Ohybná podlahová lišta Orac Decor SX105F vo flexibilnom variante Orac Flex. Vďaka jej flexibilite je možné elegantne zakončiť zakrivené steny a stĺpy. Je vyrobená z Duropolyméru, čo je extrudovaný syntetický polymérový materiál, ktorý spĺňa najvyššie štandardy z odolnosti. Nepraská, neprehlbuje sa, neodlupuje sa, nebobtná, neštiepi sa, nehnije. Reže, vŕta a brúsi sa ako drevo alebo sadra pomocou štandardných nástrojov.

Ohybné soklové lišty Flex boli navrhnuté tak, aby boli inštalované bez deformácie profilu alebo namáhania montážnej plochy. Ohýbacie lišty je možné použiť pre vnútorné aj vonkajšie aplikácie, vo vlhkom prostredí. Materiál sa môže namočiť, je vode odolný, hustý, hladký s prvým základným náterom bielou akrylovou farbou na zvýšenie adhézie budúcej farby. Odporúčame si len vybrať akúkoľvek vodou riediteľnú farbu a lištu podľa vášho vkusu natrieť. UV stabilná bude lišta po dokončení konečného náteru. Duropolymér ponúka vysokú tepelnú odolnosť (max. 70°C), akustickú neutrálnosť, bez azbestu, kyanidu a formaldehydu, VOC A+.

Parametre

Parameter Popis
Typ Biele soklové lišty
Druh montáže Lepenie
Délka mm 2000
Šírka mm 13
Výška mm 108
Minimálny rádius R cm 30
Povrch Hladký
Vedenie káblov Áno
Pripevneníe Lepenie
Dekor Biela
Materiál Duropolymer
Vhodné Ohybné
Pretierateľná Áno
Profil Oblá
Tvrdosť 45 shore D
Hustota kg/m³ 220 - 420

Priložené súbory

Flex_mouldings cs.pdf (1,37 MB)
Stiahnite si návod na montáž

Flexibilni_listy.pdf (540 kB)
Minimálne a maximálne ohnutie lišty

Duropolymer.pdf (477 kB)
Stiahnite si materiálový list

Ohybná soklová lišta Orac SX105F Flex

Katalógové číslo:
SX105F
Hmotnosť:
0.8 kg
Výrobca:
ORAC
Dostupnosť: 14 dní
Naša cena s DPH
90,90 €

Zadajte potrebné množstvo

ks alebo bm

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Orac Decor je luxusná značka interiérových dekorácií, ktorá do všetkých svojich produktov prináša inovácie, kreativitu, eleganciu a špičkovú kvalitu. ORAC (Ostend Research and Applications Company) z Ostende na pobreží Belgicka, je výrobca vysoko kvalitných ozdobných ornamentov od roku 1970 a rýchlo rozvinula do najinovatívnejšieho výrobcu ozdobných ornamentov na svete. Stropné a podlahové lišty, obklady Orac Decor sa vyrábajú z vysoko kvalitných polymérov Purotouch - vysoko kvalitný polyuretán vysokej hustoty, Duropolymér - extrudovaný nárazuvzdorný polymér a kombinujú odolnosť, spracovateľnosť a kvalitu syntetických materiálov.

Orac Decor dôsledne znižuje ekologickú stopu av roku 2021 sa stal CO2 neutrálny. 70% obalov výrobkov tvorí recyklovaný materiál. Vo výrobkoch Orac sa používa 12% recyklovaných alebo biologických surovín. Všetky profily a lepidlá Orac sú VOC A+ certifikované a teda 100% bez toxínov. Sú tiež v súlade s LEED v4.1 a BREEAM. Dekorácie Orac neobsahujú azbest, kyanid a formaldehyd.

 

Doporučení

Pokiaľ je zakrivený povrch dlhší ako dva metre, zlepte ohybné lišty Flex dohromady 24 hodín pred inštaláciou lepidlom DecoFix ULTRA.

Lišta sa lepí k stene v interiéri lepidlom Orac DecoFix Pro (FDP500), lepenie líšt k sebe v spoji lepidlom Orac DecoFix Ultra FX400. Lepidlo pre spoje je k dispozícii v kartuši 270 ml (FX400). Povrch musí byť čistý, suchý a bez prachu. Odstráňte všetky farby a tapety zo stien. Na vnútorné použitie a porézne povrchy (nie pre vlhké priestory alebo exteriér). Pre vlhké priestory a exteriér použite lepidlo Orac DecoFix Power 290 ml (FDP700). Na škáry, praskliny a dokončenie použite tmel FL300 DecoFiller.

 

Spotreba a určenie lepididiel Orac:

  • FDP500 INTERIÉR - 310 ml | 7 > 8 metrov lišty
  • FDP600 INTERIÉR - 4200 ml | 65 > 110 metrov lišty
  • FDP700 Power EXTERIÉR A VLHKO - 290 ml | 7 > 8 metrov lišty
  • FX400 Ultra INTERIÉR AJ EXTERIÉR - 270 ml | min. 80 metrov lišty
  • FL300 Deco Filler INTERIÉR - 310 ml = 7 metrov lišty

 

Podobný tovarVideá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky