Osmo čistý vosk 1101 je transparentný náter na drevo pre interiérové použitie na steny a stropy, lišty, trámy, nábytok, hračky, dvere a výrobky z lepeného dreva. Ideálny pre drevené podlahy a kuchynskej pracovné dosky. Obzvlášť sa odporúča do vlhkých miestností ako sú kuchyne, kúpeľne a bazény. Je vhodný pre všetky druhy dreva, sporáky a drevotriesky. Profesionálne hodvábne lesklý povrch dosiahneme jednoduchým pracovným postupom, kde môžeme ľahkým preleštením dosiahnuť vyšší stupeň lesku.

Vosk je vyrobený zo základných prírodných voskov a olejov a náter je pórovitý. Neodlupuje sa, nepraská a nevytvára šupinky. Jednoduchým pretretím ho môžeme znovu renovovať. Je odolný voči vlhku, vode, opotrebeniu a necitlivý proti nečistotám (nedochádza k tzv. vodným škvrnám). Znečistenie sa dá jednoducho utrieť. Povrch je odolný voči, vínu, pivu, kole, čaji, ovocným sirupom, džúsom, mlieku, vode  podľa DIN 68861-1C. Osvedčil sa v priestoroch s vysokou vlhkosťou. Vďaka svojej konzistencii (thixotrop) sa ľahko roztiera a nevyžaduje skoro žiadnu údržbu. Osmo čistý vosk je transparentný a hodvábne matný vosk. Je tekutý  a preto sa dá nanášať máčaním. Veľmi jednoducho sa dostáva do hĺbky dreva a je vhodný hlavne pre ošetrenie tmavých, tvrdých drevín ako Wenge, Jatoba, Douddie, Ipe, Merbau a pod.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 24 m² pri 1 nátere
Počet náterov Neošetrené drevo 2, renovácia 1
Náradie pre aplikáciu Štetec, valček
Typ Vosky
Biocidy Neobsahuje
Prevedenie Bezfarebné
Odtieň Transparentné
Použitie Interiér
Stupeň lesku Polomatný
Doba zaschnutia 12 hod
Hustota g/cm³ 0,83 - 0,87
Krajina pôvodu Německo

Priložené súbory

TL-Osmo-1101.pdf (289 kB)
Technický list CZ

OSMO 1101 čistý vosk na drevo transparent

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 12,10 €
Dostupnosť:
Skladom
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 1101 čistý vosk na drevo 0,125l 10200005
0,125 litra
6 dní 0 ks 12,10 €
Osmo 1101 čistý vosk na drevo 0,75l 10200001
0,75 litra
Skladom 1 ks 30,20 €
Osmo 1101 čistý vosk na drevo 2,5l 10200002
2,5 litra
6 dní 0 ks 91,50 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Olejovo-voskový základ: Osmo čistý vosk je vyrobený na základe prírodných olejov a voskov. Oleje a vosky pôsobia hlboko do dreva. Udržujú drevo zdravé, elastické a nenechajú drevo vyschnúť. Drevo môže dýchať. Vlhkosť môže odchádzať. Tým sa obmedzuje deformácia a vyschnutie dreva.

Zdravie a životné prostredie: Neobsahuje žiadne biocidné látky a konzervačné prostriedky. Vyschnutý náter je nezávadný pre ľudí, zvieratá a rastliny, a zodpovedá normám DIN 53160 a EURO EN71 (použitie aj pre detské hračky). Využíva sa najmodernejší postup náteru pri výrobe OSMO COLOR a to vedie k certifikátu podľa DIN EN ISO 9001 a 14001.

Príklady použitia: Ideálny pre interiéry: steny, stropy, trámy, lišty, nábytok, hračky, drevené výrobky z lepeného dreva, drevené a korkové podlahy. Odporúča sa do vlhkých priestorov: kuchyňa, kúpeľňa, bazén. Vhodný pre všetky druhy dreva, škáry, drevotriesky (žiaden základ) ale aj korok.

Počet náterov:

  • 1l = cca 20m2 - hobľované drevo
  • 1l = cca 12m2 -  surové drevo

Príprava: Povrch dreva musí byť čistý a suchý a nesmie byť zmrznutý (max. vlhkosť dreva 20%). Staré pórovité nátery vyčistiť. Staré farbené a pórovité nátery odstrániť Osmo 6611 odstraňovač. Pre dreva náchylne na zmodranie (borovica) vo vlhkých priestoroch odporúčame univerzálny prednáter s našou bezbiocidnou voskovou impregnáciou (konečný náter prebehne za týždeň s Dekoračným voskom a Bezfarebným voskom)

Drevené podlahy: Z dôvodu silného namáhania odporúčame 2-násobný náter: pre drevené podlahy sa používa Osmo Tvrdý voskový olej. U veľmi pórovitých, tmavých a hustých drevín (Merani, Wenge, Ipe, Doussie, Mebau apod.) sa najprv použije jeden tenký náter čistého vosku a ten môžeme poprípade neskôr zopakovať.

Farebné transparentné odtiene:

Korkové nátery: Prvý náter vždy Dekoračným voskom bezfarebný (alebo tvrdý voskový olej) veľmi tenká vrstva. Pokiaľ je to možné, jednotlivé korkové dlaždice natrieme ešte pred položením. Tým dosiahneme to, že oblasť hrán sa nebude musieť viacnásobne pretierať. Schnutie plochy tak nebude problematické. Konečný náter necháme cez noc vyschnúť s dobrým vetraním. Pre vyšší stupeň lesku použijeme handričku alebo stroj. K maximálnemu vytvrdnutiu podlahy dochádza za 2-3 týždne.

Údržba: Náter sa jednoducho udržuje. Behom roka môžeme aplikovať ďalší náter na suchý a čistý povrch. Silne znečistené a opotrebené miesta ošetrujeme bezfarebným voskom naneseným na handričku, alebo na leštiacu vatu. Nanesieme, vyčistíme, necháme zaschnúť, preleštíme  -HOTOVO, nie je potrebné ošetrovať celú plochu, pre bežné čistenie postačí handra, mop najčastejšie sa odporúča vysávač. Silne  zaťažované podlahy (verejne priestory) sa udržiavajú vlhkou handrou (voda s bežným domácim čistiacim prostriedkom), povrch necháme vyschnúť a ošetríme ho Voskovou údržbou a čistiacim prostriedkom. Takto môžeme odstraňovať ťažko odstrániteľné škvrny.    

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky