Rýchloschnúci základový lak Junckers WB Primer na vodnej báze na použitie na neošetrené alebo strojovo brúsené drevené podlahy v komerčných, obytných alebo športových priestoroch. Ideálne zapĺňa póry dreva a vytvára vhodný mostík na aplikáciu finálnych lakov. Po základnom nátere treba naniesť ochranný náter jedným z vodných lakov na vnútorné povrchy Junckers. Použitím rýchloschnúceho základného laku WB Primer zvýšite životnosť celého systému až o tretinu.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 8 m² pri 1 nátere
Počet náterov 1 - 2
Náradie pre aplikáciu Valček
Báza Vodou riediteľné
Použitie Interiér
Určenie Základné
Veľkosť balenia 5 l
Doba zaschnutia 1 - 2 hod
Riedenie Neredit
Odtieň Bezfarebné
Konečné vytvrdenie 1,5 hod
Krajina pôvodu Dánsko

Priložené súbory

Indoor-climate-water-based_lacquers.pdf (454 kB)
VOC certifikácia

F5.3_WB_Primer_CZ.pdf (119 kB)
Stiahnite si technické údaje

Junckers WB Primer vodný základový lak 5l

Katalógové číslo:
115500-EXP
Hmotnosť:
5 kg
Výrobca:
Junckers
Cena s DPH:
119,50 €
Dostupnosť:
Skladom u dodávateľa
ks

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Junckers má širokú škálu výrobkov pre starostlivosť o drevo certifikovaných podľa dánskej schémy označovania vnútornej klímy. Výrobok s týmto označením prešiel rozsiahlymi testami odplynenia a zápachu. Tým je zaistené, že výrobok neobsahuje žiadne chemické látky, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú kvalitu vzduchu v miestnosti.

Junckers tiež dodržiava REACH (registrácia, hodnotenie, povoľovanie a obmedzovanie chemických látok), REACH je legislatíva EÚ obsahujúca jednotný súbor pravidiel a zdieľanú registráciu používaných látok. Cieľom nariadenia REACH je zaviesť vysokú úroveň ochrany ľudského zdravia a životného prostredia.

 

Ideálne je na všetky európske dreviny, ale v prípade duba môže dôjsť k nepatrnej zmene farebného odtieňa spôsobenej reakciou tanínu s vodou. U tropického dreva, mastného dreva a tmavo sfarbených vzorovaných podláh, napr. rybej kosti, dosiahnete najlepšie výsledky použitím základového laku na báze rozpúšťadiel SB Primer.

Systémové odporúčanie:

  • WB Primer, bezfarebný: 1 vrstva, 8 m²/liter a
  • 2 vrstvy vrchného laku. Zvoľte podľa očakávanej záťaže

Oblasti s vysokou prevádzkou:

  • V prípade, že sa jedná o podlahový lak MT500 alebo podlahový lak HT700, naneste 2 nátery: 10 m²/liter na liter.
  • Plochy s nízkou prevádzkou: Podlaha sa natrie 2 vrstvami laku MT200 Floor Lacquer 10 m²/liter na liter.

Návod na použitie:

Povrch by mal byť čistý, suchý a zbavený prachu, vosku, mastnoty, leštidla atď. Povrch strojovo zbrúste, aby ste odstránili nečistoty a nerovnosti. Dôkladne vysajte a utrite handričkou dobre vyžmýkanou v čistej vode. Záverečné brúsenie pred nanesením bezfarebného náteru WB Primer by malo byť prevedené brúsnym papierom zrnitosti 120-150. Naneste 1 vrstvu základného náteru WB Primer v rovnomernej vrstve. Dbajte na to, aby prekrývajúce sa okraje na lakovanej ploche počas ošetrenia nezaschli. Nenanášajte viac ako 2 vrstvy denne. Po zaschnutí základného náteru brúsime brúsnym papierom zrnitosti 150-180 alebo čiernym padom. Na záver naneste 2 vrstvy niektorého z lakov Junckers na vodnej báze.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky