Veľmi húževnatý jednozložkový vodný finálny lak na drevo MT500 Floor Lacquer na drevené podlahy od Dánskeho výrobcu Junckers. Ideálne na použitie na silne zaťažené drevené podlahy z mäkkého aj tvrdého dreva v domácnosti alebo na menej zaťažené podlahy v komerčných priestoroch. Lak na podlahy Strong je pružný a veľmi dobre odoláva bežnému zaťaženiu. Možno ho aplikovať aj na drevený nábytok, obloženie a iné stolárske výrobky v interiéri. Vytvára príjemný vzhľad mierne tlmiaci farbu dreva. Odoláva bežným čistiacim prostriedkom v domácnosti, ľahko sa čistí a renovuje. Aplikuje sa na povrchy ošetrené základným lakom Junckers WB Primer, a to v dvoch až troch vrstvách. Počas lakovania sa odtieň dreva ľahko zmení, ale po dokončení práce je celkový vzhľad povrchu svetlejší. Laky na vodnej báze dajú drevu vždy svetlejší konečný vzhľad ako laky na báze rozpúšťadiel.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 10 m² pri 1 nátere
Počet náterov 2
Náradie pre aplikáciu Štetec, valček
Zaťaženie Stredné
Báza Vodou riediteľné
Použitie Interiér
Určenie Vrchné
Veľkosť balenia 5 l
Stupeň lesku Polomat
Doba zaschnutia 4 hod
Riedenie Neredit
Odtieň Bezfarebné
Konečné vytvrdenie 72 hod
Krajina pôvodu Dánsko

Priložené súbory

Indoor-climate-water-based_lacquers.pdf (454 kB)
VOC certifikácia

F5.1_MT500_Floor_Lacquer_CZ.pdf (174 kB)
Stiahnite si technické údaje

Junckers MT500 záťažový podlahový lak polomat 5l

Katalógové číslo:
128500-PRE
Hmotnosť:
5 kg
Výrobca:
Junckers
Cena s DPH:
181,90 €
Dostupnosť:
Skladom u dodávateľa
ks

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Junckers má širokú škálu výrobkov pre starostlivosť o drevo certifikovaných podľa dánskej schémy označovania vnútornej klímy. Výrobok s týmto označením prešiel rozsiahlymi testami odplynenia a zápachu. Tým je zaistené, že výrobok neobsahuje žiadne chemické látky, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú kvalitu vzduchu v miestnosti.

Junckers tiež dodržiava REACH (registrácia, hodnotenie, povoľovanie a obmedzovanie chemických látok), REACH je legislatíva EÚ obsahujúca jednotný súbor pravidiel a zdieľanú registráciu používaných látok. Cieľom nariadenia REACH je zaviesť vysokú úroveň ochrany ľudského zdravia a životného prostredia.

 

Výrobok: Polymérny polyuretán/akrylový lak.

Vzhľad: V nádobe je krémová - mliečna. Po zaschnutí bezfarebný film.

Spotreba: 10 m² na liter.

Pred aplikáciou: Pred použitím dobre pretrepte - zamiešajte.

Aplikačné nástroje: Štetec, valček. Lak nenanášajte vylievaním priamo na povrch.

Doba schnutia približne 4 hodiny. Pripravenosť pre ľahkú prevádzku: 8 hodín. Plne vytvrdený po 72 hodinách. Denne nanášajte iba 2 vrstvy laku.

Čistenie nástrojov: Mydlo a voda ihneď po použití.

Skladovanie: Vydrží 1 rok, pokiaľ je neotvorená a skladovaná pri 20 °C. Nevystavovať teplotám pod 5 °C.

Systémové odporúčanie: 1 vrstva WB Primer 8 m²/liter + 2 vrstvy MT500 Floor Lacquer 10 m²/liter.

Návod na použitie:

  • Neošetrené podlahy: Uistite sa, že je povrch úplne čistý, suchý a zbavený prachu, vosku, mastnoty, leštidla, zvyškov mydla atď. Povrch obrúsite, aby ste odstránili nečistoty a nerovnosti. Dôkladne vysajte a utrite handričkou dobre vyžmýkanou v čistej vode. Naneste jednu vrstvu základného náteru Junckers WB Primer a nechajte zaschnúť podľa odporúčania. Brúsiť brúsnym papierom zrnitosti 150-180 pozdĺž vlákien dreva. Vysajte brúsny prach a utrite ho handričkou dobre vyžmýkanou v čistej vode. Naneste jednu vrstvu laku na podlahy MT500. Nechajte cez noc zaschnúť a potom naneste poslednú vrstvu. Priľnavosť sa optimalizuje, pokiaľ sa povrch pred finálnym náterom laku prebrúsi brúsnym papierom zrnitosti 150-180. Pokiaľ sa finálna vrstva laku nanáša po viac ako 24 hodinách, musí sa brúsenie vykonať vždy.
  • Predtým lakované podlahy: Umyte prípravkom Junckers Neutralizer. Dôkladne ich prebrúste zrnitosťou 150-180. Vysajte brúsny prach a utrite ho handričkou dobre vyžmýkanou v čistej vode. Naneste jednu vrstvu laku na podlahy MT500 a nechajte zaschnúť. Pred lakovaním celej plochy sa odporúča vykonať skúšobnú aplikáciu na menšiu plochu.
  • Ako vykonať skúšobnú aplikáciu: Nalakujte niekoľko miest, 2 vrstvy v intervale 4 hodín. Po 24 hodinách schnutia skontrolujte priľnavosť miest zoškrabnutím hranou mince. Pokiaľ je priľnavosť funkčná a vzhľad povrchu je prijateľný, je možné lakovať.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky