Elastické jednozložkové silanové lepidlo na parkety Chemos SPU-60 podľa normy EN 281 a normy EN 14293. Na rozdiel od lepidla Chemos SPU-64 je redšie a je vhodné pre použitie na drevené 2 a 3 vrstvové podlahy. Žiadne škodlivé pôsobenie s lakmi, olejmi a tmely (žiadna migrácia zmäkčovadiel), žiadna zdravotné a ekologické riziká, možnosť použitia na takmer všetky podklady bez nutnosti použitia penetrácie. Veľmi dobrá priľnavosť lepidla na všetky bežné druhy podkladov a dreva. Zvyšky lepidla je možné ľahko očistiť a odstrániť z povrchovo upravených podláh. Lepidlo na drevené podlahy je SPU-60 je vhodné na podklady s podlahovým vykurovaním. Lepidlo tuhne chemickou reakciou s okolitou vlhkosťou (zo vzduchu, z podkladu, ...), výborná stabilita hrebeňa, elastické, chráni podklad pred šmykovými (ťahovými) silami, dlhá otvorená doba pre pokládku parkiet - 60 min.

Spotreba na :

1100 - 1200 g  - B11
1200 - 1350 g  - B15

Vhodné pre podlahy:

  • viacvrstvé - hotové parkety
  • parketové vlysy s perom a drážkou (max. 75 x 600 mm, min. hrúbka 14 mm)

Parametre

Parameter Popis
Typ Lepidlá
Lepiť Drevo
Farba Béžová
Balenie 18 kg
Vhodné pre podlahové vykurovanie Áno
Doba spracovania cca 60 minut pri 20 °C

Priložené súbory

Lepidlo na trivrstve podlahy Chemos SPU-60.pdf (148 kB)
Technický list

Lepidlo na trojvrstvové podlahy Chemos SPU-60

Katalógové číslo:
15420127049
Hmotnosť:
18 kg
Výrobca:
Chemos
Cena s DPH:
168,20 €
Dostupnosť:
6 dní
ks

Odporúčame prikúpiť




Popis tovaru

Příprava podkladu: Podklad musí byť rovný, trvale suchý, čistý, mierne drsný, nasiakavý, bez trhlín, pevný v tlaku a ťahu. Nátery, nesúdržné časti, cementové mlieko, mastnota a pod. musia byť dôkladne odstránené. Mechanické opracovanie podkladu - obrúsenie alebo frézovanie, je potrebné vykonať na základe typu a stavupodkladu (prebrúsenie podkladu doporučujeme urobiť vždy). Trhliny a medzery, okrem dilatačných škár alebo iných konštrukciou podmienených prvkov uzatvorte pomocou zalievacej živice a spojovacích prvkov. Otvory a prehĺbeniny je možné vyplniť opravným tmelom OT 101. Prípadné nerovnosti vyrovnajte vhodnounivelačnou hmotou v hrúbke min. 2 mm.

Betónové a cementové podklady v dobrej kvalite nie je potreba vo väčšine prípadov penetrovať. Anhydritové podklady prebrústea vysajte prach. Staré, nekvalitné podklady a pieskový liaty asfalt treba po prebrúsení napenetrovať epoxidovou penetráciou Chemos.

Lepenie: Lepidlo musí mať správnu izbovú teplotu. Po otvorení odstráňte ochrannú fóliu a prípadne stvrdnuté lepidlo po okraji. Ak jepotrebné premiešajte. Naneste lepidlo špachtlou s príslušným zúbkovaním na podklad, pritom zabráňte nahromadeniu lepidlana jednom mieste a ani nenanášajte hrubé vrstvy, toto zabezpečíte pomocou rovnomerného ťahania zúbkovanej špachtle.Parkety položte v zadanom čase pre pokládku do lepidla, krátko zasuňte a pevne pritlačte. Zabráňte postriekaniu hrán. Riaďtesa pokynmi výrobcu parkiet pre pokládku. Dodržujte vzdialenosť od stien a pevných konštrukčných prvkov min. 10 mm. Ihneď po pokládke odstráňte z dilatácií dištančné kliny. Najmenej 24 hodín po položení po parketách nechoďte.

Otázka na predavača



presmerovat_automaticky