Vytvrdzovací uretánový olej na parkety Rustic floor Oil sa používa ako podkladový náter, ale aj na konečnú úpravu drevených podláh. Použitie tohto oleja je ale oveľa univerzálnejšie - od olejovania parkiet až po olejovanie dreveného nábytku, pracovných dosiek stolov, dverí a iných interiérových prvkov. Tento používateľovi veľmi obľúbený olej zvýrazňuje hĺbku a farebný tón ošetreného dreva, výborne zapĺňa póry a preniká hlboko do štruktúry dreva. Hodí sa na mäkké aj tvrdé dreviny. Ak sa vám páči vzhľad oleja, ale chcete výhody lakovaného povrchu, môžete kombinovať rustikálny podlahový olej s podlahovým lakomna vodnej báze Junckers HT700.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 12 m² pri 1 nátere
Počet náterov Neošetrené drevo 2, renovácia 1
Náradie pre aplikáciu Štetec, valček
Typ Vytvrdzovacie
Báza Olejová
Prevedenie Bezfarebné
Použitie Interiér
Veľkosť balenia 0,75 | 2,5 | 5
Doba zaschnutia 8 hod
Riedenie Neredit
Konečné vytvrdenie 3 dní
Krajina pôvodu Dánsko

Priložené súbory

CERTFICATE-INDOOR-CLIMATE.pdf (505 kB)
VOC certifikácia

F2.1-Rustic_floor_Oil_CZ.pdf (201 kB)
Stiahnite si technické údaje

Junckers Rustic floor oil základný a dokončovací olej

Výrobca:
Junckers
Cena s DPH:
od 38,10 €
Dostupnosť:
Skladom u dodávateľa
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Junckers Rustic floor oil základný a dokončovací olej 0,75l 121200-EXP
0,75 litra
Skladom u dodávateľa 0 ks 38,10 €
Junckers Rustic floor oil základný a dokončovací olej 2,5l
121400-EXP
2,5 litrov
Skladom u dodávateľa 0 ks 114,10 €
Junckers Rustic floor oil základný a dokončovací olej 5l
121500-EXP
5 litrov
Skladom u dodávateľa 0 ks 208,20 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Junckers má širokú škálu výrobkov pre starostlivosť o drevo certifikovaných podľa dánskej schémy označovania vnútornej klímy. Výrobok s týmto označením prešiel rozsiahlymi testami odplynenia a zápachu. Tým je zaistené, že výrobok neobsahuje žiadne chemické látky, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú kvalitu vzduchu v miestnosti.

Junckers tiež dodržiava REACH (registrácia, hodnotenie, povoľovanie a obmedzovanie chemických látok), REACH je legislatíva EÚ obsahujúca jednotný súbor pravidiel a zdieľanú registráciu používaných látok. Cieľom nariadenia REACH je zaviesť vysokú úroveň ochrany ľudského zdravia a životného prostredia.

 

Riziko samovznietenia: Handričky a pod. používané na nanášanie výrobku sa môžu samovznietiť. Použité utierky vložte do vzduchotesnej a nehorľavej nádoby.

Neotvorené a skladované pri 20 °C vydržia 2 roky. Raz otvorený olej začne tvoriť šupku a môže v plechovke stvrdnúť.
Pred aplikáciou: Pred použitím dobre pretrepte - premiešajte.
Aplikačné nástroje: Handrička, štetec, valček, aplikátor z jahňacej vlny a bielym padom.
Doba schnutia pri 20 ° C a 50% RH: 16-24 hodín pred aplikáciou dokončovacieho oleja. Pripravené na použitie 24 hodín po konečnej úprave. Plne vytvrdené po 72 hodinách.
Nezakrývajte povrch kobercami alebo rohožami, kým nie je olej úplne vytvrdnutý.
Čistenie náradia: Lakový benzín

Krytie na jeden náter:

  • Svetlé dreviny ako buk, jaseň, dub a borovica: 12-15 m²/liter.
  • Exotické dreviny ako nyatoh a merbau: 20-30 m²/liter.

Odporúčané množstvo náterov:

  • Povrchy vystavené vysokej záťaži: 1 impregnačná vrstva prípravku Junckers Rustic floor Oil pri výdatnosti 5 - 10 m²/l + 2 slabšie vrstvy Rustic floor Oil pri výdatnosti 50m²/l. Povrchy vystavené vysokej záťaži by sa mali ošetrovať častejšie, aplikujte vždy novú tenkú vrstvu olejového prípravku Rustic floor Oil, aby podlaha nemala ponurý až matný vzhľad. Na čistenie povrchov používajte prípravok Junckers Floor Cleaner.
  • Povrchy vystavené nízkej záťaži: 1 impregnačná vrstva prípravku Rustic floor Oil pri výdatnosti 5 m²/l + 1 slabšia vrstva Rustic floor Oil pri výdatnosti 50 m²/l. Aby podlaha nemala ponurý až matný vzhľad, aplikujte novú tenkú vrstvu oleja Junckers Rustic floor Oil. Na čistenie povrchov používajte prípravok Junckers Floor Cleaner.

Návod na aplikáciu oleja:

Základný náter neošetreného-brúseného dreva: Uistite sa, že povrch je absolútne čistý, suchý a zbavený prachu, vosku, mastnoty, leštenky atď. Nepravidelnosti je možné odstrániť brúsením do smeru vlákien dreva. Konečné brúsenie musí byť vykonané brúsnym papierom zrnitosti 100-120. Väčšie plochy sa odporúča rozdeliť na menšie plochy, ktoré je možné naolejovať za 30 minút. Povrch dôkladne vysajte a zbavte prachu. Pred olejovaním sa odporúča povrch navlhčiť. Tým sa zlepší nasýtenie olejom a dosiahne sa rovnomerný vzhľad. Použite navlhčenú handru a
uistite sa, že je povrch rovnomerne a viditeľne navlhčený. Nechajte povrch zaschnúť, pokiaľ už nie je na dotyk vlhký.

Naneste 2 vrstvy Rustic floor Oil tkz. za mokra:
To sa robí tak, že sa najskôr nanesie jedna vrstva oleja. Počkajte až 30 minút a potom naneste druhú vrstvu. Uistite sa, že je olej lesklý-vlhký, a rozotrite olej z mokrých miest na suché, kde sa olej vstrebal. Po 20-30 minútach spracovania, pokiaľ je olej ešte mokrý, povrch ľahko vyleštite bielym padom. Nakoniec odstráňte prebytočný olej čistou handričkou, ktorá nepúšťa vlákna. Uistite sa, že ste zotreli všetok olej, aby ste získali rovnomerný matný povrch. Miesta s nevstrebaným zaschnutým olejom zmenia farbu povrchu. Pred nanesením záverečnej vrstvy oleja nechajte zaschnúť po dobu 16-24 hodín.

Vezmite prosím na vedomie, že prirodzený obsah živice v dreve môže ovplyvniť farebný výraz, a to ako pri olejovaní bezfarebným, tak farebným olejom. Reakcia na živicu závisí od druhu dreva, ale je obzvlášť výrazná u mäkkého dreva, napr. borovice.

Starostlivosť a údržba, olejované povrchy:
Pokiaľ je súčasný povrch oleja zdravý a stabilný, je možné ho obnoviť olejom Junckers Maintenance Oil. Ak povrch vykazuje známky opotrebenia, obnovte ho olejom Rustic floor Oil.

Povrchová úprava lakom: Vyššiu odolnosť proti opotrebovaniu je možné dosiahnuť povrchovou úpravou lakom Junckers. Vezmite prosím na vedomie, že je veľmi dôležité, aby bol vnútorný povrch pred lakovaním 100% nasýtený olejom. V opačnom prípade hrozí riziko zmeny farby.

  • Najmä o dube: Obsah trieslovín v tejto drevine vyžaduje zvýšenú pozornosť. Preto je potrebné pred lakovaním naniesť tretiu vrstvu oleja.
  • Po zaschnutí oleja (minimálne po 72 hodinách) vykonajte medzibrús zeleným padom. Vysajte prach z brúsenia.
  • Naneste jednu vrstvu laku Junckers HT700 a nechajte zaschnúť približne 4 hodiny. Potom naneste poslednú vrstvu laku a nechajte zaschnúť do úplného vytvrdnutia.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky