Podložka pod vinylovú podlahu Arbiton Multiprotec Vinyl Click Antislip pre pokládku pod vinylové plávajúce podlahy s click systémom. Podložka pod vinylové podlahy Multiprotec LVT zvyšuje komfort užívania podlahy a krokovú zvukovú izoláciu, vďaka protiskluznému účinku pomáha k väčšej stabilite a odolnosti vinylové plávajúce podlahy. Podložka premostí nerovnosti v podklade, napríklad pri pokládke na keramické dlaždice (max. šírka 5 a hĺbka 2 mm). Produkt je ekologicky a fyziologicky nezávadný. Ťažká vrstva z polyuretánu (PU) s minerálnymi plnivami má krokovú nepriezvučnosť cca 17 dB. Protipožiarna trieda Bfl-s1.

Podložka sa kladie lepiacou vrstvou nahor. Odporúčame jednotlivé pásy spojiť tesniacou hliníkovou páskou. Pri inštalácii na podlahové kúrenie, odporúčame použiť parozábranu.

Parametre

Parameter Popis
Podlahové vykurovanie Áno
Hrúbka mm 1,6
TR: Tepelný odpor m² K/W 0,009
IS: Akustická izolácia dB 17
CS: Pevnosť v tlaku kPa 400
DL: Dynamická záťaž cyklov 400000
Hustota kg/m2 1600
Rozmery 8,5 x 1 m
Obsah balenia v m² 8,5
PC: Vyrovná nerovnosti mm 0,5
Materiál Polyuretán
Vhodná pre Vinyl
Požiarna klasifikácia Bfl-s1
Formát Rola
Antislip Áno
Trieda Professional

Priložené súbory

Montage_LVT_Roll_for_LVT.pdf (1,35 MB)
Návod na montáž

Arbiton_Multiprotec_LVT_Antislip.pdf (179 kB)
Technický list

Arbiton Multiprotec Vinyl Click Antislip 1,6 mm

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené


Popis tovaru

Rad Arbiton PROFESSIONAL predstavuje vysoko kvalitné podložky pre špecifické aplikácie. Pri praktickom použití, dosahujú špičkové hodnoty výkonu a sú tak vhodné pre náročných užívateľov požadujúcich špičkové parametre bez kompromisov.

BLAUER ENGEL: ekologická značka nemeckej spolkovej vlády - nastavila pevný štandard pre šetrnosť k životnému prostrediu, zdravé a odolné produkty a služby nezávislým a dôveryhodným spôsobom už od roku 1978. Modrý anjel je najznámejšia nemecká environmentálna značka. Certifikácia Blue Angel je známe vďaka jej dôveryhodnosti a jej objektívne kritériá.

Od apríla 2019 musí každá podlahová podložka spĺňať podmienky Európskej podlahovej normy EN16354. Požiadavky normy sú rozdelené do dvoch skupín.

  1. V prvej skupine povinných parametrov nájdete údaje, ktoré sú nevyhnutné na zabezpečenie kvalitných podlahových povrchov. Tieto parametre majú priamy vplyv na trvanlivosť a odolnosť podlahy. Napríklad DL, čo je dynamické zaťaženie merané pomocou počtu cyklov, ktoré podložka musí vydržať bez poškodenia. Ďalej máme CS, čo je statické zaťaženie alebo pevnosť v tlaku, ktorá je nevyhnutná pre správnu funkčnosť podlahy. Nezabúdajme tiež na parameter PC, ktorý sa týka vyrovnávania nerovností podkladu a je kľúčový na dosiahnutie rovnomerného povrchu. V technickom liste je tiež povinné uviesť rozmery podkladu, počet metrov štvorcových a ďalšie parametre, ako napríklad rovinnosť a pravouhlosť. Dôkladné uvádzanie týchto informácií nielenže pomáha zákazníkom pri výbere správneho materiálu, ale taktiež podporuje transparentnosť a dôveru vo vašu prácu.
  2. Druhá skupina normy EN16354 zdôrazňuje kľúčové faktory, ktoré výrazne ovplyvňujú úroveň pohodlia pri používaní podlahy, a tiež načrtáva prísne testovacie postupy používané na posúdenie týchto parametrov. Najmä dva z týchto parametrov sa týkajú akustiky, ktorá hrá významnú úlohu pri vytváraní pokojného a tichého prostredia.
  3. Prvý parameter, známy ako RWS – redukcia odrazených zvukov, platí konkrétne pre miestnosti, kde sú inštalované dielcové podlahy. Poskytuje cenné informácie o tom, ako efektívne podložka minimalizuje zvuk krokov. Táto informácia je vyjadrená v percentách, čo nám umožňuje zmerať, o koľko tichšia je podložka v porovnaní s bežnou podložkou z PE peny. S týmito znalosťami môžeme zaistiť pokojný a nehlučný priestor.
  4. Druhý parameter, IS - akustická izolácia, sa zameriava na zníženie prenosu zvuku v miestnosti pod podlahou, kde je podlaha inštalovaná. Táto rozhodujúca hodnota je vyjadrená v decibeloch, čo znamená úroveň zvukovej izolácie poskytovanej podkladom. Začlenením tejto funkcie môžeme vytvoriť prostredie, ktoré je nielen príjemné pre uši, ale aj ohľaduplné k ostatným používateľom zdieľajúcim priestor.
  5. Tretí parameter, TR - tepelný odpor. Tento parameter nás informuje o schopnosti podložky uľahčiť alebo obmedziť prenos tepla. Jeho význam spočíva v tom, že nám poskytuje dve kľúčové výhody. Po prvé, nízka hodnota TR znamená, že podložka je vhodná na podlahové vykurovanie a zaisťuje optimálnu priepustnosť tepla. Naopak vysoká hodnota TR ponúka dodatočnú izoláciu pri inštalácii podlahy nad nevykurovanou miestnosťou, ako je garáž alebo pivnica, a poskytuje zvýšenú energetickú účinnosť.
  6. Štvrtý parameter, RLB - ochrana proti nárazu. Tento parameter nás informuje o schopnosti podložky absorbovať náraz. Pochopením tohto aspektu môžeme zaistiť podlahu, po ktorej sa nielen pohodlne chodí, ale taktiež ponúka ochranu proti potenciálnemu poškodeniu spôsobenému nárazmi.

Na záver, druhá časť normy EN16354 predstavuje presvedčivý argument pre dôležitosť týchto parametrov pri vytváraní prostredia, ktoré je pohodlné a funkčné. Dodržiavaním týchto noriem môžeme zaručiť podlahu, ktorá nielen spĺňa naše estetické preferencie, ale poskytuje aj výnimočný komfort, akustiku, tepelnú odolnosť a ochranu proti nárazu.

Podobný tovar

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky