Základný profil k vytvoreniu panelového obloženia Orac Decor Axxent PX147 je vhodné kombinovať s nástennou lištou PX169 a napríklad podlahovú lištou SX165. Obklad má zámok pre rýchlu montáž. Slúži ako originálne riešenie pre ochranu stien. Je rovnako dobre vhodný ako pre moderný, tak i klasický dizajn.

Obklad je vyrobený z Duropolyméru, čo je extrudovaný syntetický polymér, ktorý spĺňa najvyššie štandardy z hľadiska odolnosti, nárazuvzdornosti, nízkej hmotnosti a vysokej tuhosti. Materiál je brositeľný a rozmerovo stabilný, ľahko pretierateľný a z výroby opatrený základným náterom a pripravený na finálnu povrchovú úpravu. Stačí jedna vrstva kvalitnej farby, pretože Duropolymér farbu neabsorbuje. Duropolymér možno použiť v exteriéri a vo vlhkom prostredí. Dá sa ľahko rezať bežnou pílou na drevo.

Parametre

Parameter Popis
Štýl Obloženie
Prevedenie Nástenné
Materiál Duropolymer
Pretierateľná Áno
Šírka mm 169
Dĺžka mm 2000
Hrúbka mm 9
Farba Biela
Typ Obklad
Hustota kg/m³ 220 > 420
Vodeodolnosť Áno
Tvrdosť 27
Použitie Exterier, Interier
Plocha 1 panela m² 0,33

Priložené súbory

Duropolymer.pdf (477 kB)
Stiahnite si materiálový list

Oblozeni_s_profily.pdf (2,39 MB)
Stiahnite si návod na montáž

Orac Axxent PX147 obkladový panel

Katalógové číslo:
PX147
Hmotnosť:
0.907 kg
Objem:
3.042 l
Výrobca:
ORAC
Cena s DPH:
43,10 €
Dostupnosť:
Skladom
MNOŽSTVO:
1 ks
ks

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Orac Decor je luxusná značka interiérových dekorácií, ktorá do všetkých svojich produktov prináša inovácie, kreativitu, eleganciu a špičkovú kvalitu. ORAC (Ostend Research and Applications Company) z Ostende na pobreží Belgicka, je výrobca vysoko kvalitných ozdobných ornamentov od roku 1970 a rýchlo rozvinula do najinovatívnejšieho výrobcu ozdobných ornamentov na svete. Stropné a podlahové lišty, obklady Orac Decor sa vyrábajú z vysoko kvalitných polymérov Purotouch - vysoko kvalitný polyuretán vysokej hustoty, Duropolymér - extrudovaný nárazuvzdorný polymér a kombinujú odolnosť, spracovateľnosť a kvalitu syntetických materiálov.

Orac Decor dôsledne znižuje ekologickú stopu av roku 2021 sa stal CO2 neutrálny. 70% obalov výrobkov tvorí recyklovaný materiál. Vo výrobkoch Orac sa používa 12% recyklovaných alebo biologických surovín. Všetky profily a lepidlá Orac sú VOC A+ certifikované a teda 100% bez toxínov. Sú tiež v súlade s LEED v4.1 a BREEAM. Dekorácie Orac neobsahujú azbest, kyanid a formaldehyd.

 

Kalkulátor spotreby lepidiel Orac

 

 

Lišta sa lepí k stene v interiéri lepidlom Orac DecoFix Pro, lepenie líšt k sebe v spoji lepidlom Orac DecoFix Ultra FX400, lepidlo pre spoje je k dispozícii v kartuši 270 ml. Povrch musí byť čistý, suchý a bez prachu. Odstráňte všetky farby a tapety zo stien. Na vnútorné použitie a porézne povrchy (nie pre vlhké priestory alebo exteriér). Pre vlhké priestory a exteriér použite lepidlo Orac DecoFix Power 290 ml (FDP700). Na škáry, praskliny a dokončenie použite tmel FL300 Deco Filler.

Spotreba lepididiel Orac:

  • FDP500 INTERIÉR - 310 ml | 7 > 8 metrov lišty
  • FDP600 INTERIÉR - 4200 ml | 65 > 110 metrov lišty
  • FDP700 Power EXTERIÉR A VLHKO - 290 ml | 7 > 8 metrov lišty
  • FX400 Ultra INTERIÉR AJ EXTERIÉR - 270 ml | min. 80 metrov lišty
  • FL300 Deco Filler INTERIÉR - 310 ml = 7 metrov lišty

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky