Tvrdý voskový olej Osmo 3240 Rapid Biely transparent Hardwax Oil, je ideálny pre úpravu silne zaťažované prírodné povrchy. Osmo Rapid je profesionálna úprava povrchu všetkých drevených podláh, ako dosky z masívneho dreva, sedliacke vzory, parketové vzory a OSB dosky. Vynikajúci taktiež na korkové podlahy, a kvôli dobrej schopnosti preniknutia do materiálu, rovnako dobrá pre Terakota a ostatné neglazúrované dlažby. Krátka doba spracovania - 2 nátery v 1 deň.

Náter sa jednoducho udržuje a vyznačuje sa výbornou odolnosťou proti poškriabaniu  a tlakovému namáhaniu. Je odolný voči vode a nie je citlivý na znečistenie. Škvrny sa dajú odstraňovať bez problémov. Miesta, ktoré sú silne zaťažované a poškodené sa dajú vyčistiť a pretrením znovu renovovať bez viditeľných rozdielov. Tvrdý voskový olej je odolný proti prešliapnutiu, znesie veľmi vysoké zaťaženie a je veľmi odolný. Odpudzuje vodu a je odolný proti chemikáliám používaným v domácnosti.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 24 m² pri 1 nátere
Počet náterov Neošetrené drevo 2, renovácia 1
Náradie pre aplikáciu Štetec, valček
Typ Tvrdé voskové
Biocidy Neobsahuje
Báza Olejová
Prevedenie Bezfarebné
Použitie Interiér
Doba zaschnutia 4-5 hod
Hustota g/cm³ 0,89
Konečné vytvrdenie 2 - 3 týždne
Krajina pôvodu Německo

Priložené súbory

Osmo_3240.pdf (206 kB)
Technický list

Osmo 3240 Rapid Biely tvrdý voskový olej transparentný rýchloschnúci

Hmotnosť:
0.805 kg
Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 47,30 €
Dostupnosť:
6 dní
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 3240 Rapid Biely tvrdý voskový olej transparentný rýchloschnúci 0,75l 15100512
0,75 litra
6 dní 0 ks 47,30 €
Osmo 3240 Rapid Biely tvrdý voskový olej transparentný rýchloschnúci 2,5l 15100513
2,5 litra
6 dní 0 ks 143,20 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Špeciálne výhody:

 • Rýchle schnutie
 • Účinná ochrana proti nečistotám a oderu
 • Pre extrémnu odolnosť vo verejných priestoroch
 • Bez škodlivých biocídov, konzervačných látok, aromatických látok
 • Lokálne opraviteľné. Žiadne brúsenie nutné pre bodové opravy alebo budúce aplikácie
 • Odolné voči bežným únikov kvapaliny, ako je voda, džús, čaj, coca-cola a vínom
 • Extrémne trvanlivý a odolný, veľmi odolný proti vode a špine
 • Zvyšuje prírodný charakter dreva
 • Zaschnutý náter je neškodný pre ľudí, zvieratá i rastliny (zodpovedá normám DIN 53160 (odolný slinám a potu) a EN 71.3 (vhodný pre použitie pri výrobe detských hračiek).

Oblasť použitia: Tvrdý voskový olej Rapid je ideálny pre ochranu drevených podláh ako sú napr. podlahy z masívnych dosiek, sedliacka dosky, palubovky, OSB dosky alebo korkové podlahy, rovnako ako pre ošetrenie povrchu nábytku.

Príprava: Povrch dreva musí byť čistý, suchý a nesmie byť vystavený mrazu (max. 20 % vlhkosť dreva). Osmo Tvrdý voskový olej Rapid je pripravený ihneď na použitie, nerieďte. Dobre premiešajte. Staré nátery s otvorenými pórmi dôkladne očistite. Staré lakové nátery a farby je nutné odstrániť. Malé trhliny, väčšie špáry alebo otvory v dreve vyplniť. Povrch dreva starostlivo obrúste, začnite hrubým brúsnym papierom - konečné brúsenie pre podlahu P100-150, nábytok P180-240. Pred aplikáciou oleja odstráňte z povrchu zametaním a vysávaním prach z brúsenia.

Spracovanie:

 • Transparentný farebný náter: Olej naneste v tenkej vrstve Osmo pevným štetcom alebo Osmo valčekom z mikrovlákna alebo Osmo kefou na natieranie podláh v smere vlákien dreva a dôkladne rozotrite.
 • Ľahko farebne morený vzhľad: Vpriebehu 20 minút utrite nanesený náter handričkou alebo bielym leštiacim kotúčom. Počas schnutia po dobu 4 - 5 hodín zaistite dostatočné vetranie. Po zaschnutí naneste druhú vrstvu náteru bezfarebným Osmo Tvrdým voskovým olejom Rapid 3232 alebo 3262. Ak sa pri nábytku vyžaduje sýtejší farebný odtieň, postup ešte raz zopakujte, maximálne ale naneste dva nátery. Podlahy iba 1 náter Tvrdým voskovým olejom Rapid 3240 a 1 náter bezfarebný Tvrdý voskový olej Rapid (3232 alebo 3262).
 • Intenzívne farebný odtieň: Pre tieto účely odporúčame Osmo Dekoračný vosk alebo Osmo Olejové moridlo. Dôležité: Podlahu ošetrite maximálne raz Osmo Tvrdým voskovým olejom Rapid biely transparentný, po riadnom zaschnutí aplikujte bezfarebný Osmo Tvrdý voskový olej Original alebo bezfarebný Osmo Tvrdý voskový olej Rapid.

Doba schnutia: cca 4-5 hodín (pri normálnom klímy, 23 °C/50 % rel. vlhkosť vzduchu). Pri nízkych teplotách a / alebo vysokej vlhkosti vzduchu sa predlžuje doba schnutia.

Výdatnosť: 1l výrobku vystačí približne na 24 pri jednom nátere. Výdatnosť náteru závisí vo veľkej miere na vlastnostiach daného dreva. Všetky uvádzané údaje sa vzťahujú k hladko ohoblovaným - obrúsenými dreveným povrchom, v prípade iného typu povrchu sa môžu spotreby odlišovať.

Údržba: Podlahy a nábytok upravené Osmo finálnymi nátery sú ľahko čistiť, nečistoty možno odstrániť mäkkou kefkou alebo vysávačom. Pre stieranie na vlhko odporúčame prípravok Osmo Wish Fix, ktorý jednoducho pridáte do teplej vody. Stierajte dobre vyžmýkanou, málo vlhkou handrou. Pre obnovenie vzhľadu podlahy doporučujeme použiť prípravok Osmo Vosková údržba biela a čistiaci prostriedok. Voskovú údržbu a čistiaci prostriedok použite v domácnosti 1 x ročne a tým vyčistíte a zregenerujete Vaše drevo v 1 pracovnom kroku. 

 

 

Klasifikácia v súlade s nariadením (ES) č. 1272/2008

 • Flam. LIQ. 3 H226 Horľavá kvapalina a pary.

Klasifikácia podľa smernice Rady 67/548 / EHS alebo smernice 1999/45/ES

 • R10: Horľavý.

Bezpečnostné pokyny

 • H226 Horľavá kvapalina a pary.
 • P101 Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku.
 • P102 P102 Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • P210 Chráňte pred teplom / pred otvoreným plameňom. - Zákaz fajčenia.
 • P271 Používajte iba vonku alebo v dobre vetraných priestoroch.
 • P262 Zabráňte styku s očami, pokožkou alebo odevom.
 • P501 Obsah - obalu v súlade s miestnymi - regionálnymi - národnými  - medzinárodnými predpismi.
 • Musia sa dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia pre manipuláciu s chemikáliami.
 • Pri brúsení je nutné používať ochranné masky proti prachu.
 • Obsahuje bután. Môže vyvolať alergickú reakciu.
 • Pozor! Tekutým výrobkom napustený textil po použití okamžite vyperte v Osmo čističi štetcov alebo uchovajte vo vzduchotesnej uzavretej nádobe (nebezpečenstvo samovznietenia).

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky