Vonkajšia Sedliacka farba na drevo polomatná až hodvábne lesklá s neprekonateľnou životnosťou. Obsah sušiny viac ako 60% a zdravé nezávadné prísady. Čistá Osmo kvalita. Neobsahuje žiadne biocídne látky ani konzervačné prostriedky. Výborne sa hodí na drevené fasády, balkóny, okná, záhradné domčeky a záhradný nábytok. Osmo Sedliacka farba neodprýskává, ani nepraská a neodlupuje sa, ale "zvetráva" počas niekoľkých rokov. Nový, renovačné náter je preto možný bez predchádzajúceho obrusovania, naviac je odolná voči UV žiareniu. Má neprekonanou trvanlivosť a osvedčila sa počas desaťročí za extrémnych poveternostných podmienok v horách.

Farba vhodná na všetky druhy dreva, nové alebo zvetrané, drsné alebo ohobľované. Ideálna k obnove starých náterov s otvorenými pórmi a zvetraných drevených plôch. Možno natierať na kamenné a cihlené múry, betón a eternitové dosky, rovnako na železné a pozinkované strešné žľaby. Sedliacka farba je založená na báze rastlinných prírodných olejov a má otvorené póry. Farba odpudzuje vodu a reguluje vlhkosť. Štruktúra dreva zostane zachovaná. Sedliacka farba je hustý náter, ktorý možno ľahko spracovávať a ľahko obnovovať. Preto vysoká výdatnosť a neprekonateľná trvanlivosť. 1 liter stačí pri jednom nátere na cca 26 m2.

Parametre

Parameter Popis
Typ Farby
Biocidy Neobsahuje
Báza Prírodné oleje
Prevedenie Farebné
Pre Exteriér
Stupeň lesku Polomatný
Počet náterov 2
Spotreba 1l vystačí na cca 26 m2 pri 1 náteru
Doba zaschnutia Cca 12 hodín - po 6 hodinách suché tak, že sa neusadzuje prach
Zloženie Prírodné rastlinné oleje (slnečnícový, sójový a olej z bodliaku) pigmenty kysličníka železitého a organické igmenty, biely pigment kysličníka titaničitého, všetko dovolené pre potravinársky sektor
Hustota g/cm³ 1,020 - 1,115
Náradie pre aplikáciu Plochý štetec, valček z mikrovlákna
Odtieň Hnedá

Priložené súbory

TL_Osmo_Selska_barva.pdf (82 kB)
Technický list

barevnice_selske_barvy_osmo.pdf (317 kB)
Farebnice Selské farby Osmo

porovnani zahradni a selske barvy.pdf (181 kB)
Rozdiel medzi sedliackom a Záhradné farbou Osmo

Osmo 2606 Stredne hnedá Sedliacka farba na drevo

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 10,86 €
Dostupnosť:
Skladom

Zašleme vám vzorku s dopravou zdarma

2,95 €
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Vidiecka farba na drevo Osmo 2606 Stredne hnedá 0,125l 11400044+
0,125 litra
Skladom 4 ks 10,86 €
Vidiecka farba na drevo Osmo 2606 Stredne hnedá 0,75l 11400011
0,75 litra
Skladom 3 ks 39,76 €
Vidiecka farba na drevo Osmo 2606 Stredne hnedá 2,5l
11400012
2,5 litra
Skladom 2 ks 120,00 €

Odporúčame prikúpiť

 • Osmo 8000 riedidlo a čistič štetcov

  Čistič štetcov a riedidlo Osmo 8000 používame k čisteniu pracovného náradia po nánose Osmo Color náterov...
  Cena s DPH: 13,00 €
  Dostupnosť: 30 dní
 • Originálny plochý štetec Osmo 50 mm

  Štetec plochý Osmo 50 mm, pre olejované i vodou riediteľné nátery, úplne nová technológia syntetického vlákna,...
  Cena s DPH: 8,00 €
  Dostupnosť: Skladom
 • Osmo 4001 WR impregnácia dreva 0,75l

  Bezfarebný ochranný náter na drevo pre použitie v exteriéri, účinne pôsobí ako prevencia pred pre drevo škodlivými...
  Cena s DPH: 20,90 €
  Dostupnosť: 30 dní
 • Osmo olejová lazúra 000 bezfarebná 0,75l

  Bezfarebný, ľahko lesklý náter na drevo na báze prírodných olejov pre použitie v exteriéri. Porézný, dovolí drevu...
  Cena s DPH: 25,95 €
  Dostupnosť: SkladomPopis tovaru

 

Oblasti použitia: Všetko drevo vo vonkajších priestoroch, kde je požadovaný obzvlášť trvanlivý náter. Fasády z dreva, balkóny, okenice, ploty, pergoly, drevené šindle, záhradné a rekreačné domčeky, záhradné lavičky, stoly. Drevo vo vnútorných priestoroch, ak bude požadovaný polomatný, intenzívne pigmentovaný náter, ktorý má napriek tomu otvorené póry (napr. stropy).

Vhodné dreviny: Nové drevo odporúčame nechať 2 týždne zvetrať.

 • Dub, Buk, Jaseň, Jelša, Breza, Thermowood
 • Borovica - odporúčame použiť impregnáciu WR 4001
 • Smrek - odporúčame použiť impregnáciu WR 4001
 • Smrekovec - odporúčame použiť impregnáciu WR 4001
 • Douglaska - Jedľa - odporúčame použiť impregnáciu WR 4001

Nasledujúce druhy dreva vyžadujú najmenej 12 týždňov (približné) zvetrať v exteriéri, pred aplikáciou. Céder, Iroko, Mahagon, Teak, Orech, Ipe, Merbau, Wenge a Palisander.

Náter je po uschnutí nezávadný pre ľudí, zvieratá a rastliny. Odpovedá DIN 53160 (stálofarebnosť v pote a pri naslinení) a takisto európskej norme EN 71 (bezpečnosť detských hračiek). Vhodná pre detské hračky, škôlky a detské ihriská. Všetky odtiene je možné vzájomne miešať. Pri použití niekoľkých balení s rozdielnymi číslami šarže, zmiešať obsah všetkých balení vo väčšej nádobe.

Príprava: Drevený povrch musí byť čistý, suchý a bez námrazy (obsah vlhkosti max. 20%). Osmo Sedliacka farba je pripravená na priame použitie, prosím nerieďte. Dobre pred použitím premiešajte. Starostlivo očistite staré mikroporézne nátery, staré farby a laky je nutné odstrániť. Drobné praskliny, vrypy alebo dierky zatmeľte Osmo Tmelom na drevo. Ak je tomožné, urobte prvý farebný náter ešte pred zostavením drevenej konštrukcie tak, aby všetky plochy boli náterom ošetrené. Kvalita výsledného náteru je závislá na vlastnostiach dreva, ktoré je ošetrované, preto je nutné vždy vykonať skúšobný náter a zistiť priľnavosť farby s drevom. Ak je požadovaná navyše ochrana proti modraniu dreva, plesniam a drevokaznému hmyzu, drevo je možné ošetriť - pokiaľ možno zo všetkých strán - prípravkom Osmo Impregnáciou dreva WR. Pred nanášaním ďalšieho náteru nechajte vrstvu 12 - 24 hodín zaschnúť.

Spracovanie: Osmo sedliacky farbu naneste v tenkej vrstve na suché a čisté drevo pevným štetcom Osmo štetec alebo Osmo valčekom z mikrovlákna v smere vlákien dreva a rovnomerne rozotrite. Pri dôkladnom vetraní nechajte zaschnúť. Potom naneste druhý náter, opäť v tenkej vrstve. Pre renovácie je postačujúci iba jeden náter.

Upozornenie: Pokiaľ je požadované ošetrenie drevených povrchov v exteriéroch (hlavne. Okná, fasády), sa odporúča vykonať ešte dodatočný náter prípravkom Osmo UV 420 Extra tvoriaca ochranný film, na dokonale zaschnutý náter Osmo sedliacka farbou. Tento náter chráni pred znečistením a zvyšuje odolnosť náteru.

Podobný tovarDiskusia


Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky