Válečkovatelné lepidlo bez riedidiel na disperznej báze so širokým spektrum použitia. Ideálne lepidlo pre domácich majstrov. Lepidlom Ardex AF 148 môžete za pomoci valčeka lepiť elastické podlahoviny, PVC podlahy, LVT, vinylové podlahy, kobercové štvorce, vinylové dielce na stenu, PVC schody. Ľahké nanášanie zubovou stierkou A1 alebo valčekom s výškou vlasu 7-9 mm. Univerzálne Ardexácké lepidlo AF 148 poskytne okamžitú lepivosť, dlhú dobu na lepenie, až 120 minút. Veľmi nízke emisie EC1, garanciu zdravého ovzdušia pre spracovateľov a používateľov. Počas spracovania a po vyschnutí nie sú miesta zaťažené škodlivými emisiami a zamedzuje tak nežiaducim reakciám u alergikov.

Oblasť použitia:

 • Interiér. podlaha aj stena
 • PVC - podlahoviny, pásy, štvorce i role
 • LVT - podlahoviny
 • VCT - podlahoviny
 • Kobercové štvorce

Výhody:

 • Veľmi rýchla a efektívna inštalácia veľkých plôch
 • Po vyschnutí transparentné, nepreleží do škár
 • Možné lepenie ihneď po nanesení alebo po odvetraní
 • Enormná a dlhodobá vysoká lepivosť
 • Pri aplikácii na nivelačné a opravné hmoty Ardex bez nutnosti penetrácie
 • Plochy sú hneď po nalepení zaťažiteľné chôdzou

Parametre

Parameter Popis
Typ Lepidlá
Lepiť Vinyl
Materiál Špeciálna umelohmotná disperzia
Balenie 10 kg
Spotreba Od 130 - 160 g/m2
Vhodné pre podlahové vykurovanie Áno
Teplota pri spracovaní nie pod +15 °C
Doba odvetrania cca 5-15 min.
Doba pre pokládku cca. 2 hod.
EMICODE EC1 + - veľmi nízke emisie PLUS

Priložené súbory

TL-ARDEX-AF-148.pdf (1,41 MB)
Technický list

BL_Ardex_AF_148_CZ.pdf (297 kB)
Technický list

Univerzálne válečkovací lepidlo Ardex AF 148 vedro 10 kg

Katalógové číslo:
312537
Hmotnosť:
10 kg
Výrobca:
Ardex
Cena s DPH:
112,33 €
Dostupnosť:
6 dní
ks

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Príprava podkladu: Podklad musí byť najmä rovný, trvale suchý, pevný, nosný, bez trhlín a zbavený separačných častíc, ako aj pevný v ťahu a v ohybe alebo pripravený zodpovedajúcim spôsobom. Staré úžitkove vrstvy ako napr.: nátery alebo povlaky musia byť pred pokládkou obrúsené. Staré zvyšky lepidiel musia byť odstránené. Stierkovanie vykonajte vhodnou Ardex nivelačnou hmotou ako napr. Ardex K14 pod. S Ardex prednáterom, napríklad Ardex P 51 podľa typu a nasiakavosti podkladu.

Spracovanie: Lepidlo nanášame pomocou valčeka s krátkym vlasom (výška vlasu 7-9 mm) na
podklad. Zabráňte tvorbe lepidlových kaluží. Vďaka bielej farbe lepidla môžeme regulovať a kontrolovať nanášané množstvo lepidla na povrch. Po vyschnutí je transparentný. Alternatíva k aplikácii valčekom môže byť nanesenie zubovou stierkou TKB A1. Pri vyššej nanesenej vrstve lepidla sa predlžuje doba schnutia.

Množstvo nanesenej vrstvy je potrebné zvoliť tak, aby vznikla rovnomerná vrstva bez louží. Krytiny je nutné klásť čo možno najpresnejšie, pretože vďaka vysokej počiatočnej priľnavosti nemožno vykonávať korektúry. Pokladane plochy sú ihneď po nalepení zaťažiteľné chôdzou - pripravené pre bežnú prevádzku. Zváranie škár je možné najskôr 24 hodín po pokládke.

Tip z praxe: Pre rovnomerné zmáčanie aplikačného valčeka a zamedzenie tvorbe lepidlových kaluží je možné použiť maliarsku mriežku. Alternatívne je možné valček rozváľať na samostatnom zvyšku krytiny, aby bolo zaručené rovnomerné namočenie valčeka.

Odporúčané množstvo nanesenej vrstvy: Lepidlo nanášame pomocou valčeka - stierky. Množstvo aplikovanej vrstvy musí byť zvolené tak, aby bolo zaistené dostatočné pokrytie podkladu. Rýchlosť schnutia je závislá na kvalite použitých nivelačných hmôt a kvalite povrchu nivelačné stierky. Pri použití Ardex nivelačných hmôt odpadá nutnosť prebrúsenia podkladu.

Diskusia


Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky