Elastické jednozložkové silikónové lepidlo na parkety Chemos SPU-64 podľa normy EN 281 a normy EN 14293. Žiadne škodlivé vzájomné pôsobenie s tesniacimi hmotami. Možnosť použitia na takmer všetky podklady bez nanesenia základného náteru. Zvyšky lepidla je možné ľahko odstrániť. Bez obsahu rozpúšťadiel, bez povinnosti označenia, bez obsahu vody. Lepidlo je odlné voči starnutiu, elastické a tvarovateľné, vhodné aj pre podlahy s podlahovým vykurovaním. Veľmi dobre sa nanáša, má nízke emisie, rýchle vytvorenie pevnosti, neobsahuje vodu.

Spotreba na m2:

1100 g - špachtľa 3
1350 g - špachtľa 4
1200 g - špachtľa 5

Vhodné pre podlahy:

  • lamelové parkety s vysokou hranou podľa normy EN 14761 od hrúbky 16 mm
  • vlysová podlaha podľa normy EN 13227 do 55 x 250 mm, min. hrúbka 10 mm
  • masívne podlahy
  • viacvrstvové parkety podľa normy EN 13489
  • mozaiková vlysová podlaha podľa normy EN 13488
  • vlysové parkety podľa normy EN 13226

Parametre

Parameter Popis
Typ Lepidlá
Lepiť Drevo
Farba Béžová
Balenie 18 kg
Spotreba 1 kg/m² špachtlí A3
Vhodné pre podlahové vykurovanie Áno
Doba spracovania cca 30 - 45 minut pri 20 °C

Priložené súbory

Lepidlo na parkety Chemos SPU-64.pdf (148 kB)
Technický list

Lepidlo na masívne podlahy Chemos SPU-64 18 kg

Katalógové číslo:
15420127048
Hmotnosť:
18 kg
Výrobca:
Chemos
Cena s DPH:
226,00 €
Dostupnosť:
6 dní
ks

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Příprava podkladu: Podklad musí byť rovný, trvale suchý, čistý, mierne drsný, nasiakavý, bez trhlín, pevný v tlaku a ťahu. Nátery, nesúdržné časti, cementové mlieko, mastnota a pod. musia byť dôkladne odstránené. Mechanické opracovanie podkladu - obrúsenie alebo frézovanie, je potrebné vykonať na základe typu a stavupodkladu (prebrúsenie podkladu doporučujeme urobiť vždy). Trhliny a medzery, okrem dilatačných škár alebo iných konštrukciou podmienených prvkov uzatvorte pomocou zalievacej živice a spojovacích prvkov. Otvory a prehĺbeniny je možné vyplniť opravným tmelom OT 101. Prípadné nerovnosti vyrovnajte vhodnounivelačnou hmotou v hrúbke min. 2 mm.

Betónové a cementové podklady v dobrej kvalite nie je potreba vo väčšine prípadov penetrovať. Anhydritové podklady prebrústea vysajte prach. Staré, nekvalitné podklady a pieskový liaty asfalt treba po prebrúsení napenetrovať epoxidovou penetráciou Chemos.

Lepenie: Lepidlo musí mať správnu izbovú teplotu. Po otvorení odstráňte ochrannú fóliu a prípadne stvrdnuté lepidlo po okraji. Ak jepotrebné premiešajte. Naneste lepidlo špachtlou s príslušným zúbkovaním na podklad, pritom zabráňte nahromadeniu lepidlana jednom mieste a ani nenanášajte hrubé vrstvy, toto zabezpečíte pomocou rovnomerného ťahania zúbkovanej špachtle.Parkety položte v zadanom čase pre pokládku do lepidla, krátko zasuňte a pevne pritlačte. Zabráňte postriekaniu hrán. Riaďtesa pokynmi výrobcu parkiet pre pokládku. Dodržujte vzdialenosť od stien a pevných konštrukčných prvkov min. 10 mm. Ihneď po pokládke odstráňte z dilatácií dištančné kliny. Najmenej 24 hodín po položení po parketách nechoďte.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky