Umelý trávny koberec PARADISE nop s nopkami na rubovej strane pre lepší odvod vody a kde je požadované protišmykové správanie. Ideálne na umiestnenie okolo bazéna, balkóny, terasy a záhradné reštaurácie. Steblá vonkajšieho koberca sú krátke a kučeravé, vyzerajú skvele zo všetkých uhlov pohľadu. Navyše jeho vzhľad je dlhodobý, pretože vydrží pomerne ťažkú prevádzku nôh. Umelý trávny koberec vyrobený z vlákien polyméru (polyetylénu), ponúka možnosť zdravého, sviežeho, hladkého a prakticky bezúdržbového povrchu po celý rok.

Trávny koberec sa kladie na pevný, rovný povrch, ako je tehla, dlaždice, betón, asfalt, drevo, atď (trhliny a nerovnosti by mali byť odstránené). Koberec režte silným a rovným nožom zo spodnej strany, aby nedošlo k poškodeniu vlákien. Na pokládku na tvrdé podložie odporúčame koberec zlepiť obojstrannou lepiacou páskou. Pre kvalitné a bezproblémové zlepenie sa musia spoje následne zaťažiť, aby sa predišlo vytvoreniu tzv. „slabých miest“ v lepenom bode. Možnosti pokládky vonkajších kobercov sú takmer neobmedzené: dlhé pruhy, polkruhy, geometrické alebo nepravidelné tvary.

Parametre

Parameter Popis
Typ Exteriérový
Názov rady Paradise
Šírka m 4
Vlákno Polyetylen
Zloženie vlákna 100%
Podložka Nopy
Výška vlasu mm 6
Výška celková mm 9
Gramáž celková g/m² 1400
Gramáž vlasu g/m² 490
Horľavosť Efl
Farba Zelená
Zem pôvodu Belgicko

Trávny koberec Paradise nop šírka 4m

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené


Popis tovaru

Čistenie a starostlivosť: Aj keď trávne koberce vyžadujú minimálnu údržbu, stále potrebujú pomocnú ruku, aby vyzerali čo najlepšie. Pretože väčšina vonkajších trávnych kobercov sa dodáva v roliach, bude spočiatku zľahlá v jednom smere. V priebehu času sa koberec z dôvodu opotrebovania sploští, najmä ak sa používa často. Odporúčame koberec raz za mesiac vykefovať tvrdým metlou, možno aj viackrát, pokiaľ ho v letných mesiacoch používate každý deň. Ak máte domácich miláčikov, bude tiež dôležité odstránenie chĺpkov z koberca. Hoci je priadza odolná voči plesniam, na nečistotách zachytených v koberci sa môže usadzovať.

Pokiaľ ste na koberec umiestnili záhradný nábytok, pravidelne ho premiestňujte, aby plocha nebola zľahlá. Hoci by to nemalo poškodiť koberec, pomôže to vyzerať oveľa realistickejšie. Čistenie sa vykonáva bežnou domácou čistiacou technikou (tvrdá metla, apod.), alebo prúdom vody. Žiadne z bežne používaných domácich chemikálií nepoškodzujú trávny koberec. Koberec je odolný voči klimatickým podmienkam v rámci strednej Európy. Neodporúča sa po povrchu šmýkať ťažké predmety a trvalo stavať bez podložiek. Toto sú minimálne požiadavky v povinných pokynoch starostlivosti a údržby.

  • Listy, konariky a ďalšie organické materiály sa musia pravidelne odstraňovať.
  • Sníh a led neodstraňujte. Pri zimnej údržbe najskôr nechte umelú trávu rozmazať.
  • Burina: odporúčame ju jednoducho odstrániť ručne. Ak sa rozhodnete použiť odstraňovač buriny, uistite sa, že sa jedná o výrobok na vodnej báze a prečítajte si a dodržujte pokyny výrobcu.
  • Nikdy nepokládejte horúce veci na umelú trávnik.
  • Exkrementy zvierat by sa mali odstrániť čo najrýchlejšie a potom umýt trávník vodou.
  • Na umelý trávnik neházejte cigarety.
  • Vyvarujte sa veľkých a ťažkých vozidiel zaparkovaných na umelom povrchu na dlhú dobu.
  • Otvorené ohňové, ohňostroje, svařování alebo grilovanie: umelé vlákna trávnika sa roztaví a spečou sa spoločne.
  • Zrkadlá alebo reflexné sklo by nikdy nemali byť inštalované v blízkosti umelej trávy.

 


 

Upozornenie

Fotografie produktu sa môžu líšiť v závislosti od nastavenia monitora alebo zariadenia a svetelných podmienok, predovšetkým teplote osvetlenia. Fotografie zobrazujú iba vizuálne znázornenie umelého trávnika. Odporúčame si preto pred nákupom zapožičať od nás vzorky umelých trávnikov. Vzorky predstavujú výrez originálu, pomocou ktorého sa môžete presvedčiť o farbe a type povrchu. Chceme vám ponúknuť tie najlepšie príležitosti, ako sa dobre rozhodnúť. Pretože vzorka je niekedy dôležitá, aby ste si boli úplne istí, že nová podlaha bude ladiť aj s vašim nábytkom a vybavením.

Podľa ustanovenia § 1837 Občianskeho zákonníka, nemožno pri tomto tovare bezdôvodne odstúpiť od kúpnej zmluvy, pretože bude upravené podľa požiadaviek kupujúceho. U celej výrobnej role koberca, toto právo neplatí.

Copyright: floorwood.cz, poprípade výrobca, je držiteľom autorských práv k uvedeným fotografiám kobercov.

Tolerancia rozmerov podľa normy ČSN 14159 je 1% (min 3 cm), odporúčame objednať vždy skôr väčší rozmer s rezervou.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky