Vonkajšia Sedliacka farba na drevo polomatná až hodvábne lesklá s neprekonateľnou životnosťou. Obsah sušiny viac ako 60% a zdravé nezávadné prísady. Čistá Osmo kvalita. Neobsahuje žiadne biocídne látky ani konzervačné prostriedky. Výborne sa hodí na drevené fasády, balkóny, okná, záhradné domčeky a záhradný nábytok. Osmo Sedliacka farba neodprýskává, ani nepraská a neodlupuje sa, ale "zvetráva" počas niekoľkých rokov. Nový, renovačné náter je preto možný bez predchádzajúceho obrusovania, naviac je odolná voči UV žiareniu. Má neprekonanou trvanlivosť a osvedčila sa počas desaťročí za extrémnych poveternostných podmienok v horách.

Farba vhodná na všetky druhy dreva, nové alebo zvetrané, drsné alebo ohobľované. Ideálna k obnove starých náterov s otvorenými pórmi a zvetraných drevených plôch. Možno natierať na kamenné a cihlené múry, betón a eternitové dosky, rovnako na železné a pozinkované strešné žľaby. Sedliacka farba je založená na báze rastlinných prírodných olejov a má otvorené póry. Farba odpudzuje vodu a reguluje vlhkosť. Štruktúra dreva zostane zachovaná. Sedliacka farba je hustý náter, ktorý možno ľahko spracovávať a ľahko obnovovať. Preto vysoká výdatnosť a neprekonateľná trvanlivosť. 1 liter stačí pri jednom nátere na cca 26 m2.

Parametre

Parameter Popis
Typ Farby
Biocidy Neobsahuje
Báza Olejová báza
Prevedenie Farebné
Pre Exteriér
Stupeň lesku Polomatný
Počet náterov 2
Spotreba 1l vystačí na cca 26 m2 pri 1 náteru
Doba zaschnutia Cca 12 hodín - po 6 hodinách suché tak, že sa neusadzuje prach
Hustota g/cm³ 1,020 - 1,115
Náradie pre aplikáciu Plochý štetec, valček z mikrovlákna
Odtieň Šedá

Priložené súbory

TL_Osmo_Selska_barva.pdf (82 kB)
Technický list

porovnani zahradni a selske barvy.pdf (181 kB)
Rozdiel medzi sedliackom a Záhradné farbou Osmo

OSMO 2704 Vidiecka farba na drevo Kamenno šedá

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 10,86 €
Dostupnosť:
Skladom

Zašleme vám vzorku s dopravou zdarma

2,95 €
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 2704 Vidiecka farba na drevo Kamenno šedá 0,125l 11400047+
0,125 litra
Skladom 8 ks 10,86 €
Osmo 2704 Vidiecka farba na drevo Kamenno šedá 0,75l 11400015
0,75 litra
Skladom 2 ks 39,76 €
Osmo 2704 Vidiecka farba na drevo Kamenno šedá 2,5l
11400016
2,5 litra
Skladom 5 ks 120,00 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Oblasti použitia: Všetko drevo vo vonkajších priestoroch, kde je požadovaný obzvlášť trvanlivý náter. Fasády z dreva, balkóny, okenice, ploty, pergoly, drevené šindle, záhradné a rekreačné domčeky, záhradné lavičky, stoly. Drevo vo vnútorných priestoroch, ak bude požadovaný polomatný, intenzívne pigmentovaný náter, ktorý má napriek tomu otvorené póry (napr. stropy).

Vhodné dreviny: Nové drevo odporúčame nechať 2 týždne zvetrať.

  • Dub, Buk, Jaseň, Jelša, Breza, Thermowood
  • Borovica - odporúčame použiť impregnáciu WR 4001
  • Smrek - odporúčame použiť impregnáciu WR 4001
  • Smrekovec - odporúčame použiť impregnáciu WR 4001
  • Douglaska - Jedľa - odporúčame použiť impregnáciu WR 4001

Nasledujúce druhy dreva vyžadujú najmenej 12 týždňov (približné) zvetrať v exteriéri, pred aplikáciou. Céder, Iroko, Mahagon, Teak, Orech, Ipe, Merbau, Wenge a Palisander.

Náter je po uschnutí nezávadný pre ľudí, zvieratá a rastliny. Odpovedá DIN 53160 (stálofarebnosť v pote a pri naslinení) a takisto európskej norme EN 71 (bezpečnosť detských hračiek). Vhodná pre detské hračky, škôlky a detské ihriská. Všetky odtiene je možné vzájomne miešať. Pri použití niekoľkých balení s rozdielnymi číslami šarže, zmiešať obsah všetkých balení vo väčšej nádobe.

Príprava: Drevený povrch musí byť čistý, suchý a bez námrazy (obsah vlhkosti max. 20%). Osmo Sedliacka farba je pripravená na priame použitie, prosím nerieďte. Dobre pred použitím premiešajte. Starostlivo očistite staré mikroporézne nátery, staré farby a laky je nutné odstrániť. Drobné praskliny, vrypy alebo dierky zatmeľte Osmo Tmelom na drevo. Ak je tomožné, urobte prvý farebný náter ešte pred zostavením drevenej konštrukcie tak, aby všetky plochy boli náterom ošetrené. Kvalita výsledného náteru je závislá na vlastnostiach dreva, ktoré je ošetrované, preto je nutné vždy vykonať skúšobný náter a zistiť priľnavosť farby s drevom. Ak je požadovaná navyše ochrana proti modraniu dreva, plesniam a drevokaznému hmyzu, drevo je možné ošetriť - pokiaľ možno zo všetkých strán - prípravkom Osmo Impregnáciou dreva WR. Pred nanášaním ďalšieho náteru nechajte vrstvu 12 - 24 hodín zaschnúť.

Spracovanie: Osmo sedliacky farbu naneste v tenkej vrstve na suché a čisté drevo pevným štetcom Osmo štetec alebo Osmo valčekom z mikrovlákna v smere vlákien dreva a rovnomerne rozotrite. Pri dôkladnom vetraní nechajte zaschnúť. Potom naneste druhý náter, opäť v tenkej vrstve. Pre renovácie je postačujúci iba jeden náter.

Upozornenie: Pokiaľ je požadované ošetrenie drevených povrchov v exteriéroch (hlavne. Okná, fasády), sa odporúča vykonať ešte dodatočný náter prípravkom Osmo UV 420 Extra tvoriaca ochranný film, na dokonale zaschnutý náter Osmo sedliacka farbou. Tento náter chráni pred znečistením a zvyšuje odolnosť náteru.

Podobný tovar

Videá


Diskusia


Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky