIÉR - 310 ml | 7 > 8 metrov lišty
  • FDP600 INTERIÉR - 4200 ml | 65 > 110 metrov lišty
  • FDP700 Power EXTERIÉR A VLHKO - 290 ml | 7 > 8 metrov lišty
  • FX400 Ultra INTERIÉR AJ EXTERIÉR - 270 ml | min. 80 metrov lišty
  • FL300 Deco Filler INTERIÉR - 310 ml = 7 metrov lišty

Podobný tovarVideá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky