Drevená podlaha Karel IV je skutočne jedinečný a výnimočný kus, ktorý vyžaruje exkluzivitu. Žiadna iná podlaha sa nedá porovnať s krásou a autentickosťou podlahy Karol IV. Jej extrémne starý vzhľad vás prenesie späť do stredovekej éry, vytvárajúc atmosféru pred 300 a viac rokmi. Táto silne rustikálna podlaha je charakterizovaná ručným starením, veľkými povrchovými nezrovnalosťami a zárezmi do plochy dosky. Ručná výroba spojená s ôsmimi odtieňmi ručne naneseným povrchom tromi vrstvami originálneho oxidačného tvrdého voskového oleja zdôrazňuje vzhľad starej dubovej podlahy. Vďaka svojmu rustikálnemu a veku ovplyvnenému štýlu je možné vidieť jedinečné stopy po majstrovi stolárovi, ktorý vyrobil 90% tejto podlahy. Rustikálny štýl dodáva každej dubovej doske výnimočný vzhľad. Aj keď sa odporúča povrchová úprava po inštalácii, nie je to nevyhnutné. Vzhľadom na ručne nanášaný olejový povrch je vhodné vyhnúť sa intenzívnej údržbe a čisteniu v prvých troch týždňoch, aby sa olej úplne vytvrdil. Staré dubové podlahy Karel IV majú nepravidelne skosené hrany na dlhých stranách, čo zlepšuje ich výnimočný vintage design. Zvýšte úroveň svojho priestoru s nadčasovou krásou a nezameniteľným remeselným spracovaním drevenej podlahy Karel IV. Na dopyt vieme dodať podlahu v masívnom prevedení.

Kontaktujte nás na zaslanie vzoriek a preskúmanie odtieňov drevených podláh Karel IV. Budete ohromení skutočnou krásou týchto podláh a budete mať možnosť si vybrať ten najlepší odtieň pre váš domov. Nečakajte a napíšte nám, aby ste zažili tú pravú atmosféru a eleganciu, ktorú tieto podlahy ponúkajú.

Parametre

Parameter Popis
Typ Trojvrstvová
Prevedenie Plávajúca
Rad Karel IV
Vzor Doska
Fáza V2
Dekór Dub
Tón Tmavý
Povrchová úprava Olej
Rozmery 14x190
Dodávané dĺžky 15% 500-1520 mm, 85% 1720+ max.2400 mm
Nášľapná vrstva 3
Podlahové vykurovanie Áno
Tepelný odpor m² K/W 0,134
Spoj Pero - drážka
Triedenie Rustik
Požiarna klasifikácia Dfl-s1
Materiál Drevené
Formaldehyd EN 717-1 E1
Pokládka Plávajúca aj lepenie
Povrch Kefovaný, katrovaný

Trojvrstvová podlaha Esco Karel IV 3020 Eben 14 x 190

Katalógové číslo:
KAR005-116
Hmotnosť:
8.3 kg
Výrobca:
ESCO group
Cena s DPH:
117,50 €
Dostupnosť:
Na objednávku
m2

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Dĺžky dosiek Mix: 15% 500-1520 mm, 85% 1720+ max.2400 mm

3 vrstvové podlahy je podlahový sendvič tvorený lamelou z prírodného dreva, ktorá je nalepená na 2 vrstvovom, latovom strede. Strednú vrstvu podlahy tvorí latový stred a spodnú stranu hrubšia dyha z ihličnatého dreva.

Triedenie: Povolené sú veľmi živé, otvorené tmelené a netmelené hrče, praskliny a krížové hrče bez obmedzenia veľkosti, extrémne prirodzené farebné variácie, biel.

Európsky dub obsahuje prírodné farebnosti, ktoré sú dané prirodzeným rastom stromu, a teda sa musí akceptovať. V dymových odtieňoch sa môžu vyskytovať väčšie barevnostní rozdiely. Toto sa neposudzuje ako vada, ale ako charakteristická vlastnosť dreva.

Kefovanie: Hĺbka štruktúrovania závisí na tvrdosti a štruktúre použitého dubu. Táto skutočnosť ovplyvní celkový vzhľad dodanej podlahy. Barevnostní rozdiely vďaka týmto skutočnostiam môžu byť tiež patrné a nie sú predmetom reklamácie. Pre tmelenie je používaný ekologicky git, ktorý po dvoch dňoch plne vytvrdne.

Aklimatizácia: Pred pokládkou by mala byť podlaha bezpodmienečne 5 - 10 dní v miestnosti, kde sa bude pokladať. V miestnosti musí byť ale klíma, ktorá bude pre daný priestor štandardná.

Pokládka: Esco dosky sú určené pre plošnú pokládku. To znamená, že dosky je vhodné pokladať na betón (prípadne vystierkovaný) lepením alebo pokladať ako plávajúce podlahy (iba v prípade vrstvených podláh).

 


 

Bolo, nebolo

Kedysi v nie príliš vzdialenej krajine bol obchod, ktorý predával krásne podlahy. Tieto podlahy boli vo všetkých druhoch farieb a textúr, každá z nich bola úchvatnejšia ako tá druhá. Bol tu však malý problém - keď si zákazníci prezerali obrázky podláh na obrazovkách svojich počítačov alebo zariadení, nie vždy videli skutočnú krásu podláh. Ako vyzerajú podlahy na obrázkoch, sa môže líšiť v závislosti od nastavenia monitora alebo zariadenia a tiež na svetelných podmienkach, najmä na teplote osvetlenia. Obrázky mohli poskytovať iba vizuálne znázornenie podláh, ale nedokázali zachytiť ich skutočnú podstatu. Obchod vedel, aké dôležité je, aby sa jeho zákazníci pri výbere podlahy správne rozhodli. Chceli sa uistiť, že podlaha, ktorú si vybrali, bude nielen ladiť s ich nábytkom a dekorom, ale bude im tiež prinášať radosť zakaždým, keď po nej pôjdu.

Preto prišli s riešením - ponúkli zákazníkom vzorky podláh na zapožičanie pred nákupom. Tieto vzorky boli ako malé kúsky pôvodných podláh, ktoré zákazníkom umožnili nahliadnuť do ich farby a typu povrchu. Bolo to ako držať v rukách malinkú časť podlahy a pomáhať im predstaviť si, ako by to vyzeralo u nich doma. To bolo dôležité najmä pri rustikálnych designoch, kde podlaha mohla mať viac farieb a vzor sa mohol v rôznych častiach líšiť. Obchod chcel dať svojim zákazníkom tie najlepšie príležitosti na správne rozhodnutie. Pochopili, že niekedy môže byť vzorka kľúčom k absolútnej istote. Zákazníci sa tak mohli na vlastné oči presvedčiť, že nová podlaha bude dokonale ladiť s ich nábytkom a vybavením. Takže obchod vyzval všetkých, aby si prišli požičať tieto kúzelné vzorky podláh. Chceli, aby sa ich zákazníci cítili pri výbere podlahy sebavedome a nadšene. S pomocou týchto vzoriek vedeli, že ich zákazníci budú schopní nájsť dokonalú podlahu, ktorá rozžiari ich domovy krásou a eleganciou. A všetci žili šťastne až do smrti na svojich úžasných podlahách.

Copyright: floorwood.cz a.s. je držiteľom autorských práv k uvedeným fotografiám podlah.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky