Akrylátová penetrácia - koncentrát Chemos PE 204. Koncentrovaný, vodou riediteľný roztok na báze akrylátovej disperzie. Na požadovanú koncentráciu sa riedi priamo na pracovisku. Penetrácia je vhodná na savé podklady - cementové potery, betón, pórobetón, apod. Nesavé podklady - keramika, umelý a prírodný kameň, teraso, apod. Veľmi savé podklady - sadrokartónové dosky, anhydritové a sadrové potery, drevo, drevovláknité dosky. Zvlášť vhodná na predbežnú úpravu podkladov pri aplikácii samonivelačných vyrovnávacích podlahových hmôt, ako aj pred lepením disperznými lepidlami na nevystierkované podklady. Je veľmi výdatná, ľahko spracovateľná, vhodná aj na podklady s podlahovým vykurovaním.

Prednosti: Viaže povrchový jemný prach, redukuje savosť podkladu, chráni na vlhkosť citlivé podklady pred zámesovou vodou z vyrovnávacích hmôt a lepidiel, zabraňuje príliš rýchlemu úniku zámesovej vody z vyrovnávacích hmôt.

  • nie je horľavá ani jedovatá
  • veľmi univerzálne použitie
  • bez organických rozpúšťadiel
  • zvyšuje priľnavosť nivelačnej hmoty k podkladu
  • vhodná aj na podlahové vykurovanie
  • znižuje prašnosť a zlepšuje podklad
  • nízka spotreba

Parametre

Parameter Popis
Typ Penetrácia
Farba Biela transparentna
Balenie 1 | 5 | 10 l
Merná hmotnosť 1,025 kg / l
Spotreba 1 l koncentrátu / 20 m² savého, 10 m² nesavého podkladu
Doba zaschnutia 2 - 24 hodín
Teplota skladovania +5 °C až +25 °C
Pyp podkladu Betón, anhydrit
Nasiakavosť podkladu Savé i nesavé

Priložené súbory

Penetrace na save podklady Chemos PE 204.pdf (160 kB)
Technický list

TL-PE-204.pdf (227 kB)
Technický list SK

Chemos PE 204 penetrácia pre savé i nesavé podklady

Výrobca:
Chemos
Cena s DPH:
od 13,20 €
Dostupnosť:
6 dní
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Chemos PE 204 penetrácia pre savé aj nesavé podklady 1l 15420127055
1 liter
6 dní 0 ks 13,20 €
Chemos PE 204 penetrácia pre savé aj nesavé podklady 5l
15420127053
5 litrov
6 dní 0 ks 57,00 €
Chemos PE 204 penetrácia pre savé aj nesavé podklady 10l 15420127054
10 litrov
6 dní 0 100,30 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

          

Druh podkladu Poměr ředění
  Savé podklady - betón, cementové potery 1:1,5 lebo 1:3 dva nátěry
  Nenasiakavé podklady - dlažba, teraso, apod.  1:1
  Drevo, drevovláknité dosky Neriedený
  Anhydrit 1. nátěr 1:2 2. nátěr neriedený
  Všetky podklady - pred lepením  1:5 . 1:6

 

Príprava podkladu: Predtým, ako použijeme penetračný náter, je potrebné pripraviť podklad. Podklad musí byť suchý, pevný, bez trhlín, čistý a zbavený látok ktoré znižujú priľnavosť. Hladké potery musia byť obrúsené a zbavené prachu. Zbytky starých nivelačných hmôt, staré lepidlá, podlahoviny, nátery a pod. obrúsiť, odfrézovať alebo otryskať. Nesavé podklady, ako je keramická dlažba, kameň, terazzo, nepieskovaný liaty asfalt dobre zdrsniť hrubým brúsnym papierom. Voľné častice a prach dôkladne povysávať.

Pracovný postup: Nádobu pred použitím nechať aklimatizovať na teplotu miestnosti a dobre pretrepať. Potom penetračný náter Chemos PE 204 naliať do čistej nádoby a doriediť vodou v pomere podľa tabuľky "Riedenie". Penetrácia sa nanáša jemne pórovitým valčekom v rovnomernej vrstve celoplošne na podklad, aby sa zabránilo miestnemu presýteniu a treba dbať, aby sa nevytvárali kaluže. Vzniknuté kaluže dobre rozotrieť alebo odsať hubkou. Náradie ihneď po použití očistiť vodou.

Doby schnutia: Nechať vyschnúť do číreho, transparentného filmu. Doba schnutia je závislá od teploty podkladu a vlhkosti vzduchu. Na cementových podkladoch je doba schnutia 2-4 hod. obvykle dostačujúca, na nesavých a sádrových podkladoch je doba schnutia 12 - 24 hodín.

  • savé podklady: 2 - 4 hod.
  • nesavé podklady: 4 - 6 hod.
  • anhydrit, sádra: min 12 hodín

 

Prečo nepodceňovať penetráciu?

Hlavnou úlohou penetrácie je vytvoriť dostatočnú adhéziu (priľnavosť) medzi vrstvami podkladu a nivelačnej hmoty. Ak je táto adhézia nedostatočná, vrstva samonivelačnej hmoty popraská. Príčinou vzniku prasklín je, že pri tuhnutí a tvrdnutí vo vrstve nivelačnej hmoty prebiehajú objemové zmeny. Schnutím vzniká takzvané „vnútorné pnutie“, ktoré sa ešte zvyšuje tým, že celá vrstva nevysychá rovnomerne, ale iba povrchovou plochou. Tento proces veľkou silou pôsobí proti adhézii penetrácie o podklad, a ak nie je jej odtrhová sila čiže prídržnosť k podkladu väčšia ako sila pnutia, dôjde k odtrhnutiu nivelačnej vrstvy od podkladu. Nedostatočná vrstva penetrácie spôsobuje stratu časti zámesovej vody do podkladu. Táto strata vody spôsobuje taktiež vznik zmrašťovacích trhlín. Súčasne môže znamenať nedostatok vody pre hydratáciu cementu zhoršenie štruktúry a vlastností zatvrdnutej hmoty, najmä pevnosti. Vsiaknutá voda môže vytlačiť z podkladu vzduch, čo sa prejaví tvorbou malých „kráterov“ a dierok na povrchun samonivelačnej hmoty. Tieto povrchové vady podporujú taktiež vznik zmrašťovacích trhlín.

Často sa vyskytujúcou chybou pri penetrovaní je nedostatočné vysušenie penetrácie. Je potrebné upozorniť, že penetračný náter získava svoju odolnosť voči vode takmer vždy o niečo neskôr, ako je náter suchý na dotyk prsta. Preto je potrebné dodržať minimálny predpísaný čas schnutia výrobcom. V opačnom prípade môže aj pri dokonalom napenetrovaní vsakovať voda z nivelačnej hmoty do podkladu, pretože film penetrácie ešte nebol dostatočne odolný pôsobeniu zámesovej vody stierky. Pozor si treba dávať na použitie neoverenej „lacnejšej“ penetrácie. Môže sa totiž stať, že má nevhodné zloženie pre použitie s nivelačnou hmotou, resp. má nízku koncentráciu aktívnej látky. Následne môže po jej použití dôjsť taktiež k vzniku už uvedených porúch. Preto doporučujeme vždy používať penetráciu overenú, najlepšie od toho istého výrobcu, ako je nivelačná hmota.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky