Tvrdý voskový olej transparentne farebný v odtieni Jantáru na nábytok a podlahy je vodoodpudivý, odolný voči nečistotám a odolný voči prevádzky. Povrch je príjemný na dotyk, má rovnomernú a harmonickú optiku a je založený na prírodných, obnoviteľných rastlinných surovinách, ako je olej a vosk. Farebný olej je šetrný k drevu, s otvorenými pórmi, neodprýskává, nepraská a neodlupuje sa. Poskytuje najodolnejšiu a trvanlivú ochranu dreveným podlahám a nábytku.

Jednoduché použitie, bez základného náteru a medzibrúsenie šetrí čas a peniaze. Tvrdý voskový olej farebný Osmo je šetrný k drevu, necháva otvorenými pórmi, neodprýskává, nepraská a neodlupuje sa. Odolný voči vínu, pivu, kole, káve, čaji, ovocnej šťave, mlieku a vode podľa DIN 68861-1A - žiadne škvrny od vody. Uschnutý náter je nezávadný pre ľudí, zvieratá a rastliny (odolný voči slinám a potu podľa DIN 53160, vhodný pre detské hračky podľa EN 71.3). Pre bodové opravy nie je nutné brúsenie. 

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 30 m² pri 1 nátere
Počet náterov Podlahy 1, nábytok 2
Typ Tvrdé voskové
Biocidy Neobsahuje
Báza Olejová
Prevedenie Farebné
Použitie Interiér
Stupeň lesku Polomat
Doba zaschnutia 24 hod
Hustota g/cm³ 0,90 - 0,95
Krajina pôvodu Německo

Priložené súbory

TL-TVO-barevny.pdf (336 kB)
Technický list CZ

OSMO 3072 Jantárový tvrdý voskový olej

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 12,10 €
Dostupnosť:
6 dní

Zašleme vám vzorku s dopravou zdarma

2,40 €
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
OSMO 3072 Jantárový tvrdý voskový olej 0,125l 10100301
0,125 litra
6 dní 0 ks 12,10 €
OSMO 3072 Jantárový tvrdý voskový olej 0,75l 10100302
0,75 litra
6 dní 0 ks 43,80 €
OSMO 3072 Jantárový tvrdý voskový olej 2,5l 10100303
2,5 litra
6 dní 0 ks 132,70 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Dreviny:

  • Vhodné: Dub, Borovica, Smrek, Buk, Jaseň, Jelša, Douglaska, Jedľa, Breza, Smrekovec
  • Možné: Javor, Americký - Európsky Orech: naneste veľmi tenko a vykonať skúšobný aplikáciu pred použitím.
  • Neodporúčajú sa: Céder, Iroko, Mahagon, Teak, Sapeli, Bambus, Akácia, Ipe, Merbau, Eben, Wenge, Palisander, U tychto drevín doporučujeme použiť Osmo čisty vosk.

Obsahové látky: Báza prírodných rastlinných olejov a voskov (slnečnicový olej, sójový olej, olej z bodliaku, vosk carnauba a candelilla) parafín, pigmenty kysličníka železitého a organické pigmenty kysličník titaničitý – biely pigment, vysúšadlá a vodou odpudzujúce aditiva. Benzínová frakcia (ropná) hydrogénová ťažká, hydrogenovaný benzín dearomatizovaný s nízkou teplotou varu (neobsahuje benzín). Tento výrobok je v súlade so smernicou EU (2004/42/EC) prípustný obsah VOC max. 500 g/l (kat. A/i 2010)

Príprava: Drevený povrch musí byť čistý, suchý a nesmie byť pokrytý námrazou (vlhkosť max. 10 %). Osmo Tvrdý voskový olej Farebný je pripravený  k priamemu použitiu, NERIEDI  SA! Pred použitím  ho dobre premiešajte. Staré nátery očistite, poprípade slabo obrúste, staré vrstvy farieb a lakov odstráňte (zbrúsením). Drobné praskliny, dierky zatmeľte Osmo pasta na drevo. Pred aplikáciou náteru dôkladne drevené povrchy obrúste. Najprv použite hrubý šmirgľový papier a pre konečné dobrúsenie podlahy použite hrúbku P100-150, na nábytok P220-240. Pre aplikáciou náteru dôkladne z povrchu odstráňte brusný prach (metlou alebo vysávačom).

Spracovanie:

  • Transparentne farebný: Pevným štetcom, valčekom z mikrovlákna, poprípade nanášacou kefou pre oleje alebo nanášacím rúnom nanesieme tenkú vrstvu v smere vlákna dreva a dôkladne rozotrieme. Necháme zaschnúť za dobrého vetrania. Ak požadujeme silnejšiu intenzitu farby, postup opakujeme (ale max. 2 nátery avšak iba na nábytok. V prípade podláh iba 1 náter a po zaschnutí 1 náter Tvrdý voskový olej Original 3032 polomat alebo 3062 mat alebo 3065 ultra mat). Neaplikujte už žiaden tretí náter.
  • Ľahký farebný odtieň morenia: 20 minut po nanesení utrieme náter handrou alebo bielym padom v smere vlákna dreva. Potom necháme zaschnúť za dobrého vetrania.
  • Intenzívne farbenie: k tomu odporúčame Osmo dekoračný vosk.

Dôležité: na podlahu aplikujeme Tvrdý voskový olej Farebný maximálne 1x. Po dôkladnom zaschnutí vykonáme konečný náter bezfarebným Osmo Tvrdým voskovým olejom. Výsledok úpravy závisí na stave dreva, z toho dôvodu odporúčame skúšobný náter pre použitým.

Oblasť použitia: Drevené a korkové podlahy, interiérový nábytok.

Doba zaschnutia: Približne 24 hodín (za bežných klimatických podmienok 23 °C/50 % vlhkosť vzduchu). Pri nižších teplotách alebo vyššej vlhkosti vzduchu sa predlžuje doba schnutia.

Výdatnosť: 1l stačí pri jednom nánose na cca 30 m².

Upozornenie: Oleje zosilňujú prírodný farebný odtieň dreva (trvalo mokrý efekt). S nepoužitým, suchým valčekom z minerálnymi vláknami je možné prípadné stopy po štetci opraviť 30 minút po nanesení náteru. U korkových povrchov je potrebné nanášať veľmi tenkú vrstvu náteru, z dôvodu vysokého nasiaknutia, a počítať s dlhšou dobou schnutia (min. 24 hodín). Na vnútorných plochách skríň a zásuviek naneste pomocou nanášacej huby maximálne jednu vrstvu.

Údržba: Viacúčelové čistiace prostriedky, ako sú prostriedky na umývanie riadu a čistiace prostriedky, sú veľmi škodlivé pre konečný povrch a neodporúča sa ich používať, pretože môže dôjsť k zmene farby alebo znečistenia. Je pravdepodobné, že iné čistiace prostriedky pre domácnosť, ako je bielidlo, jedlá sóda atď., spôsobí silné sfarbenie alebo znečistenia.

Pravidelné čistenie: Použite ľahko alkalický špeciálny čistič pre odstraňovanie organických a anorganických nečistôt Osmo 8016 Wish Fix.

Občasná údržba: Pre saténový lesk povrchu, ktorý mierne otupil, obnovte pomocou Osmo 3029 vosková údržba a čistiaci prostriedok. Týmto prípravkom tiež odstránite čierne ryhy od topánok. Ak má povrch ešte zachovlou farbu, ale je už znížená vodoodpudivosť, použite Osmo 3081 údržbový olej polomatný. To je dôležité zabezpečiť, aby horná vrstva zostala optimálna - najmä na veľmi frekventovaných oblastiach, ako sú vstupné dvere. Údžbový olej je tenší ako bežné tvrdé voskové oleje, takže možno použiť viac pravidelne bez pridania prílišného množstva vosku a oleja.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky