Profesionálna High-tech akustická podložka pre plávajúce laminátová a drevená podlahy s najvyššou úrovňou potlačenia hluku v miestnosti 19 dB. Odporúčaná pre veľmi intenzívne využívané miestnosti - zvyšuje odolnosť podlahy, chráni zámky. Podložka má najnižšiu hodnotu tepelného odporu 0,01 m²K/W, čo umožňuje efektívnu a ekonomickú prevádzku vykurovacieho systému. 3 v 1 znamená podložku s integrovanou parozábranou Aquastop a prekrývajúce sa fóliou s páskou. Podložka pod podlahu spĺňa najvyššie požiadavky normy EN 16354 a odporúčania EPLF. Nahrádza podložku Multiprotec Acoustic.
Skladba podložky: polyuretán PU + minerálne zložky + AL fólia
Podložka sa kladie striebornou fóliou nahor.
Parameter | Popis |
---|---|
Podlahové vykurovanie | Áno |
Hrúbka mm | 3 |
Tepelný odpor m² K/W | 0,010 |
Akustická izolácia dB | 19 |
Akustické zlepšenie % | 30 |
Pevnosť v tlaku kPa | 100 |
Hustota kg/m2 | 1950 |
Rozmery | 1 x 5 m |
Obsah balenia v m² | 5 |
Vyrovná nerovnosti mm | 2 |
Parozábrana | Obsahuje |
Odolnosť vlhkosti SD | >150 |
Materiál | Polyuretán |
Vhodná pre | Laminát a drevo |
Recyklácia | Áno |
Požiarna klasifikácia | Bfl-s1 |
Formát | Rola |
Trieda | Professional |
MULTIPROTEC-Absolute.pdf
(256 kB)
Technický list
Rad ARBITON PROFESSIONAL predstavuje vysoko kvalitné podložky pre špecifické aplikácie. Pri praktickom použití, dosahujú špičkové hodnoty výkonu a sú tak vhodné pre náročných užívateľov požadujúcich špičkové parametre bez kompromisov.
Akustické zlepšenie: Podlaha v závislosti na druhu materiálu vydáva zvuky premenlivé intenzity v rôznych frekvenciách. Pre ľudské ucho je zvlášť obtiažny zvuk o vysokých frekvenciách, ktorý je typicky viac výrazný v prípade laminátových podláh (kročajový efekt). Podlahová izolácia o vysokých parametroch akustického zlepšenie účinne tlmí zvuky, ktoré môžu byť počuteľné v miestnosti, v ktorej sa tvoria, napr. Kroky.
Paroizolační zábrana: Podlaha je zvlášť vystavená pôsobeniu vlhkosti v prípadoch nedávnej aplikácie nivelizačné hmoty alebo umiestnenie v pivnici. Aby sme zabránili zničeniu, podlahu musíme účinne odizolovať od podložia, a to pomocou zodpovedajúcej podlahové izolácie, ktorá nepohlcuje vlhkosť.
Podlahy, podlahové a prechodové lišty, koberce, laky na podlahy, oleje na terasy, látkové rolety, pvc, umelé trávniky, umelé trámy
Vyberte prosím konkrétnu modifikáciu v tabuľke nižšie.
Pridať reakciu