Pevné, elastické SMP lepidlo pre drevené podlahy na báze MS polymérov, tvrdá elastika. Modifikovaný polymér silanu, ktorý vytvrdzuje reakciou s vlhkosťou. Počas lepenia drevené podlahy a po vyschnutí, nie sú miesta zaťažená škodlivými emisiami a zamedzuje tak nežiaducim reakciám u alergikov.

Parametre

Parameter Popis
Typ Lepidlá
Lepiť Drevo
Materiál Modifikovaný polymér silanu
Farba Biela
Balenie 18 kg
Spotreba Cca 800 - 1500 g/m² podľa zubovej stierky
Doba zaschnutia Žiadna
Vhodné pre podlahové vykurovanie Áno
Plné zaťaženie Cca 24-48 hod.
Teplota pri spracovaní nie pod +18°C
Doba pre pokládku Cca 20 min.
EMICODE EC1 + - veľmi nízke emisie PLUS
GISCODE RS 10

Priložené súbory

tl-ardex-af-480-1.pdf (537 kB)
Stiahnite si technické údaje

bl-1494-ardex-af-480-cz.pdf (125 kB)
Stiahnite si kartu bezpečnostných údajov

Ardex AF 480 lepidlo na parkety 18 kg

Katalógové číslo:
7635
Hmotnosť:
18 kg
Výrobca:
Ardex
Cena s DPH:
189,70 €
Dostupnosť:
6 dní
ks

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Oblasť použitia - lepenie v interiéri:

  • parkiet s vysokou hranou podľa EN 14761, max. 200 mm dlhé, min. 16 mm hrubé
  • širokých lamiel a dielcov podľa EN 14761, parketových vlysov podľa DIN EN 13226
  • viacvrstvových parkiet podľa EN 13489
  • masívnych dosiek podľa EN 13629 a EN 13990, max. 18 cm široké, pomer strán 1:8
  • mozaikových parkiet podľa EN 13488
  • parkiet z masívu nach DIN EN 13227
  • korkových podlahovín s medzivrstvou HDF/MDF a korkom v protiťahu podľa EN 12104

Príprava podkladu: Podklad musí spĺňať požiadavky normy DIN 18365. Najmä musí byť rovný, trvalo suchý, pevný, nosný, bez separačných materiálov a trhlín, odolný napätiu a tlaku. Parkety sa môžu pokladať na normované cementové a anhydritové potery, na dosky z aglomerovaného dreva a sadrovláknité dosky. Cementové a anhydritové potery je nutné zbaviť povrchových nečistôt a dobre odsať, podľa predpisov výrobcu popr. podľa platných noriem a technických listov. V prípade potreby prednáteru naneste v tenkej vrstve Ardex PU 30. Na povrchy ošetrené prednáterom môžete pomocou Ardex AF 480 lepiť parkety už po 60 minútach, najdlhšie však do 24 hodín. Na pokládku parkiet veľkých formátov, tak aj pri väčších nerovnostiach podkladu vyrovnajte podklad vhodnou nivelačnou hmotou. Dbajte na rovnomerné pokrytie rubu parkiet lepidlom. Potery z liateho asfaltu a ďalšie povrchy citlivé na pôsobenie zmäkčovadiel je potrebné opatriť prednáterom Ardex PU 30 a prípadne vystierkovať vhodnými nivelačnými hmotami Ardex v minimálnej vrstve 3 mm. Drevotrieskové dosky musia byť pevne spojené s podkladom a zlepené v pero-drážke.

Spracovanie: Ardex AF 480 je potrebné pred spracovaním dostatočne temperovať. Lepidlo sa nanáša rovnomerne na podklad zubovou stierkou. Nanášajte iba toľko lepidla, koľko stačíte spracovať. Parkety pri pokladaní dobre poklepte. Dbajte na rovnomerné pokrytie zadnej strany parkiet lepidlom. Zabráňte vniknutiu lepidla do perodrážky. Pri položených parketách (obzvlášť veľké formáty) skontrolujte duté miesta a príp. ich zaťažte pokiaľ lepidlo nevytvrdne. Prebytočné lepidlo z podkladu odstráňte hladkou stierkou. Spôsob aplikácie a množstvo produktu musí byť zvolené tak, aby bolo zaistené úplné pokrytie lepených parkiet. Hrubé ruby parkiet a drsné alebo nerovné podklady vyžadujú zodpovedajúcu hrubšiu zubovú stierku.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky