Špeciálny bezfarebný olej Osmo 07 na drevenej terasy, na báze prírodných olejov pre všetky typy dreva a vonkajšie použitie. Mikroporézny, ponecháva drevo dýchať a obmedzuje praskanie a napúčanie dreva. Odolný voči vode, poveternostným podmienkam.

Nepraská, nelúpe sa, netvorí šupinky. Jednoducho aplikujte bez predchádzajúceho obrusovania, nie je vyžadovaný podkladový náter. Jednoduchá aplikácia, pri natieraní nezasychá. Po zaschnutí je náter neškodný pre ľudí, zvieratá a rastliny podľa normy DIN 53160, vhodný aj pre detské hračky v súlade s požiadavkami EN 71.3).

Osmo 07 Teak je bezfarebný a preto len obmedzene chráni proti UV žiareniu (šednutie dreva). Ako finálny bezfarebný náter plôch, ošetrených farebnými terasovými olejmi. Pre čistú a prirodzenú povrchovú úpravu drevených terás použite iba dve vrstvy Teakového oleja 007, ktorý umožňuje drevu prirodzene šednúť v priebehu času.

Počet náterov: U dreva bez povrchovej úpravy dva nátery, v prípade renovácie stačí spravidla jeden náter na očistený povrch - bez obrusovania.

Prvý náter vrúbkované terasy 1 m²: Budete potrebovať 0,06 litra pre prvú a 0,05 litra pre druhú vrstvu. To dáva celkom 0,11 litrov oleja.

Renovácia starého náteru Osmo, vrúbkované terasy 1 m²: Budete potrebovať 0,05 litra.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 24 m² pri 1 nátere
Počet náterov Neošetrené drevo 2, renovácia 1
Náradie pre aplikáciu Štetec, kefa
Biocidy Neobsahuje
Báza Olejová
Prevedenie Bezfarebné
UV odolnosť 0
Použitie Exteriér
Plochy Vodorovné
Doba zaschnutia 10-12 hodín
Hustota g/cm³ 0,85 - 0,95

Priložené súbory

Osmo_olej_na_terasy.pdf (83 kB)

odstiny_terasovych_oleju_osmo.pdf (429 kB)
Odtiene terasových olejov Osmo

OSMO 007 bezfarebný olej na drevene terasy

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 12,10 €
Dostupnosť:
Skladom

Zašleme vám vzorku s dopravou zdarma

2,40 €
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 007 Teak bezfarebný olej na terasy 0,125l 11500003
0,125 litra
Skladom 2 ks 12,10 €
Osmo 007 Teak bezfarebný olej na terasy 0,75l 11500002
0,75 litra
6 dní 0 ks 30,40 €
Osmo 007 Teak bezfarebný olej na terasy 2,5 l 11500005
2,5 litra
Skladom 1 ks 91,60 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Čím tmavší terasový olej, tým pomalší proces šedivenia dreva, vďaka vyššej úrovni UV ochrany. Živicové dreviny ako Douglaska alebo Modřín pořebujete aspoň 6 týždňov zvetrať k zlepšeniu nasiakavosti. Sapeli 2 - 4 týždne. Ipe 6 - 8 týždňov. Tlakom impregnované drevo a tropické dreviny, ako Massaranduba, Merbau, Bangkirai, Balau, Bangkirai, Garapa, Iroko, Mahagon, Teak, Céder alebo Európska Borovica, potrebujú najmenej 12 týždňov.

Aplikácia: Olej naneste v tenkej vrstve Osmo plochým štetcom na suchý a čistý drevený povrch v smere vlákien dreva a dôkladne rozotrite. Pre zrýchlenie práce na veľkých plochách odporúčame použiť Set na natieranie terás. Zaistite dostatočné vetranie a ponechajte schnúť po dobu cca. 12 hodín. Po zaschnutí aplikujte druhý náter v tenkej vrstve a dobre rozotrite. Nanesenie bezfarebného terasového oleja 007 ako samostatného povrchu ponúka len obmedzenú ochranu proti UV žiareniu a exponované povrchy rýchlejšie šednú. Odporúčame farebné terasové oleje. Použitie protišmykového oleja Osmo 430 ako druhú vrstvu na Osmo 007 nie je ideálne. Ak je požadovaná navyše ochrana proti hnilobe a modraniu, drevo dopredu - pokiaľ možno zo všetkých strán - ošetrite Osmo Impregnáciou dreva WR*.

Udržiavacie čistenie terasy: Pretože je povrch v nechránenej vonkajšej oblasti vystavený vysokému zaťažovaniu, mali by ste o neho pravidelne starať. Znečistenie a odolné škvrny možno odstrániť vodou a Osmo Čističom drevených terás. Poškodenie naolejovaného povrchu (napr. malými kamienkami) by malo byť dôkladne očistené a preolejovane. To možno ľahko vykonať aj na lokálnych častiach plochy. Obrusovanie povrchu sa neodporúča. Celoplošné oživenie povrchu dreva sa vykonáva až po niekoľkých mesiacoch.

Jarné čistenie terasy: Čas od času potrebuje Vaša drevená terasa oživenie, pretože Terasové oleje podliehajú prirodzenému zvetraniu a sú mechanicky "pošliapané". Toto "jarné čistenie" je s Osmo terasovými oleji veľmi jednoduché. Drevenú terasu možno ľahko očistiť a naolejovať, skôr než dôjde k jej zošednuti. K tomu je potrebné na jar celú terasovú plochu dôkladne očistiť Kefou na čistenie terás s držiakom pre napojenie na Osmo Systémovú teleskopickú tyč a zmesou z vody a Osmo Čističe drevených terás ju vyčistiť. Prípadný zelený povlak na terase možno odstrániť s výrobkom Osmo Gard Clean. Po dôkladnom uschnutí by mal byť 1x nanesený naposledy použitý náter, pričom nezvetrané plochy s nízkym mechanickým zaťažovaním nemusí byť tak často dodatočne preolejovávány. Pokiaľ by Vám povrch Vašej terasy pripadal príliš hladký, môžete na neho po uschnutí pigmentovaného terasového oleja ešte naniesť tenký nános Osmo protišmykového terasového oleja.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky