Kryci, ľahko hodvábne lesklý porézny náter na okná, okenice, dvere s bezkonkurenčnou trvanlivosťou. Osmo Krycia farba na drevo má veľmi vysoký podiel sušiny, dosahujúci 85%. Tým je dosiahnutá veľmi vysoká trvanlivosť a výdatnosť náteru. U zaschnutého náteru nedochádza ku zlepovaniu navzájom sa dotýkajúcich plôch, a to ani pri stlačení. Náter nepraská, neodlupuje, netvorí šupinky. Je ideálny ako profesionálny náter na dvere, okná a okenice. Náter je možné aplikovať bez nutnosti prebrúsenia, základový náter nie je požadovaný. Ľahko spracovateľný, v priebehu natierania nezasychá. Krycia farba na drevo neobsahuje biocídy a konzervačné látky. Zaschnutý náter je neškodný pre ľudí, zvieratá i rastliny (zodpovedá normám DIN 53160 a EN 71.3, vhodný pre použitie pri výrobe detských hračiek).

Použitie: Osmo 2104 Krycia farba na drevo je vhodná najmä pre všetky drevené konštrukcie v exteriéri aj interiéri, je ideálna pre nové aj renovačné nátery rozmerovo stálych prvkov ako sú okná, okenice, dvere. Je tiež vhodný pre drevené podbitie, ploty, zásteny, pergoly, záhradné domčeky, konštrukcia pre popínavé rastliny a záhradný nábytok.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 20 m² pri 1 nátere
Počet náterov Neošetrené drevo 2, renovácia 1
Náradie pre aplikáciu Štetec, valček
Druh Krycie
Typ Farby
Biocidy Neobsahuje
Báza Olejová
Prevedenie Farebné
Stupeň lesku Lesklé
Použitie Exteriér
Doba zaschnutia 12 hod
Hustota g/cm³ 1,290 - 1,355
Odtieň Biela
Obsah VOC g/l 300
Obsah sušiny % 85

Priložené súbory

Osmo_2104_kryci_barva_okna.pdf (396 kB)
Technický list

OSMO 2104 Krycia farba na okná a dvere Biela

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 18,30 €
Dostupnosť:
Skladom
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 2104 Krycia farba Biela na okná a dvere 0,125l 11200050
0,125 litra
Skladom 2 ks 18,30 €
Osmo 2104 Krycia farba Biela na okná a dvere 0,75l 11200002
0,75 litra
Skladom 1 ks 50,60 €
Osmo 2104 Krycia farba Biela na okná a dvere 2,5l 11200003
2,5 litra
Skladom 3 ks 152,70 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Príprava: Drevený povrch musí byť čistý, suchý a nesmie byť pokrytý námrazou (vlhkosť max. 20%). Osmo Krycia farba na drevo je pripravená na priame použitie, prosím nerieďte. Pred použitím dôkladne premiešajte. Staré mikroporézne nátery starostlivo očistite, staré nátery farbami či lakmi odstráňte. Pri brúsení používajte ochrannú masku. Výsledný náter závisí od typu a vlastnostiach dreva, preto odporúčame (zvlášť u neznámych materiálov) vykonať pred vlastnou aplikáciou skúšobný náter. Ak je požadovaná ešte dodatočná ochrana proti napadnutiu hmyzom, hnilobe a modraniu dreva, je možné drevo pred aplikáciou náteru ošetriť - pokiaľ možno zo všetkých strán - prípravkom Osmo Impregnácia dreva WR.

Spracovanie: Prípravok naneste na čisté a suché drevo v tenkej vrstve Osmo pevným štetcom alebo Osmo valčekom z mikrovlákna v smere vlákien dreva a dôkladne rozotrite. Nechajte zaschnúť po dobu cca 10 - 12 hodín, počas schnutia zaistite dostatočné vetranie. Potom naneste druhý náter, rovnako v tenkej vrstve. Pri renováciách zvyčajne postačuje jeden náter na očistený povrch.

Čistenie pracovného náradia: Pracovné náradie vyčistite pomocou Osmo Čističe štetcov (bez obsahu benzénu).

Doba schnutia: Približne 10 - 12 hodín (za normálnych klimatických podmienok: 23°C/50% relatívnej vzdušná vlhkosť). Pri nízkych teplotách a/alebo vyššej vzdušnej vlhkosti sa predlžuje doba schnutia. Počas schnutia zaistite dostatočné vetranie. Náter je suchý na dotyk po 6 hodinách. Okná zavrite až po dokonalom zaschnutí náteru.

Výdatnosť: 1 liter postačí pre približne 20 m2 náteru v jednej vrstve. Výdatnosť závisí významne na charaktere natieraného dreveného povrchu - uvedené informácie sa vzťahujú k hladkému hoblovanému alebo rezanému drevu, u ostatných povrchov môže byť výdatnosť nižšia.

Podobný tovar

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky