Nástenný panel Orac W109 Valley je jedným z najobľúbenejších panelov v našej kolekcii 3D obkladov stien. Tento krásny nástenný panel má design lineárneho žliabkového panelu, ktorý bez problémov zapadne do tradičných prostredí aj do modernejších interiérových štýlov. Opakujúce sa vrúbkované detaily stenových panelov pripomínajú tradičné štýlové obloženie v drážkach, ale majú moderné proporcie a dizajn. Tento stenový panel je ideálnou voľbou na obloženie stien v polovičnej výške a na obloženie steny od podlahy k stropu.

Naši zákazníci používajú W109 Valley na obloženie stien kúpeľní, pridávajú steny čela do spální a tradičnejšie ako obloženie chodieb. Ak používate obloženie pre polovičnú výšku stenových panelov, nezabudnite pridať lištu CX190, ktorú použijete ako lištu na dokončenie hornej časti panelu a spodnej lišty. Pokiaľ používate panely cez celú stenu, zvážte pridanie LED osvetlenia hore alebo po stranách, aby ste skutočne pridali wow-faktor a atmosféru. Väčšie žliabky má sestra W114 Valley. Návrhár Orio Tonini. Plocha jedného panela je 0,5 m².

Parametre

Parameter Popis
Štýl Moderný lineárny
Prevedenie Nástenné
Materiál Polyuretán
Pretierateľná Áno
Šírka mm 250
Dĺžka mm 2000
Hrúbka mm 13
Farba Biela
Typ Obklad
Hustota kg/m³ 215
Vodeodolnosť Áno
Tvrdosť > 30 shore D
Použitie Exterier, Interier
Plocha 1 panela m² 0,5 m2
Povrchová úprava Základný náter
Trieda požiarnej ochrany E. Možno dodať v triede B-s2
Absorbcia vody < 0,1 % po 24 hodinách
Akustické Áno
Tepelná izolácia 0.53 m²K/W

Priložené súbory

Purotouch.pdf (411 kB)
Stiahnite si materiálový list

Obklady_linearni.pdf (7,52 MB)
Stiahnite si návod na montáž

Nástenný 3D obklad Orac W109 Valley

Katalógové číslo:
W109+
Hmotnosť:
1.28 kg
Objem:
9 l
Výrobca:
ORAC
Cena s DPH:
58,80 €
Dostupnosť:
Skladom
MNOŽSTVO:
14 ks
ks

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Orac Decor je luxusná značka interiérových dekorácií, ktorá do všetkých svojich produktov prináša inovácie, kreativitu, eleganciu a špičkovú kvalitu. ORAC (Ostend Research and Applications Company) z Ostende na pobreží Belgicka, je výrobca vysoko kvalitných ozdobných ornamentov od roku 1970 a rýchlo rozvinula do najinovatívnejšieho výrobcu ozdobných ornamentov na svete. Stropné a podlahové lišty, obklady Orac Decor sa vyrábajú z vysoko kvalitných polymérov Purotouch - vysoko kvalitný polyuretán vysokej hustoty, Duropolymér - extrudovaný nárazuvzdorný polymér a kombinujú odolnosť, spracovateľnosť a kvalitu syntetických materiálov.

Orac Decor dôsledne znižuje ekologickú stopu av roku 2021 sa stal CO2 neutrálny. 70% obalov výrobkov tvorí recyklovaný materiál. Vo výrobkoch Orac sa používa 12% recyklovaných alebo biologických surovín. Všetky profily a lepidlá Orac sú VOC A+ certifikované a teda 100% bez toxínov. Sú tiež v súlade s LEED v4.1 a BREEAM. Dekorácie Orac neobsahujú azbest, kyanid a formaldehyd.

Nástenný obklad Orac je vyrobený z vysoko kvalitného polyuretánu Orac Purotouch, ktorý je vhodný pre inštaláciu v interiéri, vlhkých miestnostiach aj v exteriéri. Prednosťou polyuretánu sú presné detaily, tvarová a rozmerová stálosť, vysoká odolnosť voči vlhkosti, akusticky neutrálny, brúsiteľný povrch a malá hmotnosť. Ďalej odolnosť proti rozštiepeniu, časom sa nezmení. Materiál s prvým základným náterom bielou farbou na zvýšenie adhézie budúcej farby. Odporúčame si na konečný náter vybrať akúkoľvek vodou riediteľnú farbu a stropnú lištu podľa vášho vkusu natrieť. UV stabilná bude lišta po prevedení konečného náteru.

 

Kalkulátor spotreby lepidiel Orac

 

 

Obklad sa lepí k stene alebo stropu lepidlom Orac DecoFix Power, v spoji na krátkej strane lepidlom Orac DecoFix Ultra FX400. Povrch musí byť čistý, suchý a bez prachu. Odstráňte všetky farby a tapety zo stien. Na vnútorné použitie a porézne povrchy (nie pre vlhké priestory alebo exteriér). Pre vlhké priestory a exteriér použite lepidlo Orac DecoFix Power. Na škáry, praskliny a dokončenie použite tmel FL300 Deco Filler.

Spotreba lepididiel Orac:

  • FDP500 LEN NA LIŠTY - 310 ml | 7 > 8 metrov lišty
  • FDP700 Power EXTERIÉR A VLHKO - 290 ml | 7 > 8 metrov lišty
  • FX400 Ultra INTERIÉR AJ EXTERIÉR - 270 ml | min. 80 metrov lišty
  • FL300 Deco Filler INTERIÉR - 310 ml = 7 metrov lišty

Podobný tovarVideá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky