Tvrdý voskový olej Osmo 3065 polomatný Hardwax Oil je ideálny na drevené a korkové podlahy,  OSB dosky a silne zaťažované plochy nábytku. Tvrdý voskový olej je odolný  proti prešliapnutiu, znesie veľmi vysoké zaťaženie a je veľmi odolný.

Tvrdý voskový olej je ideálnou úpravou povrchu pre veľmi zaťažované prírodne povrchy. Odpudzuje vodu a je odolný proti chemikáliám používaným v domácnosti. Drevo si uchováva prirodzený vzhľad. Náter sa jednoducho udržuje a vyznačuje sa výbornou odolnosťou proti poškrabaniu a tlakovému namáhaniu. Je odolný voči vode a nie je citlivý na znečistenie. Škvrny sa dajú odstraňovať bez problémov. . Miesta, ktoré sú silne zaťažované a poškodené sa dajú vyčistiť a pretrením znovu renovovať bez viditeľných rozdielov. Odpadá tak prebrúsenie celej plochy!

Tvrdý voskový olej prekonáva hodnoty odolnosti opotrebenia niektorých druhov lakov.

Špeciálny náter na podlahu

 • do vnútorných priestorov - polo matný - 2 nátery  
 • na všetky podlahy z dreva, korku, OSB dosiek (taktiež na povrch nábytku, drevo na stenách a na stropoch)
 • odolný proti prešliapnutiu, znesie veľmi vysoké zaťaženie
 • odpudzuje vodu a nečistoty
 • jednoduchá údržba (možnosť vlhkého umytia)

Oblasť použitia: Drevené podlahy pre interné použitie. Vhodné pre všetky druhy drevín, korok, Terracotta a iné neglazúrované dlaždice, a nábytok. Odporúča sa aj do vlhkých miestnosti ako je kuchyňa a kúpeľňa.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 20 m² pri 1 nátere
Počet náterov Neošetrené drevo 2, renovácia 1
Náradie pre aplikáciu Štetec, valček, kefa
Typ Tvrdé voskové
Báza Olejová
Prevedenie Bezfarebné
Použitie Interiér
Stupeň lesku Polomat
Doba zaschnutia 8-10 hod
Hustota g/cm³ 0,887
Konečné vytvrdenie 2 - 3 týždne
Krajina pôvodu Německo

Priložené súbory

TL-Osmo-3065.pdf (229 kB)
Technický list CZ

Osmo 3065 Original tvrdý voskový olej polomat

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 28,60 €
Dostupnosť:
6 dní

Zašleme vám vzorku s dopravou zdarma

2,50 €
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 3065 Original tvrdý voskový olej polomat 0,375l 11100118
0,375 litra
6 dní 0 ks 28,60 €
Osmo 3065 Original tvrdý voskový olej polomat 0,75l 11100119
0,75 litra
6 dní 0 ks 44,90 €
Osmo 3065 Original tvrdý voskový olej polomat 2,5l 11100120
2,5 litra
6 dní 0 ks 135,50 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Špeciálne výhody:

 • Účinná ochrana proti nečistotám a oderu
 • Pre extrémnu odolnosť vo verejných priestoroch
 • Bez škodlivých biocídov, konzervačných látok, aromatických látok a alergénnych terpentínvých olejov
 • Rôznorodosť produktové rady, ak je to požadované tiež s extrémne krátkou dobou schnutia pre profesionálnych užívateľov (rada Rapid)
 • Lokálne opraviteľné. Žiadne brúsenie nutné pre bodové opravy alebo budúce aplikácie
 • Extrémne trvanlivý a odolný, veľmi odolný proti vode a špine
 • Zvyšuje prírodný charakter dreva
 • Zaschnutý náter je neškodný pre ľudí, zvieratá i rastliny (zodpovedá normám DIN 53160 (odolný slinám a potu) a EN 71.3 (vhodný pre použitie pri výrobe detských hračiek).

Chcete vašej podlahu alebo nábytok najskôr natónovať?

 • Preveďte základný farebný náter vybraným odtieňom z radu výrobkov Osmo Dekoračný vosk transparentný a po zaschnutí uzavrite Osmo Tvrdým voskovým olejom v 2 vrstvách. Uzavretie môže byť vykonané, akonáhle prvý náter zaschne. Avšak, ak prvý náter bol farbený, počkajte cca. 24 hodín pred aplikáciou.

alebo

 • Preveďte základný pigmentový náter vybraným odtieňom z radu výrobkov Osmo olejové moridlo a po zaschnutí použite Osmo Tvrdý voskový olej v 1 vrstve.

Dreviny:

 • Odporúčané: Dub, Borovica, Smrek, Buk, Jaseň, Jelša, Douglaska, Jedľa, Breza, Modřín
 • Je to možné: Javor, Americký a Európsky Orech: naneste veľmi tenko a vykonať skúšku. Dub údený: 3011 lesk, 3032 polomat, 3065 polomat sú možné.
 • Neodporúčané: Céder, Iroko, Mahagon, Teak, Sapeli, Bambus, Akácia, Ipe, Merbau, Eben, Wenge, Ipe, Palisander. Použite Osmo 1101 čistý vosk.

Príprava: Povrch dreva musí byť čistý, suchý a nesmie byť vystavený mrazu (max. 10 % vlhkosť dreva). Osmo Tvrdý voskový olej je pripravený ihneď na použitie, nerieďte. Dobre premiešajte. Staré nátery s otvorenými pórmi dôkladne očistite. Staré lakové nátery a farby je nutné odstrániť. Malé trhliny, väčšie špáry alebo otvory v dreve vyplniť. Povrch dreva starostlivo obrúste, začnite hrubým brúsnym papierom - konečné brúsenie pre podlahu P100-150, nábytok P180-240. Pred aplikáciou oleja odstráňte z povrchu zametaním a vysávaním prach z brúsenia.

Spracovanie - aplikácia: Pevným štetcom, kefou na natieranie podláh alebo valčekom z mikrovlákna naneste tenko v smere vlákien dreva a dôkladne rozotrite. Nechajte schnúť za dobrého vetrania cca. 8-10 hodín. Potom vykonajte druhý náter. Pri renovácii plochy už upravené olejom stačí spravidla 1 náter na povrch očistený od znečistenia. Výsledok úpravy závisí okrem iného od stavu dreva, preto je zásadne potrebné vykonať skúšobnú aplikáciu.

U korkových povrchov je potrebné kvôli ich vysokej nasiakavosti zabezpečiť obzvlášť tenkú povrchovú úpravu dreva a je potrebné vziať do úvahy dlhší čas schnutia (minimálne 24 hodín).

Ak je požadovaná vyššia úroveň lesku, použite Osmo 3029 voskovou údržbu, veľmi tenko a po zaschnutí vyleštite. Nepoužívajte Osmo 3029 na povrchy, ktoré neboli riadne vysušené a vytvrdené ..

Doba schnutia: cca 8-10 hodín (pri normálnom klímy, 23 °C/50 % rel. Vlhkosť vzduchu). Pri nízkych teplotách a / alebo vysokej vlhkosti vzduchu sa predlžuje doba schnutia.

Údržba: Podlahy a nábytok upravené Osmo finálnymi nátery sú ľahko čistiť, nečistoty možno odstrániť mäkkou kefkou alebo vysávačom. Pre stieranie na vlhko odporúčame prípravok Osmo Wish Fix, ktorý jednoducho pridáte do teplej vody. Stierajte dobre vyžmýkanou, málo vlhkou handrou. Pre obnovenie vzhľadu podlahy doporučujeme použiť prípravok Osmo 3029 Vosková údržba a čistiaci prostriedok. Voskovú údržbu a čistiaci prostriedok použite v domácnosti 1 x ročne a tým vyčistíte a zregenerujete Vaše drevo v 1 pracovnom kroku.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky