Multifunkčná ohybná lišta pre nepriame osvetlenie Orac Decor CX190F U-Profile Flexi môže byť použitá ako soklová, nástenná alebo ako stropná lišta. Malý profil v tvare U odolný voči nárazom. Profil je možné použiť aj bez osvetlenia ako nástennú lištu, stropnú lištu alebo podlahovú lištu.

Nepriame osvetlenie navodzuje príjemnú atmosféru a vytvára efekt väčšieho priestoru. Pri nepriamom osvetlení nie je svetelný zdroj, na rozdiel od priameho osvetlenia, vidieť. Svetlo je šírené odrazom svetelného zdroja na strope, stene či podlahe.

Ohybné lišty Flex boli navrhnuté tak, aby boli inštalované bez deformácie profilu alebo namáhania montážnej plochy. Ohýbacie lišty je možné použiť pre vnútorné aj vonkajšie aplikácie, vo vlhkom prostredí. Materiál sa môže namočiť, je vode odolný, hustý, hladký s prvým základným náterom bielou akrylovou farbou na zvýšenie adhézie budúcej farby. Odporúčame si len vybrať akúkoľvek vodou riediteľnú farbu a lištu podľa vášho vkusu natrieť. UV stabilná bude lišta po dokončení konečného náteru.

Lišta je vyrobená z Duropolyméru, čo je extrudovaný syntetický polymér, ktorý spĺňa najvyššie štandardy z hľadiska odolnosti, nárazuvzdornosti a vodeodolnosti. Možno použiť aj v exteriéri a vlhkom prostredí. Lištu je potrebné natrieť. UV stabilná bude lišta po dokončení náteru.

Parametre

Parameter Popis
Ohybná Áno
Prevedenie Multifunkčné
Materiál Duropolymer
Pretierateľná Áno
Výška mm 30
Šírka mm 20
Dĺžka mm 2000
Minimálny rádius R cm 30
Minimálny rádius R* cm 130
Výška do mm 30
Farba Biela
Hustota kg/m³ 220
Vodeodolnosť Áno
Osvetlenie Hore aj dole
Tvrdosť 27 shore D
Použitie Exterier, Interier

Priložené súbory

Duropolymer.pdf (477 kB)
Stiahnite si materiálový list

Flexibilni_listy.pdf (540 kB)
Minimálne a maximálne ohnutie lišty

Flex_mouldings cs.pdf (1,37 MB)
Stiahnite si návod na montáž

Orac CX190F U-Profile Flex ohybná lišta pre nepriame osvetlenie

Katalógové číslo:
CX190F
Výrobca:
ORAC
Dostupnosť: 14 dní
Naša cena s DPH
62,90 €

Zadajte potrebné množstvo

ks alebo bm

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Orac Decor je luxusná značka interiérových dekorácií, ktorá do všetkých svojich produktov prináša inovácie, kreativitu, eleganciu a špičkovú kvalitu. ORAC (Ostend Research and Applications Company) z Ostende na pobreží Belgicka, je výrobca vysoko kvalitných ozdobných ornamentov od roku 1970 a rýchlo rozvinula do najinovatívnejšieho výrobcu ozdobných ornamentov na svete. Stropné a podlahové lišty, obklady Orac Decor sa vyrábajú z vysoko kvalitných polymérov Purotouch - vysoko kvalitný polyuretán vysokej hustoty, Duropolymér - extrudovaný nárazuvzdorný polymér a kombinujú odolnosť, spracovateľnosť a kvalitu syntetických materiálov.

Orac Decor dôsledne znižuje ekologickú stopu av roku 2021 sa stal CO2 neutrálny. 70% obalov výrobkov tvorí recyklovaný materiál. Vo výrobkoch Orac sa používa 12% recyklovaných alebo biologických surovín. Všetky profily a lepidlá Orac sú VOC A+ certifikované a teda 100% bez toxínov. Sú tiež v súlade s LEED v4.1 a BREEAM. Dekorácie Orac neobsahujú azbest, kyanid a formaldehyd.

 

Orac dodáva iba lišty a lepidlá, nedodáva ovládače, LED pásky ani hliníkové vložky. Vložku z hliníka budete potrebovať iba vtedy, ak používate stropnú lištu ako osvetlenie svietiacu smerom dole. Hliníkovú vložku odporúčame použiť pre profily vyrobené z Duropolyméru, pretože zabráni priechodu svetla cez materiál. U profilov z polyuretánu Purotouch vyžadovaná nie je, pretože svetlo cez tento materiál neprechádza. Maximálna prípustná teplota profilov pre nepriame osvetlenie Orac v kombinácii s osvetlením je 70°C.

 

Kalkulátor spotreby lepidiel Orac

 

Pokiaľ je zakrivený povrch dlhší ako dva metre, zlepte ohybné lišty Flex dohromady 24 hodín pred inštaláciou lepidlom DecoFix ULTRA.

 

Lišta sa lepí k stene v interiéri lepidlom Orac DecoFix Pro, lepenie líšt k sebe v spoji lepidlom Orac DecoFix Ultra FX400. Lepidlo pre spoje je k dispozícii v kartuši 270 ml (FX400). Povrch musí byť čistý, suchý a bez prachu. Odstráňte všetky farby a tapety zo stien. Na vnútorné použitie a porézne povrchy (nie pre vlhké priestory alebo exteriér). Pre vlhké priestory a exteriér použite lepidlo Orac DecoFix Power 290 ml (FDP700). Na škáry, praskliny a dokončenie použite tmel FL300 Deco Filler.

Spotreba lepididiel Orac:

  • FDP500 INTERIÉR - 310 ml | 7 > 8 metrov lišty
  • FDP600 INTERIÉR - 4200 ml | 65 > 110 metrov lišty
  • FDP700 Power EXTERIÉR A VLHKO - 290 ml | 7 > 8 metrov lišty
  • FX400 Ultra INTERIÉR AJ EXTERIÉR - 270 ml | min. 80 metrov lišty
  • FL300 Deco Filler INTERIÉR - 310 ml = 7 metrov lišty

Podobný tovar

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky