Transparentný UV ochranný olej pre použitie v exteriéri 428 Extra Céder polomatný je polomatný finálny náter pre vonkajšie použitie. Jedná sa o výrobok na báze prírodných olejov, mikroporézny, nepraská, nelúpe sa, netvorí šupinky. Osmo UV ochranný olej Céder Extra 428 je vhodný pre všetky zvislé drevené plochy v exteriéri (rozmerovo stále aj rozmerovo nestále drevené prvky), ako sú dvere, okná a okenné parapety, prístrešky pre autá, drevené obklady, balkóny, zásteny a ploty, pergoly, záhradné domčeky a záhradný nábytok.

UV žiarenie postupne prelamuje ochranu lignínu v okolí vlákien vo dreva, ktoré má lignín spájať. Vlhkosť tiež poškodzuje lignín, vlákna začnú prirodzene šednúť, drevo sa zdrsní, neskôr začne praskať. Osmo UV Ochranný olej oddiali šedivenie dreva 12 x účinnejší ako holé drevo pri 2 vrstvách. Finálny náter obsahuje látky na preventívnu ochranu náteru proti napadnutiu plesňami, riasami a drevokaznými hubami. Jednoduché pretretí bez nevyhnutnosti brúsenia alebo nanášania podkladového náteru. Jednoduchá aplikácia, počas natierania nezasychá.

  • 2 v 1 - základový aj vrchný náter v jednom
  • povrch chránený proti hubám, plesniam a riasam
  • ochranný UV faktor 12
  • na báze prírodných olejov a voskov
  • schne za cca 12 hodín
  • výdatnosť cca 18 m² pri jednom nátere

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 18 m² pri 1 nátere
Počet náterov Neošetrené drevo 2, renovácia 1
Náradie pre aplikáciu Štetec, valček
Biocidy Obsahuje
Báza Olejová
Prevedenie Farebné
Stupeň lesku Polomatné
Odtieň Céder
UV odolnosť 3
Použitie Exteriér
Plochy Zvislé
Doba zaschnutia 12 hodin
Hustota g/cm³ 0,92-0,99

Priložené súbory

Olej_uv_extra_428_cedr_polomatny.pdf (238 kB)
Technický list

OSMO 428 Extra UV ochranný olej Céder polomatný

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 12,10 €
Dostupnosť:
6 dní

Zašleme vám vzorku s dopravou zdarma

2,40 €
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 428 Extra UV ochranný olej Céder polomatný 0,125l 11600040
0,125 litra
6 dní 0 ks 12,10 €
Osmo 428 Extra UV ochranný olej Céder polomatný 0,75l 11600041
0,75 litra
6 dní 0 ks 36,10 €
Osmo 428 Extra UV ochranný olej Céder polomatný 2,5l 11600042
2,5 litra
6 dní 0 ks 108,60 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Odporúčanie: Na zložky bohatej druhy dreva (napr .: Céder, Iroko, Teak, Mahagon pod.), nechajte drevo 12 týždňov zvetrať pred aplikáciou. Zvetranie zlepší savosť pre olej, ktorý môže ľahšie preniknúť do dreva. V prípade, že drevo po zvetrani zosivie, použite odšeďovač dreva Osmo 6609. Niektoré dreviny, ako Dub a Gaštan sú bohaté na prírodné triesloviny a tieto zložky spôsobí černanie povrchu, keď sú vystavené vlhkosti, slnečnému žiareniu a oxidov železa (napr. oceľová kefa, drôtenka). Mnoho druhov drevín (napr. Smrekovec, Merbau) obsahuje vo vode rozpustné farebné extrakčné látky, ktoré sa pri daždi môžu prirodzene vyplavovať. Zvetraniu tento problém vyrieši.

Príprava povrchu: Drevený povrch musí byť čistý, suchý a nesmie byť pokrytý námrazou (vlhkosť max. 20 %). Osmo UV Ochranný olej Extra Natural je pripravený na priame použitie, prosím nerieďte. Dobre pred použitím premiešajte. Staré mikroporézne nátery starostlivo očistite, starej farby a laky kompletne odstráňte. Nebrúste hladké povrchy jemnejší šmirgľom než P120.

Čerstvé drevo s vysokým podielom obsiahnutých extrahovateľných látok a najmä tvrdé drevo je nevyhnutné pred aplikáciou náteru nechať zvetrať (približne po dobu 6 týždňov). Tým sa drevo stane nasákavějším a ochranný náter optimálne priľne. V prípade renovácie starostlivo očistite staré mikroporéznej nátery. Už zašednuté alebo zvetrané drevo ošetrite, oživte a očistite prípravkom Osmo Gél Odšeďovač dreva č. 6609. Výsledný vrchný náter závisí okrem iného aj od prirodzených charakteristikách dreva, z tohto dôvodu odporúčame - najmä u neznámych povrchov - vykonanie skúšobnej náteru pred vlastným použitím. Ak je požadovaná navyše ochrana proti hnilobe, modraniu a napadnutiu hmyzom, drevo dopredu - pokiaľ možno zo všechstran - ošetrite Osmo Impregnáciou dreva WR.

Aplikácia: Prípravok naneste Osmo valčekom z mikrovlákna alebo Osmo štetcom v tenkej vrstve po smere vlákien na suchý a čistý drevený povrch. Zaistite dostatočné vetranie a ponechajte schnúť po dobu 12 hodín. Po zaschnutí naneste druhú vrstvu náteru, rovnako tenkú a rovnakým spôsobom. Ak renovujete alebo obnovujete náter na už raz farebne ošetrenom povrchu, postačuje väčšinou iba jeden náter prípravkom Osmo UV Ochranný olej Extra Natural 420, aplikovaný na suchý a čistý povrch.

Čistenie pracovného náradia: Pracovné náradie vyčistite pomocou Osmo Čističe štetcov (bez obsahu benzénu).

Doba schnutia: Približne 12 hod. (za normálnych klimatických podmienok: 23 °C/50 % relatívnej vzdušná vlhkosť). Pri nižších teplotách a / alebo vyššej vzdušnej vlhkosti sa predlžuje dobu schnutia.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky