Bezfarebná glazúra, lesklý náter na drevo na báze prírodných olejov pre použitie v exteriéri. Porézný, dovolí drevu dýchať a zabraňuje napučaniu a zosychaniu. Olejová Lazúra 000 je vodoodpudivá, nepraská, neodlupuje sa a netvorí šupinky. Preniká hlboko do dreva a vyhladzuje jeho povrch už po jednom použití. Možno aplikovať bez potreby obrusovania alebo podkladového náteru. Ľahko aplikovateľná, počas spracovania nezasychá. Zaschnutý náter je zdravie neškodný pre ľudí, zvieratá i rastliny (odolný voči slinám a potu podľa normy DIN 53160, vhodný pre použitie na hračkách podľa EN 71.3).

Oblasť použitia: Osmo 000 Olejová lazúra bezfarebná ako náterová hmota na drevo disponuje mimoriadnymi úžitkovými vlastnosťami pre všestranné použitie na drevené plochy v exteriéri. Je ideálna ako podkladový náter pre mäkká dreva, obzvlášť pre hrubo rezané drevo alebo suchá, zašednutá a zvetralá dreva, dobre kompenzuje odlišné nasiakavosti rôznych driev. Osmo Olejová lazúra bezfarebná je tiež vhodná ako slabo lesklý finálny náter cez Osmo Jednorazovú lazúru alebo cez Osmo vidiecku farbu, najmä ak túžite po ľahko lesklom povrchu, o ktorý sa ľahko stará: vhodný pre dvere, okná a okenice (rozmerovo stále prvky), prístrešky pre autá, drevené fasády, balkóny, ploty, pergoly a záhradné domčeky (rozmerovo nestále prvky).

Základné informácie:

  • Na báze prírodných obnoviteľných zdrojov
  • Podkladový a vrchný náter v jednom
  • Vrchný náter chrániaci proti napadnutiu plesňami, riasami a drevokaznými hubami
  • Mikroporézny, priedušný povrch
  • Pre rozmerovo stále / rozmerovo nestále drevené prvky v exteriéri
  • Zaschne po približne 4 - 6 hodinách
  • 1l postačí pre približne 16 m2 pri jednom nátere
  • Nechráni pred UV-žiarením (spôsobuje šednutiu)
  • Nie je určená ako samostatný náter na zvetraných plochách

Parametre

Parameter Popis
Typ Lesklé
Biocidy Neobsahuje
Prevedenie Bezfarebné
Pre Exteriér
Balenie kg 0,75
Spotreba 1 liter na cca. 16 m2

Priložené súbory

olejova-lazura-bezbarva-c-000.pdf (356 kB)
Technický list

OSMO 000 bezfarebná olejová glazúra lesklá

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 28,10 €
Dostupnosť:
Skladom
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 000 bezfarebná olejová lazúra lesklá 0,75l 11600001
0,75 litra
Skladom 1 ks 28,10 €
Osmo 000 bezfarebná olejová lazúra lesklá 2,5l
11600002
2,5 litra
10 dní 0 ks 84,20 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Príprava: Drevený povrch musí byť čistý, suchý a nesmie byť vystavený mrazu (vlhkosť max. 20%). Zašednuté alebo prípadne zvetrané drevo by malo byť ošetrené a vyčistené Osmo Odšeďovačom dreva alebo aspoň očistené od špiny a drevených vlákien. Osmo Olejová lazúra bezfarebná je priamo pripravená na použitie, prosím nerieďte, pred použitím dôkladne premiešajte. Ak je to možné, urobte prvý náter jednotlivých častí zo všetkých strán pred ich zmontovaním. Staré priedušné nátery je nevyhnutné dobre očistiť. Staré farebné a lakové nátery odstráňte. Pri brúsení používajte ochrannú masku proti prachu. Výsledok náteru je mimo iného závislý na textúre dreva, z toho dôvodu je nevyhnutné vykonať najprv skúšobný náter. Ak je požadovaná ešte dodatočná ochrana proti hnilobe a modraniu dreva, je možné drevo pred aplikáciou náteru ošetriť - pokiaľ možno zo všetkých strán - prípravkom Osmo Impregnácia dreva WR 4001.

Aplikácia ako podkladový náter: S použitím Osmo valčeka z mikrovlákna či pevného Osmo štetca naneste tenkú vrstvu v smere vlákien dreva a dôkladne rozotrite. Pri dobrom vetraní nechajte schnúť 10 - 12 hodín. Potom natrite Osmo vidiecku farbou alebo iným náterom.

Ako ľahko lesklý finálny náter: S použitím Osmo valčeka z mikrovlákien alebo Osmo plochého štetca nanášajte vo veľmi tenkej vrstve na povrch dreva a dôkladne rozotrite v smere vlákien, ktorý bol už ošetrený pigmentovaným Osmo náterom pre vonkajšie použitie.

Dôležité: Podkladový náter musí byť suchý! Počas renovácie postačí spravidla jeden náter na vyčistenú plochu.

Čistenie pracovného náradia: Pracovné náradie vyčistite pomocou Osmo Čističa štetcov (bez obsahu aromatických látok).

Doba schnutia: cca 12 hodín (za normálnych klimatických podmienok: 23°C/50% relatívnej vzdušná vlhkosť). Pri nízkych teplotách a/alebo vyššej vzdušnej vlhkosti sa predlžuje dobu schnutia. Pri schnutia zaistite dostatočné vetranie.

Výdatnosť: 1 liter výrobku vystačí približne na 16 m2 pri jednom nátere. Výdatnosť náteru závisí vo veľkej miere na vlastnostiach daného dreva. Všetky uvádzané údaje sa vzťahujú k hladkým a ohoblovaným / obrúsenými dreveným povrchom, v prípade iného typu povrchu sa môžu spotreby odlišovať.

Upozornenie: Osmo Olejová lazúra 000 bezfarebná nechráni pred UV-žiarením (spôsobuje šednutie). Nie je určená ako samostatný náter na zvetraných plochách (najmä drevenej terasy). Vrúbkovaná alebo hrubo rezaná dreva spotrebujú z dôvodu hrubej štruktúry povrchu viac náterovej hmoty. U silne zvetraných plôch, ako sú napríklad štítové dosky, okapávací lišty, hlavice stĺpikov alebo parapety sa musí spravidla počítať s kratšími intervalmi na renováciu. Vodorovne montovaná dreva musí byť naklonená minimálne o 15 stupňov. Ostré hrany musia byť zaoblené s polomerom> 2 mm. Ak už došlo k zašednutie dreva, ošetrite plochu Osmo Odšeďovačem a znova natrite. Osmo Olejová lazúra 000 bezfarebná vykazuje z dôvodu vysokého obsahu olejov na bielych podkladoch slabé zažltnutie, z toho dôvodu odporúčame ako povrchový finálny náter Osmo Ošetrujúcu olejovú lazúru vo farbe 900 biela. Oleje zdôrazňujú prirodzené farebné tóny dreva (trvalo mokrý efekt).

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky