Základný penetračný náter na vodnej báze pre aplikáciu valčekom. Je určený pre savé minerálne cementové podklady, ktoré sú schválené pre následné lakovanie produktom Dr. Schutz PU Anticolor. Redukuje savosť a vylepšuje priľnavosť následne aplikovaného laku. Dobrá nasávací schopnosť, rovnomerná optika, ľahká aplikácia.

Oblasť použitia: Lakovanie minerálnych cementových stierkovacích hmôt, ktoré sú od výrobcu odporúčané a povolené na prípravu podlahových povrchov s priamym používaním. Použitie možné len na testované stierkovacej hmoty. Stierkovacie hmoty na báze sadry nie sú všeobecne vhodné pre lakovanie produkty na vodnej báze.

Parametre

Parameter Popis
Typ Penetrácia
Balenie 5l
Spotreba cca 60-80 ml/m² (12-16 m²/l)
Doba zaschnutia 12 hodín
Vhodné pre podlahové vykurovanie Áno
Teplota pri spracovaní Min. +15 °C
Nasiakavosť podkladu Savé

Priložené súbory

tl_cz_primer.pdf (622 kB)
Technický list

povolene-mineralni-sterky.pdf (371 kB)
Povolené nivelačné hmoty

Dr. Schutz Primer penetrácia pre minerálne cementové podklady 5l

Katalógové číslo:
2001000590
Hmotnosť:
5.3 kg
Výrobca:
Dr. Schutz
Cena s DPH:
193,10 €
Dostupnosť:
14 dní
ks

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Použitie: Primer dôkladne pretrepať. Primer naniesť rovnomerne Dr. Schutz lakovacím valčekom Aquatop v jednej vrstve tak, aby došlo k nasýtenia podkladu. Počas nanášania nenechať naschnout.

  • Podklad musí byť odborne pripravený pre aplikáciu. Musí byť zbavený všetkých ochranných náterov, musí byť čistý, suchý, bez zvyškov oleja, vosku alebo prachu.
  • Pred aplikáciou na novo vystierkovaný povrch je nutné počkať na dostatočné vytvrdnutí stierky tak, ako predpisuje jej výrobcu. Tvrdosť stierkovacej hmoty je nutné skontrolovať testom škrabnutia. Podľa predpisu výrobcu je spravidla nutné tiež jemné prebrúsenie povrchu.
  • Teplota v priestore, teplota povrchu a teplota materiálu nesmie byť počas aplikácie a doby schnutia nižšia ako +15 °C.
  • Primer nenalievajte priamo na podlahu, vždy pracovať z lakovacej nádoby.
  • Pred jednorazovým použitím na stierkovú hmotu odporúčame vykonať reprezentatívna skúšobná vzorka.
  • Vždy dbať tiež na všetky odporúčania výrobcu stierkovacej hmoty.

Spotreba: cca 60-80 ml/m² (12-16 m²/l). Pri silne savých podkladov je možné zvýšenie spotreby.

Doba schnutia: Opatrne pochôdzne a pre nátery Dr. Schutz PU Anticolor je povrch za cca 1-2 hodiny, avšak nie dlhšie ako 12 hodín (pri teplote 20 °C, 50 % relatívnej vlhkosti vzduchu, pohybu vzduchu). Nízke teploty, zvýšená relatívna vlhkosť vzduchu a zlé vetranie môžu čas sušenia významne predĺžiť.

Čistenie náradia: Dôkladne vyprané valčeky odporúčame skladovať celé ponorené do vody, tým sa zamedzí vzniku naschlých častíc. Pred ďalším použitím dôkladne vyžmýkať. Voda z valčeka môže ovplyvniť vzhľad náteru.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky