Špeciálny pigmentovaný hodvábne matný olej na drevenej terasy s odtieňom Massaranduba 014 na báze prírodných olejov pre všetky typy dreva a vonkajšie použitie. Mikroporézny, ponecháva drevo dýchať a obmedzuje praskanie a napúčanie dreva. Odolný voči vode, poveternostným podmienkam a UV žiareniu. Nepraská, nelúpe sa, netvorí šupinky. Jednoducho aplikujte bez predchádzajúceho obrusovania, nie je vyžadovaný podkladový náter. Jednoduchá aplikácia, pri natieraní nezasychá. Po zaschnutí je náter neškodný pre ľudí, zvieratá a rastliny podľa normy DIN 53160, vhodný aj pre detské hračky v súlade s požiadavkami EN 71.3).

Olej Osmo chráni a ošetruje drevené terasy, záhradný nábytok, zásteny z ihličnatých i ušľachtilých driev ako napr. Impregnovaná borovica, duglasie, céder, dub alebo bangkirai. Ďalej je vhodný ako farebne transparentný náter teaku, eukalyptu a iných ušľachtilých a tepelne ošetrených drevín.

Aplikácia: Olej naneste v tenkej vrstve Osmo plochým štetcom na suchý a čistý drevený povrch v smere vlákien dreva a dôkladne rozotrite. Pre zrýchlenie práce na veľkých plochách odporúčame použiť Set na natieranie terás. Zaistite dostatočné vetranie a ponechajte schnúť po dobu cca. 12 hodín. Po zaschnutí aplikujte druhý náter v tenkej vrstve a dobre rozotrite. Ako finálny bezfarebný náter doporučujeme bezfarebný Protišmykový olej Osmo 430. Týmto sa dosiahne zosilnené ochrany pigmentu a predĺženie odolnosti náteru proti poveternostným podmienkam a oteru. Ak je požadovaná navyše ochrana proti hnilobe a modraniu, drevo dopredu - pokiaľ možno zo všetkých strán - ošetrite Osmo Impregnáciou dreva WR*.

Počet náterov: U dreva bez povrchovej úpravy dva nátery, v prípade renovácie stačí spravidla jeden náter na očistený povrch - bez obrusovania.

Prvý náter vrúbkované terasy 1 m2: Budete potrebovať 0,06 litra pre prvú a 0,05 litra pre druhú vrstvu. To dáva celkom 0,11 litrov oleja.

Renovácia starého náteru Osmo, vrúbkované terasy 1 m2: Budete potrebovať 0,05 litra.

Parametre

Parameter Popis
Typ Oleje na terasy
Prevedenie Farebné
Pre Exteriér
Plochy Vodorovné
Spotreba 1l = cca 16-20m2 pre jeden náter na hladké drevo (napr.renovácia) taktiež 1l = cca 10-12m2 pre dva nátery na hladké drevo
Doba zaschnutia Cca 10-12 hodín
Zloženie 50 - 60% pevné látky, prírodné rastlinné oleje (slnečnicový, sójový a olej z bodliaku) pigment kysličníka itaničitého a železitého a organické pigmenty. Aditiva vysúšadla, odaromatizovaný lakový benzín
Hustota g/cm³ 0,85 - 0,95

Priložené súbory

Osmo_olej_na_terasy.pdf (83 kB)

odstiny_terasovych_oleju_osmo.pdf (429 kB)
Odtiene terasových olejov Osmo

Olej na drevené vonkajšie terasy Osmo 014 Massaranduba

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 10,86 €
Dostupnosť:
Skladom

Zašleme vám vzorku s dopravou zdarma

2,95 €
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Olej na terasy Osmo 014 Massaranduba 0,125l 11500100+
0,125 litra
Skladom 4 ks 10,86 €
Olej na terasy Osmo 014 Massaranduba 0,75l 11500084
0,75 litra
Skladom 2 ks 35,95 €
Olej na terasy Osmo 014 Massaranduba 2,5l 11500085
2,5 litra
Skladom 1 ks 88,38 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Udržiavacie čistenie terasy

Pretože je povrch v nechránenej vonkajšej oblasti vystavený vysokému zaťažovaniu, mali by ste o neho pravidelne starať. Znečistenie a odolné škvrny možno odstrániť vodou a Osmo Čističom drevených terás. Poškodenie naolejovaného povrchu (napr. malými kamienkami) by malo byť dôkladne očistené a preolejovane. To možno ľahko vykonať aj na lokálnych častiach plochy. Obrusovanie povrchu sa neodporúča. Celoplošné oživenie povrchu dreva sa vykonáva až po niekoľkých mesiacoch.

Jarné čistenie terasy

Čas od času potrebuje Vaša drevená terasa oživenie, pretože Terasové oleje podliehajú prirodzenému zvetraniu a sú mechanicky "pošliapané". Toto "jarné čistenie" je s Osmo terasovými oleji veľmi jednoduché. Drevenú terasu možno ľahko očistiť a naolejovať, skôr než dôjde k jej zošednuti. K tomu je potrebné na jar celú terasovú plochu dôkladne očistiť Kefou na čistenie terás s držiakom pre napojenie na Osmo Systémovú teleskopickú tyč a zmesou z vody a Osmo Čističe drevených terás ju vyčistiť. Prípadný zelený povlak na terase možno odstrániť s výrobkom Osmo Gard Clean. Po dôkladnom uschnutí by mal byť 1x nanesený naposledy použitý náter, pričom nezvetrané plochy s nízkym mechanickým zaťažovaním nemusí byť tak často dodatočne preolejovávány. Pokiaľ by Vám povrch Vašej terasy pripadal príliš hladký, môžete na neho po uschnutí pigmentovaného terasového oleja ešte naniesť tenký nános Osmo protišmykového terasového oleja.

Diskusia


Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky