Tvrdý voskový olej Osmo 3232 Radip rychloschnúci. Osmo Rapid je profesionálna úprava povrchu všetkých drevených podláh, ako dosky z masívneho dreva a OSB dosky. Vynikajúci na korkové podlahy a vďaka dobrej schopnosti preniknutia do materiálu, taktiež pre Terakota a ostatné neglazúrované dlažby.

Tvrdý voskový olej Osmo Radip rychloschnúci je ideálnou úpravou silne zaťažovaných prírodných povrchov. Tvrdý voskový olej je odolný proti prešliapnutiu, znesie veľmi vysoké zaťaženie a je veľmi odolný. Odpudzuje vodu a je odolný proti chemikáliám používaným v domácnosti. Drevo si uchováva prirodzený vzhľad. Krátka doba spracovania  - 2 nátery za 1 deň. Náter sa jednoducho udržuje a vyznačuje sa výbornou odolnosťou proti poškriabaniu  a tlakovému namáhaniu. Je odolný voči vode a nie je citlivý na znečistenie. Škvrny sa dajú odstraňovať bez problémov. Miesta, ktoré sú silne zaťažované a poškodené sa dajú vyčistiť a pretrením znovu renovovať bez viditeľných rozdielov. Odpadá tak prebrúsenie celej plochy.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 24 m² pri 1 nátere
Počet náterov Neošetrené drevo 2, renovácia 1
Náradie pre aplikáciu Štetec, valček, kefa
Typ Tvrdé voskové
Biocidy Neobsahuje
Báza Olejová
Prevedenie Bezfarebné
Použitie Interiér
Stupeň lesku Polomat
Doba zaschnutia 4-5 hod
Hustota g/cm³ 0,89
Konečné vytvrdenie 2 - 3 týždne
Krajina pôvodu Německo

Priložené súbory

Osmo_3232.pdf (279 kB)
Technický list CZ

Osmo 3232 Rapid tvrdý voskový olej polomat rychloschnúci

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 47,30 €
Dostupnosť:
6 dní
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 3232 Rapid tvrdý voskový olej polomat rýchloschnúci 0,75l 10300093
0,75 litra
6 dní 0 ks 47,30 €
Osmo 3232 Rapid tvrdý voskový olej polomat rýchloschnúci 2,5l 10300092
2,5 litra
6 dní 0 ks 143,20 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Špeciálne výhody:

 • Rýchle schnutie
 • Účinná ochrana proti nečistotám a oderu
 • Pre extrémnu odolnosť vo verejných priestoroch
 • Bez škodlivých biocídov, konzervačných látok, aromatických látok
 • Lokálne opraviteľné. Žiadne brúsenie nutné pre bodové opravy alebo budúce aplikáci
 • Odolné voči bežným únikov kvapaliny, ako je voda, džús, čaj, coca-cola a vínom
 • Extrémne trvanlivý a odolný, veľmi odolný proti vode a špine
 • Zvyšuje prírodný charakter dreva
 • Zaschnutý náter je neškodný pre ľudí, zvieratá i rastliny (zodpovedá normám DIN 53160 (odolný slinám a potu) a EN 71.3 (vhodný pre použitie pri výrobe detských hračiek).

Oblasť použitia: Tvrdý voskový olej Rapid je ideálny pre ochranu drevených podláh ako sú napr. podlahy z masívnych dosiek, sedliacka dosky, palubovky, OSB dosky alebo korkové podlahy, rovnako ako pre ošetrenie povrchu nábytku. Možno použiť aj na ošetrenie terakoty alebo iným neglazovaných keramických materiálov.

Príprava: Povrch dreva musí byť čistý, suchý a nesmie byť vystavený mrazu (max. 20 % vlhkosť dreva). Osmo Tvrdý voskový olej Rapid je pripravený ihneď na použitie, nerieďte. Dobre premiešajte. Staré nátery s otvorenými pórmi dôkladne očistite. Staré lakové nátery a farby je nutné odstrániť. Malé trhliny, väčšie špáry alebo otvory v dreve vyplniť. Povrch dreva starostlivo obrúste, začnite hrubým brúsnym papierom - konečné brúsenie pre podlahu P100-150, nábytok P180-240. Pred aplikáciou oleja odstráňte z povrchu zametaním a vysávaním prach z brúsenia.

Spracovanie: Olej naneste na čisté a suché drevo vtenké vrstve Osmo pevným štetcom, Osmo podlahovou kefou alebo Osmo valčekom z mikrovlákna v smere vlákien dreva a dôkladne rozotrite. Prvý náter aplikujte v tenkej vrstve, počas 10 - 15 minút dôkladne a starostlivo rozotrite a eventuálne odstráňte nadbytočný materiál. Nechajte zaschnúť po dobu cca. 4-5 hodín, počas schnutia zaistite dostatočné vetranie. Po zaschnutí naneste druhú vrstvu náteru. Výsledný vrchný náter závisí okrem iného aj od prirodzených charakteristikách dreva, z tohto dôvodu odporúčame - najmä u neznámych povrchov - vykonanie skúšobnej náteru pred vlastným použitím.

Doba schnutia: cca 4-5 hodín (pri normálnom klímy, 23 °C/50 % rel. vlhkosť vzduchu). Pri nízkych teplotách a / alebo vysokej vlhkosti vzduchu sa predlžuje doba schnutia.

Výdatnosť: 1l výrobku vystačí približne na 24 m² pri jednom nátere. Výdatnosť náteru závisí vo veľkej miere na vlastnostiach daného dreva. Všetky uvádzané údaje sa vzťahujú k hladko ohoblovaným - obrúsenými dreveným povrchom, v prípade iného typu povrchu sa môžu spotreby odlišovať.

Údržba: Podlahy a nábytok upravené Osmo finálnymi nátery sú ľahko čistiť, nečistoty možno odstrániť mäkkou kefkou alebo vysávačom. Pre stieranie na vlhko odporúčame prípravok Osmo Wish Fix, ktorý jednoducho pridáte do teplej vody. Stierajte dobre vyžmýkanou, málo vlhkou handrou. Pre obnovenie vzhľadu podlahy doporučujeme použiť prípravok Osmo Vosková údržba a čistiaci prostriedok. Voskovú údržbu a čistiaci prostriedok použite v domácnosti 1 x ročne a tým vyčistíte a zregenerujete Vaše drevo v 1 pracovnom kroku. 

 

 

Klasifikácia v súlade s nariadením (ES) č. 1272/2008

 • Flam. LIQ. 3 H226 Horľavá kvapalina a pary.

Klasifikácia podľa smernice Rady 67/548 / EHS alebo smernice 1999/45/ES

 • R10: Horľavý.

Bezpečnostné pokyny

 • H226 Horľavá kvapalina a pary.
 • P101 Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku.
 • P102 P102 Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • P210 Chráňte pred teplom / pred otvoreným plameňom. - Zákaz fajčenia.
 • P271 Používajte iba vonku alebo v dobre vetraných priestoroch.
 • P262 Zabráňte styku s očami, pokožkou alebo odevom.
 • P501 Obsah - obalu v súlade s miestnymi - regionálnymi - národnými  - medzinárodnými predpismi.
 • Musia sa dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia pre manipuláciu s chemikáliami.
 • Pri brúsení je nutné používať ochranné masky proti prachu.
 • Obsahuje bután. Môže vyvolať alergickú reakciu.
 • Pozor! Tekutým výrobkom napustený textil po použití okamžite vyperte v Osmo čističi štetcov alebo uchovajte vo vzduchotesnej uzavretej nádobe (nebezpečenstvo samovznietenia).

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky