Akrylátová penetrácia na savé podklady Chemos PE 406 pre použitie na podlahy a steny. Disperzný prednáter na báze styrén akrylátového kopolyméru so zvlášte jemnými časticami. Vhodná iba na savé podklady! K predbežnej úprave nasiakavých podkladov pred aplikáciou samonivelačných vyrovnávacích podlahových hmôt. Zabezpečuje dokonalú penetráciu stien v póroch podkladov. Viaže povrchový jemný prach, redukuje savosť podkladu a zabraňuje príliš rýchlemu úniku zámesovej vody z vyrovnávacích hmôt do podkladov. Je veĺmi výdatný, ľahko spracovateľný, vhodný i na podklady so zabudovaným podlahovým kúrením.

Parametre

Parameter Popis
Typ Penetrácia
Farba Azurovo modrá / transparentná
Balenie 5 l
Merná hmotnosť 1,025 kg/l
Spotreba 150 - 200 ml/m²
Doba zaschnutia 2 - 24 hodín
Teplota skladovania +10 °C až +25 °C
Pyp podkladu Betón, anhydrit
Nasiakavosť podkladu Savé

Priložené súbory

PE-406.pdf (1,06 MB)
Technický list SK

Chemos PE 406 penetrácia pre savé podklady

Výrobca:
Chemos
Cena s DPH:
od 38,00 €
Dostupnosť:
6 dní
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Chemos PE 406 penetrácia pre nasiakavé podklady 5l 15420127041
5 litrov
6 dní 0 ks 38,00 €
Chemos PE 406 penetrácia pre nasiakavé podklady 10l 15420127042
10 litrov
6 dní 0 ks 68,50 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Penetračný náter vhodný na všetky podklady:

  • Cementové potery, betón, pórobetón, omietka, murivo

Prednosti:

  • bez organických rozpúšadiel
  • redukuje savosť podkladu
  • viaže povrchový jemný prach
  • preniká do väčšej hĺbky ako bežné penetrácie
  • pripravená k priamemu použitiu
  • zabraňuje úniku zámesovej vody z vyrovnávacích hmôt do podkladu

Príprava podkladu: Podklad musí byť trvale suchý, pevný, bez trhlín, čistý a zbavený látok, ktoré znižujú priľnavosť. Hladké potery musia byť obrúsenéa zbavené prachu. Zvyšky starých stierkových hmôt, lepidiel, podlahovín,náterov a pod. odbrúsiť, odfrézovať alebo otryskať. Nie je vhodná na nesavé podklady ako sú keramická dlažba, kameň, terazzo, OSB a iné dosky, liaty asfalt, potery so zvyškami lepidiel príp. smoly a pod. Na tieto podklady použite penetráciu Ardex PU30. Voľné častice a prach dôkladne vysať.

Pracovný postup: Nádobu pred použitím nechať aklimatizovať na teplotu v miestnosti. Dobre pretrepať a naliať do čistej nádoby. Penetráciu nanášať jemne pórovitým valčekom v rovnomernej vrstve celoplošne na podklad v navzájom krížnych smeroch. V prípade veľmi savých podkladov môže byť po zaschnutí potrebný druhý náter. Nevylievajte na podklad, aby sa zabránilo miestnemu presýteniu a dbajte, aby sa nevytvárali kaluže. Vzniknuté kaluže dobre rozotrieť alebo odsať hubkou.

Upozornenia: Nespracovávajte pri teplotách pod +15 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu nad 75 %. Ideálne podmienky sú 18 - 22 °C a relatívna vlhkosť vzduchu do 65 %. Vyššia vlhkosť vzduchu a nižšia teplota predlžujú dobu schnutia, vyššia teplota a nižšia vlhkosť vzduchu ju zase skracujú. Nevylievajte do kanalizácie. Chráňte pred mrazom! Uchovajte mimo dosahu detí! Pri práci používajte ochranné pomôcky.


 

Prečo nepodceňovať penetráciu?

Hlavnou úlohou penetrácie je vytvoriť dostatočnú adhéziu (priľnavosť) medzi vrstvami podkladu a nivelačnej hmoty. Ak je táto adhézia nedostatočná, vrstva samonivelačnej hmoty popraská. Príčinou vzniku prasklín je, že pri tuhnutí a tvrdnutí vo vrstve nivelačnej hmoty prebiehajú objemové zmeny. Schnutím vzniká takzvané „vnútorné pnutie“, ktoré sa ešte zvyšuje tým, že celá vrstva nevysychá rovnomerne, ale iba povrchovou plochou. Tento proces veľkou silou pôsobí proti adhézii penetrácie o podklad, a ak nie je jej odtrhová sila čiže prídržnosť k podkladu väčšia ako sila pnutia, dôjde k odtrhnutiu nivelačnej vrstvy od podkladu. Nedostatočná vrstva penetrácie spôsobuje stratu časti zámesovej vody do podkladu. Táto strata vody spôsobuje taktiež vznik zmrašťovacích trhlín. Súčasne môže znamenať nedostatok vody pre hydratáciu cementu zhoršenie štruktúry a vlastností zatvrdnutej hmoty, najmä pevnosti. Vsiaknutá voda môže vytlačiť z podkladu vzduch, čo sa prejaví tvorbou malých „kráterov“ a dierok na povrchun samonivelačnej hmoty. Tieto povrchové vady podporujú taktiež vznik zmrašťovacích trhlín.

Často sa vyskytujúcou chybou pri penetrovaní je nedostatočné vysušenie penetrácie. Je potrebné upozorniť, že penetračný náter získava svoju odolnosť voči vode takmer vždy o niečo neskôr, ako je náter suchý na dotyk prsta. Preto je potrebné dodržať minimálny predpísaný čas schnutia výrobcom. V opačnom prípade môže aj pri dokonalom napenetrovaní vsakovať voda z nivelačnej hmoty do podkladu, pretože film penetrácie ešte nebol dostatočne odolný pôsobeniu zámesovej vody stierky. Pozor si treba dávať na použitie neoverenej „lacnejšej“ penetrácie. Môže sa totiž stať, že má nevhodné zloženie pre použitie s nivelačnou hmotou, resp. má nízku koncentráciu aktívnej látky. Následne môže po jej použití dôjsť taktiež k vzniku už uvedených porúch. Preto doporučujeme vždy používať penetráciu overenú, najlepšie od toho istého výrobcu, ako je nivelačná hmota.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky