Matný náter, veľmi ľahko bielo pigmentovaný (iba 2% bieleho pigmentu) na drevo Osmo 3041 Natural transparent, ktorý jedinečným spôsobom kombinuje výhody a prednosti prírodných olejov a voskov v jednom prostriedku. Tento biely, skoro neviditeľný pigment sa postará o to, aby drevo zostalo svetlé, ako neopracované čerstvo položene drevo. Náter je vhodný pre svetlé druhy dreva, zachováva prirodzenú farbu dreva, je takmer neviditeľný, drevo opticky nepôsobí trvale mokrým efektom. Aj keď úprava podlahy je takmer neviditeľná, je spoľahlivo chránená olejom a voskom. V porovnaní s bežnými nátermi vytvára prírodný olej a vosk rovnomerné zafarbenie a príjemný hladký povrch. Olej sa jednoducho aplikuje, nie je nutný podkladový náter ani prebrúsenie – šetrí čas a peniaze.

Tvrdý voskový olej Osmo 3041 Natural transparent je určený pre drevené podlahy, nábytkové dosky a pracovné plochy. Na báze prírodných voskov – priedušný, zdravotne nezávadný. Transparentný náter na báze olejov zachováva prírodný odtieň dreva. Zaschnutý náter je neškodný pre ľudí, zvieratá i rastliny (zodpovedá normám DIN 53160 (odolný slinám a potu) a EN 71.3 (vhodný pre použitie pri výrobe detských hračiek)).

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 30 m² pri 1 nátere
Počet náterov Neošetrené drevo 2, renovácia 1
Náradie pre aplikáciu Štetec, valček, kefa
Typ Tvrdé voskové
Biocidy Neobsahuje
Báza Olejová
Prevedenie Farebné
Použitie Interiér
Stupeň lesku Polomat
Doba zaschnutia 24 hod
Hustota g/cm³ 0,90 - 0,95
Odtieň Bezfarebné
Krajina pôvodu Německo

Priložené súbory

TL_Osmo_3041.pdf (107 kB)
Technický list

Osm 3041 Effekt Natural tvrdý voskový olej transparent

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 12,10 €
Dostupnosť:
Skladom

Zašleme vám vzorku s dopravou zdarma

2,40 €
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 3041 Effekt Natural tvrdý voskový olej transparent 0,125l 10300075
0,125 litra
6 dní 0 ks 12,10 €
Tvrdý voskový olej Osmo 3041 Effekt Natural transparent 0,75l 10300069
0,75 litra
Skladom 1 ks 43,80 €
Osmo 3041 Effekt Natural tvrdý voskový olej transparent 2,5l 10300073
2,5 litra
6 dní 0 ks 132,70 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Dreviny:

  • Vhodné: Dub, Borovica, Smrek, Buk, Jaseň, Smrekovec
  • Možné: Javor: naneste veľmi tenko a vykonať skúšobný aplikáciu pred použitím.
  • Neodporúčajú sa: Céder, Iroko, Mahagon, Teak, Sapeli, Bambus, Akácia, Americký - Európsky Orech, Ipe, Merbau, Eben, Wenge, Palisander, U tychto drevín doporučujeme použiť Osmo čisty vosk.

Príprava: Drevený povrch musí byť čistý, suchý a nesmie byť pokrytý námrazou (vlhkosť max. 20 % Osmo Tvrdý voskový olej je pripravený  k priamemu použitiu, NERIEDI  SA! Pred použitím  ho dobre premiešajte. Staré nátery očistite, poprípade slabo obrúste, staré vrstvy farieb a lakov odstráňte (zbrúsením). Drobné praskliny, dierky zatmeľte Osmo tmelom na drevo. Pred aplikáciou náteru dôkladne drevené povrchy obrúste. Najprv použite hrubý šmirgľový papier a pre konečné dobrúsenie podlahy alebo pracovných plôch použite hrúbku P120-150, na nábytok P220-240. Pre aplikáciou náteru dôkladne z povrchu odstráňte brusný prach (kefou alebo vysávačom).

Aplikácia: Pevným štetcom, valčekom z mikrovlákna, poprípade nanášacou kefou pre oleje alebo nanášacím rúnom nanesieme tenkú vrstvu v smene vlákien dreva a dôkladne rozotrieme. Behom schnutia zaistime dostatočné vetranie. Potom nanesieme druhú vrstvu náteru rovnakým spôsobom. Pri renovácii olejovaním - voskovaním podláh spravidla stačí jeden náter na očistenú a suchú plochu. Výsledný vrchný náter závisí na prirodzenej charakteristike dreva, z toho dôvodu odporúčame skúšobný náter pre použitým.

Čistenie pracovného naradia: Pracovne náradie vyčistíme pomocou Osmo čistidla štetcov (bez obsahu aróm)        

Doba schnutia: Približne 24 hodín (za bežných klimatických podmienok 23 °C/50 % vlhkosť vzduchu). Pri nižších teplotách alebo vyššej vlhkosti vzduchu sa predlžuje doba schnutia.

Upozornenie: Pomocou suchého valčeka z mikrovlákna je možné do tridsiatich minút po vykonaní náteru zahladiť prípadné stopy po štetci. Tvrdý voskový olej Farebný Natural chráni drevo, bez toho je vidieť. Na tmavých - červenkastých drevách vytvára ľahko belavý nádych. Odporúčame vykonať skúšobný náter. Na vnútorných plochách skríň a zásuviek naneste pomocou nanášacej huby maximálne jednu vrstvu.

Údržba: Viacúčelové čistiace prostriedky, ako sú prostriedky na umývanie riadu a čistiace prostriedky, sú veľmi škodlivé pre konečný povrch a neodporúča sa ich používať, pretože môže dôjsť k zmene farby alebo znečistenia. Je pravdepodobné, že iné čistiace prostriedky pre domácnosť, ako je bielidlo, jedlá sóda atď., spôsobí silné sfarbenie alebo znečistenia.

Pravidelné čistenie: Použite ľahko alkalický špeciálny čistič pre odstraňovanie organických a anorganických nečistôt Osmo 8016 Wish Fix.

Občasná údržba: Pre saténový lesk povrchu, ktorý mierne otupil, obnovte pomocou Osmo 3029 vosková údržba a čistiaci prostriedok. Týmto prípravkom tiež odstránite čierne ryhy od topánok. Ak má povrch ešte zachovlou farbu, ale je už znížená vodoodpudivosť, použite Osmo 3081 údržbový olej polomatný. To je dôležité zabezpečiť, aby horná vrstva zostala optimálna - najmä na veľmi frekventovaných oblastiach, ako sú vstupné dvere. Údžbový olej je tenší ako bežné tvrdé voskové oleje, takže možno použiť viac pravidelne bez pridania prílišného množstva vosku a oleja.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky