Transparentná bezfarebná konečná úprava povrchu s hodvábnym leskom, ktorá v jednom výrobku jedinečným spôsobom spája výhody prírodných olejov a voskov. Povrch s úpravou Osmo Dekoračným voskom transparentným je nenáchylný k zašpineniu, odpudzuje vodu, je odolný proti oderu a príjemný na dotyk. V porovnaní s obvyklými systémami náterov sa použitím obsiahnutých rastlinných látok dosiahne rovnomernejšie farebného stvárnenia a tiež harmonického vzhľadu. Jednoduché použitie - bez základného náteru a obrusovanie - šetrí čas a peniaze. Povrch má otvorené póry, neodprýskává, nepraská a neodlupuje sa. Odolný voči pivu, kole, káve, čaji, ovocnej šťave, mlieku a vode podľa DIN 68861-1C - žiadne škvrny od vody. Uschnutý náter je nezávadný pre ľudí, zvieratá a rastliny (odolný voči slinám a potu podľa DIN 53160, vhodný pre detské hračky podľa EN 71.3).

Oblasti použitia: steny, stropy, dvere, lišty, trámy, tiež lepené drevo, drevotrieskové dosky a korok. Ideálne ako farebný podkladový náter pre drevené podlahy a ako samostatný náter pre drevo vo vlhkých priestoroch (kúpeľňa, kuchyňa). Na nábytok a detské hračky sa obzvlášť odporúča.

Parametre

Parameter Popis
Typ Vosky
Biocidy Neobsahuje
Prevedenie Bezfarebné
Odtiene Transparentné
Pre Interiér
Stupeň lesku Lesk
Počet náterov 1
Spotreba 1 l stačí pri 1 nátere na cca 20 m²
Doba zaschnutia 24 hodín
Zloženie Prírodné rastlinné oleje a vosky
Hustota g/cm³ 0,90 - 0,96
Riedenie Neriediť
Náradie pre aplikáciu Štetec, valček

Priložené súbory

Osmo dekoracni vosk.pdf (229 kB)
Technický list CZ

OSMO 3101 Bezfarebný dekoračný vosk transparent

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 16,20 €
Dostupnosť:
Skladom
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 3101 Bezfarebný dekoračný vosk transparentný 0,125l 10100091
0,125 litra
Skladom 6 ks 16,20 €
Osmo 3101 Bezfarebný dekoračný vosk transparentný 0,375l 10100001-
0,375 litra
Skladom 3 ks 27,20 €
Osmo 3101 Bezfarebný dekoračný vosk transparentný 0,75l 10100002
0,75 litra
Skladom 2 ks 42,60 €
Osmo 3101 Bezfarebný dekoračný vosk transparentný 2,5l 10100003-
2,5 litra
6 dní 0 ks 128,40 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Príprava: Povrch dreva musí byť čistý, suchý a nesmie byť vystavený mrazu (max. 10% vlhkosť dreva). Osmo Dekoračné vosk transparentný je pripravený ihneď na použitie. Nerieďte. Dobre premiešajte. Staré nátery s otvorenými pórmi dôkladne očistite. Staré lakové nátery a farby je nutné odstrániť. Malé trhliny, väčšie škáry a otvory v dreve vyplniť. Povrch dreva starostlivo obrúste, začnite hrubým brúsnym papierom - konečné brúsenie pre podlahu P120 - 150, nábytok P220 - 240. Pred aplikáciou oleja odstráňte z povrchu zametaním a vysávaním prach. Ak je to možné, prvý náter naneste pred montážou na drevo zo všetkých strán.

Spracovanie:

  • Transparentne farebný: Pevným štetcom alebo Osmo valčekom z mikrovlákien naneste tenko v smere vlákien dreva a dôkladne rozotrite. Nechajte schnúť za dobrého vetrania. Ak je požadovaná silnejšia intenzita farby, postup opakujte (avšak maximálne 2 nátery).
  • Ľahko farebný efekt morenia: Počas 20 minút po nanesení zotrieť handričkou alebo bielym padom v smere vlákien dreva. Nechajte schnúť za dobrého vetrania.

Dôležité: Na podlahu aplikovať dekoračné vosk maximálne 1x. Po dôkladnom uschnutí sa prevedie 1 konečný náter bezfarebným Osmo Tvrdým voskovým olejom. Výsledok úpravy závisí okrem iného od stavu dreva, preto je zásadne potrebné vykonať skúšobnú aplikáciu.

Upozornenie: Zvoľte farebný odtieň, ktorý zodpovedá prírodnému odtieni dreva alebo je o niečo tmavši. Oleje zvýrazňujú prírodný farebný odtieň dreva (trvalo mokrý efekt). Pre tmavé drevo a pre tvrdé drevo bohaté na obsiahnuté látky (napr. Wengé, mahagón, merbau ...) odporúčame použiť Osmo Čistý vosk. Odporúča sa aplikácia na skúšku. Vnútri skríň a zásuviek naniesť max. 1x nanášacie špongiou.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky